Skardinis stogas: pliusai ir minusai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Skardinis stogas- mano manymu dažniausiai sutinkamas stogo tipas Lietuvoje. Nors tai ir populiariausia stogo danga, bet ir ji turi daug mitų. Šių stogo dangų profilių yra labai daug, bet aš išskiriu tris pagrindinius tipus: čerpiniai, trapeciniai, klasikiniai valcuojami ir klasikiniai užspaudžiami profiliai, bei čerpiniai segmentiniai profiliai.

Čerpinio profilio pliusai yra tie, kad jis labai panašus į tikras molines čerpes. Jei dar pasirinksite matinės skardos čerpinį profilį, paprastas žmogus net nesupras ar tai čerpinis ar skardinis stogas. Čerpinio profilio skardos lakštai gaminami tokio ilgio, kad nebūtų jokių sudūrimų, todėl ir jų montavimas yra gana paprastas bei greitas. Įsivaizduokite, Jūsų stogo šlaitas yra 6m, uždedate vieną skardinio stogo lakštą ir jau 6,6m2 stogo uždengta.

Sąlyginis minusas, skardinio čerpinio profilio, yra tai, kad reikia grebėstuoti tam tikru atstumu stogo lentas. Jei lentos bus sudėtos ne pagal instrukciją, varžtus teks sukti neteisingose profilio vietose. O neteisingose vietose susukti varžtai vizualiai gadins visą skardinį stogą.

Trapecinis skardinis profilis montuojamas paprasčiau nei čerpinis profilis. Nes jam grebėstavimas gali būti bet kokių atstumu, tik rekomenduočiau išlaikyti nors kiek panašius atstumus, kad gražiau ant stogo atrodytų sraigtų eilės. Trapecinis profilis nėra toks gražus (mano asmenine nuomone) kaip čerpinis profilis, todėl jis dažniausiai montuojamas ant pramoninių pastatų sienų ir stogų. Sakyčiau, kad tai vienintelis jo minusas ir bus. Beje, skardinį trapecinį profilį galima montuoti ant žemesnių stogo nuolydžių nei čerpinis stogas.

Klasikiniai skardiniai valcuojami ir užspaudžiami stogai vizualiai labai panašūs, todėl atskirti juos gali tik specialistas, dirbantis su stogais. Vienas nuo kito jie skiriasi montavimo principu. Valcuojamas stogas susimontuoja tvirčiau, nes skardos lakštai vienas su kitu susivalcuoja, bet tam reikia turėti specialias reples. Užspaudžiamas skardinis klasikinis profilis montuojasi paprasčiau, nes vienas su kitu susijungia tik per „dantuką“. Šios klasikinių stogų savybės gali būti ir pliusais ir minusais, viskas priklauso nuo užsakovo poreikių ir stogdengių galimybių. Vizualiai galite pamatyti skirtumus šiame video:

 

Čerpiniai segmentiniai profiliai būna trumpais lapais, jie montuojasi panašiai kaip šiferis. Pliusas yra tame, kad nebūtinas tikslus stogo išmatavimas. Bet rezultate tai gaunasi brangiau, nes ištisiniai skardiniai lakštai būna visada pigesni.

Turbūt teko girdėti istorijų, kad skardinis stogas labai barška per lietų arba, kad labai stipriai įkaista. Sutinku, kad labiausiai barška klasikiniai stogai, nes jie tvirtinasi prie grebėstų kas 50cm. Čerpiniai ir trapeciniai profiliai barška minimaliai, nes tvirtinasi su daug sraigtų (6-8 sraigtai į kvadratą). Bet įrengus storą šilumos izoliaciją barškėjimo Jūs tikrai negirdėsite.

Dėl skardos įkaitimo mito nusprendžiau padaryti linksmą eksperimentą ir ant stogo dangos sugalvojau iškepti kiaušinienę. Štai eksperimento video:

 

Sutinku, kad skardiniai stogai labai įkaista, bet įrengus teisingą ventiliaciją stogo konstrukcijoje, tai nesukels Jums jokių rūpesčių.

Jei kils daugiau klausimų susijusių su skardiniais stogai, drąsiai man skambinkite 865629133 arba apsilankykite mano interneto svetainėje http://stogodanga.lt/plieniniai-stogai/ ir Jūs viską sužinosite.