Keraminės čerpės -ilgaamžiui stogui
Keraminės čerpės rąstiniam namui
Keramika yra natūrali gamtinė medžiaga, kuri bėgant metams tik gražėja, ji yra patvari, ilgaamžė ir natūrali medžiaga. Keraminių čerpių stogas gali atlaikyti didelius temperatūros svyravimus ir, kitaip negu kitos stogų dangos, keramika negenda ir jai neturi įtakos kenkėjai bei mikroorganizmai. Keraminės čerpės gaminamos įvairių formų – klasikinės ir modernios išvaizdos, sukuriančios žvynuoto stogo įspūdį. Pristatant čerpių gerąsias savybes reikia paminėti, kad glazūruotos keramikos čerpės paviršius yra nepaprastai patvarus. Tad pasirinkus išvaizdžias blizgias čerpes, nepriekaištingai atrodantį stogą galėsite parodyti ir savo provaikaičiams.
Solidaus stogo pasirinkimas
Specialistai pataria mediniams namams naudoti sunkius stogus. Štai tokios, patraukliai atrodančios, patikimos eksploatuoti ir tinkamiausios rąstiniam namui stogo dangos ieškojo Varėnos rajone Pauosupės kaime esančios sodybos šeimininkas Vaidas. Baigus statyti rąstinį konstruktyvą, reikėjo uždengti ūkinio pastato ir gyvenamojo namo, atitinkamai 150 ir 300 kv. m ploto stogus. Kaip sakė Vaidas, tai, kad šiam 37 laipsnių nuolydžio gyvenamojo namo stogui buvo pasirinktos tamsiai rudos spalvos padengtos angobu (glazūruotos) Monier čerpės Rubin, nulėmė matytų solidžiai atrodančių stogų išvaizdą. Čerpės buvo įsigytos bendrovėje Lemora. Bendrovės darbuotojai konsultavo visais čerpių pasirinkimo, montavimo ir eksploatacinių savybių klausimais, sukomplektavo stogą visais reikiamais priedais. Čerpės Rubin 13V yra populiariausios Vokietijoje. Joms būdingas solidus dizainas, kuris sukuria prabangios išvaizdos stogą. Kaip sakė UAB Lemora produkto vadovė Dalia Vigelienė, šios čerpės yra mėgstamos ir Lietuvoje. Bendrovėje Lemora – vienoje didžiausių statybinių ir apdailos medžiagų didmenininkių Lietuvoje, savo veiklą pradėjusioje dar 1995 metais, galima įsigyti įvairių bendrovės Monier stogo dangų, pasikonsultuoti bet kokios konstrukcijos stogo dengimo klausimais.
Čerpės – tinkamiausios rąstiniam namui
Reikėtų pažymėti, kad rąstiniam namui derėtų rinktis sunkesnes stogo dangas. Svoris svarbus tam, kad leistų namui greičiau susėsti. Rąstiniam namui čerpės tinka dar ir dėl kitų savybių. Jos nedegios, nekaupia statinės elektros, tvirtos, ekologiškos. Jeigu atkreiptume dėmesį į tai, kad čerpinis stogas puikiai sugeria triukšmą lyjant ar net per krušą, aišku, kad toks stogas puikiai tinka namams su mansardomis. Čerpinio stogo montavimas nelabai skiriasi nuo kitų tradicinių stogo dangų montavimo ir tikrai nėra sudėtingesnis.
Sunkus stogas – privalumas
Keraminės čerpės sunkesnės už skardą, šiferį be asbesto, tačiau šis skirtumas mažas ir nereikšmingas renkantis konstrukciją. Dažniausiai apie keramines, o dar dažniau apie betonines čerpes klaidingai galvojama, kad stogas yra labai sunkus. Tai populiariausias mitas. Iš tiesų stogas neturi būti lengvas – juk jis turi atlaikyti stiprius vėjo gūsius. Paskaičiuota, kad čerpės sudaro tik 20 proc. visos stogo konstrukcijos svorio. Be stogo dangos, apkrovas sukuria medinė stogo konstrukcija, šiltinimas, žiemą ant stogo susikaupęs sniegas.
Čerpės pasižymi unikaliu fizikinių-mechaninių ir eksploatacinių savybių deriniu:
◆ eksploatavimo laikas – daugiau nei 100 metų;
◆ didelis atsparumas lenkimo jėgai (lūžimas– ne mažiau kaip 250 kg);
◆ atsparumas šalčiui (ne mažiau kaip 1000 šalčio/šilumos ciklų);
◆ atsparumas ugniai (nedega);
◆ atsparumas biologiniam poveikiui, saulės radiacijai, agresyvioms cheminėms medžiagoms;
◆ atsparumas vėjui;
◆ gera garso izoliacija (danga nebarška);
◆ mažas šilumos laidumas (neįkaista kaitrią vasarą);
◆ nekaupia elektrostatinio krūvio;
◆ minimali priežiūra visą eksploatavimo laiką.
Parengta pagal UAB "Lemora" informaciją
Raktiniai žodžiai: Keraminės čerpės, Stogo pasirinkimas, Čerpės, Sunkus stogas, Stogo remontas,Stogai.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.