Kaip išsirinkti stogo dangą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Parekomenduosiu stogo dangos pasirinkimo metodą, kuris vadinasi „atmetimo metodas“. Paaiškinsiu kaip tai vyksta.

Pirmiausia mums reikia žinoti koks tai namas: mūrinis, karkasinis arba rastinis. Jei tai mūrinis namas, reiškiasi jo sienos yra tikrai tvirtos ir jam tiks ir sunki ir lengva stogo danga. Toliau pasirinkimas priklausys nuo stogo nuolydžio, nes ant žemo nuolydžio ne visos stogo dangos ir tinka, bet apie tai vėliau.

Jei namas yra karkasinis, jam nerekomenduočiau sunkios stogo dangos: molinių ir betoninių čerpių, akmens skalūno ar kitų dangų, kurios sveria apie 50kg/m2. Karkasiniui namui geriausia tiks skardinė stogo danga, nes ji svers tik 4-5kg/m2.

Rąstiniui namui geriausiai tiks sunki stogo danga, kuri suspaustų visą konstruktyvą, todėl tokio tipo namams dažniausiai užsakomos molinės arba betoninės čerpės.

Sekantis pasirinkimo žingsnis būtų pagal stogo nuolydį. Jei stogo nuolydis gana mažas (14 laipsnių ar mažiau) betoninių ir molinių čerpių nerekomenduočiau, nes jos bus ne tik per sunkios, bet ir pro jas gali patekti vanduo. Taip pat nerekomenduočiau ir akmens skalūno. Atvirai pasakius, ant žemo nuolydžio stogo galima sumontuoti ką tik paminėtus stogų tipus, bet ar verta investuoti į tai pinigus, jei stogo dangos beveik nesimatys? Žemam nuolydžiui geriausiai tinka skardinė klasikinė stogo danga, trapecinis profilis, arba prilydoma stogo danga.

Jei Jūsų stogo nuolydis daugiau nei 14 laipsnių Jūs jau turite galimybe pasirinkti bet kokią stogo dangą, žinoma tinkančia namo sienų tipui ir stogo konstrukcijai. Toliau stogo dangos pasirinkimas vyksta pagal grožio supratimą, turimą biudžetą ir stogdengių meistriškumą. Yra teke susidurti su situacijomis, kai užsakovas nori sudėtingai montuojamos stogo dangos, o stogdengiams tai yra visiška naujiena ir juos reikia apmokyti.

Tikiuosi dabar Jums bus lengviau išsirinkti stogo dangą savo naujam namui.