Kaip išsirinkti tinkamiausią stogo dangą?
Aišku, tai – bene lengviausias ir paprasčiausias kelias, per daug nesukant galvos, kokios stogo dangos reikia, tačiau – tikrai ne pats racionaliausias.
Pasinaudokite faktu, jog statybinių medžiagų rinkoje galima įsigyti skirtingų stogo dangų variantų, kurias siūlo patikimiausi gamintojai. Tik įvertinę kiekvieno varianto privalumus bei trūkumus, galėsite būti tikri, jog priėmėte racionaliausią sprendimą.
Straipsnyje apžvelgsime pagrindinius kriterijus, į kuriuos, renkantis stogo dangą, derėtų atsižvelgti bei trumpai aptarsime ypatybes, kuriomis pasižymi skirtingos, bet kokybiškos stogo dangos (plieninė stogo danga, banguoti lakštai (šiferis), betoninės bei keramikinės čerpės).
Kokiais kriterijai remiantis rekomenduojama vertinti stogo dangą?
Norint nepasiklysti gana didelėje stogo dangų įvairovėje, derėtų susipažinti su pagrindiniais kriterijais, svarbiais kalbant apie šią žaliavą ir nuspręsti, kurie jums yra aktualiausi.
Ilgaamžiškumas. Savaime suprantama, jog stogo dangos neplanuojate keisti taip pat dažnai, kaip pavyzdžiui, fasado spalvos. Pasirinkus kokybišką, ilgaamžiškumu pasižymintį variantą bei laikantis konkrečios dangos priežiūros reikalavimų, pastaroji gali sėkmingai tarnauti ne tik jums, bet ir ateinančioms kartoms. Beje, kalbant apie dangos ilgaamžiškumą, priklausomai nuo rūšies bei modelio, yra išskiriama dviejų tipų garantija – estetinių savybių išsaugojimo (trumpesnis laikotarpis) bei praktinio tarnavimo (galinti besitęsti ir visą stogo dangos naudojimo laiką).
Atsparumas išoriniams aplinkos veiksniams. Pagrindinė stogo dangos funkcija – apsaugoti pastato konstrukciją nuo nepalankių išorinės aplinkos veiksnių (krituliai, vėjas, temperatūrų kaita, ultravioletiniai saulės spinduliai), išsaugojant praktines funkcijas bei „paradinį“ vaizdą.
Kaina. Stogas tikrai nėra ta sritis, kurios atžvilgiu derėtų vaikytis žemiausio kainos pasiūlymo. Šios srities ekspertai rekomenduoja pasikliauti žinomais statybinių medžiagų gamintojais. Tačiau sprendimas rinktis mažesnę kainą tuo atveju, kai, palyginus du variantus, savo ypatybėmis šie atitinka keliamus kriterijus – racionalus žingsnis.
Montavimo ypatybės. Viena stogo danga, kalbant apie montavimo ypatybes, yra visiškai „nereikli“. Šį darbą, vadovaujantis gamintojo pateikiamomis instrukcijomis, puikiausiai atlikti gali ir ne šios srities ekspertai, naudodamiesi universaliais įrankiais. Tuo tarpu, kalbant apie kai kurias kitas dangas, savarankiškas montavimas nėra rekomenduojamas. Kadangi, užuot sutaupius, galima patirti didesnių išlaidų (sugadinta danga, nekokybiškas galutinis rezultatas) bei sugadinti per daug nervinių ląstelių (o tai, kaip žinia, ir yra didžiausias turtas).
Pagrindinės stogo dangos rūšys
UAB „Vidara“, bendradarbiaujanti su žinomiausiais stogo dangų gamintojais, savo klientams siūlo plačią šio produkto įvairovę. Neabejotinai tinkamiausią variantą ras net ir patys išrankiausi pirkėjai. Galite rinktis iš žemiau pateiktų dangos rūšių bei atskirų šios modelių.
• Plieninė stogo danga išsiskiria savo ilgaamžiškumu bei estetinių sprendimų įvairove, leidžiančia šią pritaikyti įvairiems architektūriniams stiliams: pradedant moderniais ir baigiant senoviniais, autentiškais pastatais. Galima rinkti iš čerpinės, „classic“, trapecinio, valcuoto, modulinių stogo dangos variantų.
• Banguoti stogo dangos lakštai, kitaip dar vadinami šiferiu (aišku, pastarasis savo sudėtyje neturi kenksmingo asbesto!) – variantas, leidžiantis sukurti estetišką, solidžiai atrodantį reljefą.
• Betoninės čerpės išpildys pageidavimus tų, kurių ieško laikui nepavaldžių estetinių sprendimų stogui.
• Keramikinės čerpės – ilgaamžis variantas, imponuojantis tradicinės stogo išvaizdos gerbėjams.
Jei, renkantis stogo dangą, mūsų pateiktos informacijos nepakanka, konsultuokitės su UAB „Vidara“ – patyrusiais šios srities specialistais. Vieno ar kitos stogo dangos varianto tinkamumą gali lemti ir individualios situacijos ypatumai, o ne vien bendrosios pastarosios techninės savybės.