Patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Į ką atsižvelgti?

Nors anksčiau rinkdamiesi stogo dangas pasitikėdavome statybinių medžiagų parduotuvės pardavėjo nuomone ir rekomendacijomis, dabar pasikliauti vien jų žodžiais tikrai nepatartina. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, jie yra suinteresuoti parduoti brangiausią produktą, kuris neša didžiausią pelną. Na, o šiuo atveju, renkantis stogo dangą ar namo apdailą, svarbiausia sprendimą priimti patiems, o ne įtakotiems kažkieno kito. Kai sprendžiame patys, galime priimti daug logiškesnį sprendimą. Taigi, renkantis stogo dangą, atsižvelkite į šiuos aspektus:

• Ilgaamžiškumas, ekologiškumas, akustinės savybės, gamintojas, kaina, tipas

Ilgaamžiškumas

Kalbant apie stogo dangos ilgaamžiškumą, dėmesį atkreipkite į garantiją, kuri yra jam suteikiama. Jeigu anksčiau namo stogai tarnaudavo apie 50 – 60 metų ar net daugiau, dabar didžiausia stogams suteikiama garantija gali siekti 20 – 30 metų. Jeigu čerpės, kurias norite pirkti neturi net 10 metų garantijas, patartina ieškoti kito varianto.

Ekologija

Ypatingai šiais laikais, ekologija yra labai svarbi ir reikšminga visai mūsų visuomenei. Norėdami saugoti ne tik gamtą, tačiau ir pačių sveikatą, ekologiškos, iš natūralių medžiagų gaminamos čerpės yra pasirinkimas numeris vienas. Organinės kilmės medžiagos neturi mūsų sveikatai pavojingų medžiagų.

Akustika

Didžioji dalis pašalinių garsų iš lauko į namo vidų pakliūna per vėdinimo kanalus, stogo langus bei stogų konstrukcijas. Norint jog nemalonūs ir trukdantys garsai būtų izoliuoti, labai svarbu išsirinkti gerai garsą izuoliuojančias stogo čerpes. Kitu atveju, teks susitaikyti su mašinų garsais ar vėjo ūžesiu.

Gamintojas

Tikriausiai pastebėjote jog čerpių pasiūla šiomis dienomis yra tiesiog milžiniška. Rinktis galima iš šimto ir daugiau skirtingų tipų čerpių. Na, o ką jau kalbėti apie jų gamintojus. Rinktis tikrai yra iš ko. Kaip ir minėjome anksčiau, gamintoją reikia rinktis ir pagal tai, kokios trukmės garantiją čerpėms jis suteikia ir kaip ilgai yra šioje rinkoje. Anot UAB „Agmeka“, stogo dangas siūlančio vadovo Gedimino Šilvinsko, čerpes rekomenduojama rinktis kai joms suteikiama bent 50 metų garantija. Tokie gamintojai kaip „Creaton“, „ La Escandella“, „ Erlus“ ir kiti, yra patikimi bei jų produkcija tikrai galima pasitikėti.

 

Kaina

Stogo kaina yra labai svarbus aspektas kiekvienam namo savininkui. Na ir žinoma, bene kiekvienas atsakys jog didžiausią įtaką pasirinkimui būtent ji ir sudaro. Tačiau, tai yra visiškai klaidingas mąstymas. Didžiausią viso stogo kainą sudaro pati jo konstrukcija, izoliacija ir kitos stogo detalės. Taigi, lyginant stogų dangų kainas, jų skirtumas yra labai minimalus.

Tipas

Greičiausiai žinote jog pagrindiniai čerpių tipai yra šie: plieninės čerpės, profiliuotos čerpės, betoninės čerpės, bituminės čerpės, šiferio lakštai, lygi skarda ir daug kitų. Šiuo metu, pačios populiariausios yra bituminės, molinės, betoninės, metalinės stogo dangos ir šiferis.

Taigi, jeigu iki dabar galvojote jog stogo dangą išsirinkti bus itin paprastas ir greitas darbas, nepamirškite jog stogo danga jums tarnaus ne vienerius metus. Tad ir jos pasirinkimas turi būti ypač apgalvotas. Norint jog ji puoštų jūsų stogą ne 10 ar 20 metų, nepamirškite atkreipti dėmesį į gamintojo suteikiamą garantiją, kuri transliuoja apie jos kokybę – ilgaamžiškumą. Taip pat, dangos akustiką, kainą ir žinoma priedus iš kurios ji yra pagaminta.