Skardinės stogo dangos montavimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Visgi, ketinanties įsirengti skardinę stogo dangą, verta atsiminti, jog tik teisingai sumontuota, montavimo ir eksploatacijos reikalavimus atitinkanti, ji bus ilgaamžė, kokybiškai apsaugos nuo drėgmės ir šalčio.

Visų pirma, atptariant skardinės stogo dangos ypatumus, verta paminėti esminius kriterijus, kuriuos ji turi atitikti. Aktualiausias iš jų – stogo nuolydis. Būtina atsiminti, jog stogo nuolydis, norint montuoti skardinę stogo dangą, turi būti ne mažesnis, nei 7 laipsniai. Mažesnio nei 7 laipsniai nuolydžio stogams, dažniausiai naudojami aukštesnės bangos tarpeciniai profiliai. Standartiškai dažniausiai, pasirenkamas yra čerpes imituojantis plieninės stogo dangos profilis. Visgi,pažymėtina, jog jis gali būti montuojamas tik tokiems stogams, kurių nuolydis – didesnis nei 14 laipsnių.

Renkantis skardinės stogo dangos spalvą, nepamirškite atkreipti dėmesio į stogo orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu. Natūralu, jog pietinėje pusėje, ryškios stogo dangos spalvos yra linkę greičiau blukti. Taigi, po kurio laiko pastebėsite, jog vienoje stogo pusėje esanti danga, spalviškai gerokai skiriasi nuo dangos, esančios šiaurinėje stogo pusėje.

Kokiems papildomiems skardinės stogo dangos elementams įsigyti ir montuoti skirtų finansinių išteklių geriau netaupyti? Žinoma, tai yra stogo kopėčios, gera lietvamzdžių sistema, tilteliai sniego sulaikymui. Nepamirškite, nors tai – tik skardinio stogo elementai, visgi, jiems reikalinga priežiūra. Atminkite, jog rudens likotarpiu, iš lietaus sistemos latakų, būtina pašalinti sukritusius lapus ar kitas šiukšles. Tam, kad latakai žiemos metu neapledėtų, lietvamzdžiuose galite įrengti specialią šildymo sistemą, kuri, reguliuojama automatiškai, šildo lietaus nuvedimo sistemos latakus, dėl ko greičiau tirpsta ties jais užsilaikęs sniegas, nesusidaro varverkliai.

Skardinis stogas – pakankamai slidus, juo gerai čiuožia sniegas. Taigi, savaime suprantama, jog norėdami išvengti sniego kritimo, privalote pasirūpinti sniego sulaikymo sistema. Iš tiesų ji – labai paprasta. Tai nedideli specialūs dantyti tilteliai, tvirtinami ant stogo. Ties jais užsilaikęs sniegas tirpsta ir išteka per lietaus nuvedimo sistemą. Egzistuoja galybės tokių sniego sulaikymo tiltelių, užtvarų pasirinkimo galimybių bei dizaino sprendimų, taigi, galima neabejoti, jog tinkamas variantas pritaikant šiuos sniego sulaikymo tiltelius, užtvaras, atsižvelgiant tiek į stogo dangos, namo stilistiką tiek ir į pačios stogo dangos spalvą, bus surastas.

Abejojantiems, ar toks sniego, o kartu ir drėgmės, vandens užsilaikymas ant stogo nekenkia stogo dangai, galima atsakyti: tikrai ne. Skardinei stogo dangai, kurios montavimo metu buvo laikomasi visų reikalavimų, nekenkia nei užsilaikantis sniegas, nei tekantis lietaus vanduo. Taigi, kaip galima matyti, svarbiausia yra ne pati stoga, o elementariausias jos montavimo atitikimas reikalavimams, kuris garantuoja ilgą ir kokybišką gaminio eksploataciją.