Stogai reikalauja dėmesio ne tik dėl grožio

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Sienomis, jei jos kažkiek tampa „įtartinomis“, t.y. nepatraukliomis ar pralaidžiomis, stengiamasi pasirūpinti iš karto: dažyti, apšiltinti, dekoruoti apdaila ir kt. Nors stogas yra taip pat labai svarbus pastato išvaizdai, tačiau jo vaizdui teikiamas žymiai mažesnis dėmesys.

 

Galbūt taip atsitinka dėl to, kad žmonės yra užsiėmę savo rūpesčiais ir vis rečiau pakelia galvą į dangų, į saulę, į žvaigždės, t.y. į viršų, taigi ir stogą, ypač jei jis yra ne vieno aukšto pastato dalis, matoma retai. Dažniausiai stogu susirūpinama tuomet, kai jis pasidaro nesandarus, ima praleisti drėgmę, šaltį, o, kas svarbiausia, pro jį į lauką patenka namų šiluma.

 

Žinant jos savybę kilti aukštyn, tikėtina, jog, radusi vos mažiausią tarpelį, visai nepigiai kainuojanti šiluma patenka į lauką. Taigi, stogais reikia rūpintis tuomet, kai jie tampa nebesandarūs.

Stogai labai dažnai atkreips dėmesį tuomet, jei bus neišvaizdūs, atgyvenę savo laiką ir iš pastarųjų bus likęs tik „stogo“ pavadinimas. Tuomet šeimininkams reikėtų neatidėlioti ir pasidomėti stogų dangomis, nes ar anksčiau, ar vėliau vis tiek teks keisti stogą. Praleistas laikas tik dar daugiau suteiks išlaidų, nes per nesandarų stogą patekusi drėgmė gadins jo konstrukcijas, o taip pat iš namų „iškeliaujanti“ šiluma nesuteiks gyventojams daugiau jaukumo.

Pasiryžti stogo keitimui reikėtų ir tiems tautiečiams, kurių stogus dar dengia šiferis. Mūsų šalyje šiuo metu vykdoma tokių medžiagų ant stogo keitimo programa, pagal kurią namo šeimininkai gali gauti valstybės paramą, jei šiferinį stogą keis nauja pasirinkta stogų danga. Žinant, kiek sveikatai yra pavojinga šiferio sudėtis, reikėtų pasinaudoti valstybės siūlymu ir ne tik papuošti savo namą nauju stogu, bet ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką į sveikesnę.

 

Štai pasirinkus plieninę stogų dangą bus garantuojama, jog ji bus ilgaamžė (suteikiama 10 ir daugiau metų garantija), kokybiška (aukštos kokybės plienas yra padengtas poliesteriu), universali (tinka įvairiausiems stogams, skirtingų spalvų ir formų) ir ekonomiška. Paskaičiuota, jog vasarą tokia stogo danga gali sumažinti net iki 50 proc. energijos sąnaudų.