Rąstinio namo stogo negarantinė priežiūra

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

To pasekoje, vykstant rąstinių frontonų sėdimui gegnės lengvai prisitaiko prie vykstančių pasikeitimų, dėl frontonų sėdimo keičiasi viršutinis stogo kampas. Jis truputi padidėja, dėl to gegnės turi pasislinkti į išorę, kitaip jos stums lauko atramines sienas ir jas deformuos. Ši sistema leidžia rąstams taisyklingai susėsti, nepažeidžiant stogo konstrukcijos. Reikia atminti, kad esant susikertantiems stogams, dažniausiai neįmanoma sumontuoti slenkančias gegnes.

 

Tokiu atveju pasirinkite ne rąstinių frontonų konstrukciją. Rąstines sienas montuokite tik iki gegnių atsirėmimo į sienas lygio, o atsiradusiose erdvėse sumontuokite karkasines konstrukcijas, taip išvengsite daugelio potencialių grėsmių namui sėdant.

 

Su šia slenkančių gegnių sistema ir rąstų sėdimu susiję periodiniai stogo priežiūros darbai:

1 Kamino apskardinimo reguliavimo darbai.

2 Pakalimo dailylenčių priežiūros montavimo darbai.

3 Lietaus sistemos reguliavimo darbai.

Apskardinant kaminą rąstiniame name reikia atkreipti dėmesį, kad namo sienos susėda, o kaminas lieka stabilus, t.y nekintamo aukščio. Todėl meistrai turi sumontuoti apskardinimą taip , kad apatinio"sijono" izoliacinės medžiagos (skardos lankstiniai ar izoliacionė juosta Wakaflex tipo) ir plokštumų apskardinimas prasislinktų vienas kito atžvilgiu ir nebūtų sujungti tarpūsavyje. Namas susėda priklausomai nuo jo aukščio ir rąstų tipo (džiovinti, nedžiovinti, frezuoti, rankų darbo) nuo 4 iki 14 cm, todėl ir prsislenkančios jungtys tūri būti parinktos atsižvelgiant į planuojamą sėdimo dydį.

 

Taikant slenkančių gegnių sistemą, po namo susėdimo gegnės pasislenka į įšorę, priklausomai nuo namo dydžio, gegnių ilgio, stogo nuolydžio iki 10-12 cm. Todėl darant pakalimus reikia paruošti daugiau dailylenčių, kad būtų galima vėliau užsandarinti atsiradusį plyšį palei sieną. Papraščiausias būdas – tai paprašyti, kad meistrai prie paskutinės (prie sienos) pakalimo dailylentės prisuktų dar vieną dailylentę, kurią namui susėdus būtų galima tiesiog pačiam atsukti ir sumontuoti iš naujo, uždengiant atsiradusį plyšį.

Montuojant lietaus sistemą, vėlgi reikia atkreipti dėmesį į tai, kad sienos pažemėja ir gegnės pasislenka į įšorę. Geriausia būtų sumontuoti galutinai tik latakus ir piltuvus, o lietvamzdžius ir alkūnes galutinai sumontuoti tik namui susėdus. Vis dėlto pirkite iškart visą lietaus sistemą, kad vėliau nesiskirtų atskirų detalių atspalviai. Tik vertikalius ir nuožulnius lietvamzdžius netvirtinkite „kietai", kad jie galėtų pasislinkti namui sėdant. Ir nuožulnų letvamzdį palikite ilgesnį, kad pasislinkus gegnėms į įšorę, jo ilgio užtektų galutiniam montavimui.

 

Dar keletas patarimų:

-stogo šlaitai turi maksimaliai apsaugoti rąstines sienas nuo kritulių. Stogo šlaito išsikišimo nuo sienos santykis su sienos aukščiu turi būti ne mažesnis kaip 1:7.

-tam, kad atlikus visus sienojų montavimo darbus rąstinės sienos gautų apkrovą ir galėtų tolygiai sėsti, per protingai trumpą laiką (2-6 savaitės) turi būti montuojamos stogo konstrukcijos ir dengiama stogo danga.

-rąstinių namų stogų dangos priklausomai nuo sienos rąstų storio turi būti parenkamos pagal projektinius skaičiavimus. Kuo storesni sienos rąstai, tuo didesnė turi būti statinė sienų apkrova. Geriausiai tinka sunkios stogo dangos. Sunkiomis stogo dangomis laikomi čerpių, nendrių, akmens ar žemių dangų stogai.

 

Danstema.lt