Stogo dangos pagrindas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Įrengimo metu pagrindo paviršius skaidomas deformacinėmis siūlėmis į kvadratus. Kvadrato kraštinių ilgis priklauso nuo pagrindo medžiagos. Betone, keramzitbetonyje ir mediniuose paklotuose jis turi būti ne didesnis kaip 10 m, šilumą izoliuojančių medžiagų paklotuose-pagal gamintojų nurodymus, bet ne didesnis kaip 30 m. Be to, deformacines siūles reikia rengti tarp skirtingų lygių stogo dalių ir statybinių detalių vietose. Jos turi būti sutapdinamos su temperatūrinėmis siūlėmis.

Pagrindas turi būti lygus. Leidžiami pagrindo paviršiaus nuokrypiai: išilgai nuolydžiui ir horizontaliuose paviršiuose ±5 mm, statmenai nuolydžiui ir pagal vertikalumą ±10 mm. Nuožulnių, ne didesnių kaip 150 mm skersmens nelygumų, 4m2 paviršiaus plote neturi būti daugiau kaip 2 vnt. Tikrinant matuojama ne mažiau kaip 5 vietose kiekvienam 70-100 m2 paviršiaus. Jei paviršiaus plotas yra mažesnis, tikrinama vizualiai nustatytose vietose.

Pagrindas turi būti stiprus. Išlyginamojo sluoksnio storis turi būti ne mažesnis kaip 30 mm. Esant didesnėms apkrovoms jis gali būti papildomai armuojamas. Paklotams įrengti naudojamų šilumą izoliuojančių medžiagų atsparumas gniuždymui, esant 10% suspaudimo deformacijai (LST EN 826) turi būti ne mažesnis už 80 kPa.

Pagrindo paviršius, ant kurio klijuojama arba prilydoma stogo danga, turi būti reikiamai paruoštas. Išlyginamojo sluoksnio arba surenkamo gelžbetonio paviršiai turi būti nugruntuoti. Kietos polistireninio putplasčio plokštės, ant kurių klijuojamas ar prilydomas pirmasis hidroizoliacijos sluoksnis, turi būti laminuotos su užleidimais viršuje.

Jei šilumą izoliuojančio sluoksnio paklotui naudojamos plokštės, turinčios dideles linijines deformacijas dėl temperatūros pokyčių, tarp šiluminės izoliacijos ir stogo dangos įrengiamas skiriamasis sluoksnis.

Kartu su nuolydžio formavimo ir šiluminės izoliacijos sluoksniais pagrindas formuoja stogo paviršiaus geometriją: šlaitus, stoglovius, vandens surinkimo plotus ir jos judėjimo kryptis.

Svarbu, kad ant stogo nebūtų vietų, kur galėtų užsilaikyti atmosferinis vanduo, arba susiformuoti atvirkštinis (nuo įlajų) nuolydis. Prie dūmtraukių, ventiliacijos šachtų ir kitų konstrukcijų, orientuotų statmenai vandens nutekėjimo kryptimis, įrengiami trikampio formos pakeliami.