Iš kur pirkti stogą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jei Jūs statotės namą namą ar renovuojate seną, praktiškai turite trijų rūšių pardavėjus, iš kurių galite įsigyti stogo dangą:

1. Stogdengiai arba vykdytojas
2. Specializuota stogų įmonė
3. Statybinių prekių parduotuvė

Pabandysiu aprašyti kiekvieno pardavėjo tipo pliusus ir minusus.

Kalbant apie pirmą variantą, stogas bus nupirktas, sumontuotas su mažiausiai rūpesčių. Jums nereikės vaikščioti po stogų firmas, stogdengiai arba vykdytojas padarys tai už Jus. Greičiausiai (99,99% tikimybė), kad stogdengiai ar vykdytojas gaus „atkatą“ iš pardavėjo, todėl Jūsų sumokėtoje sumoje bus paslėptas mokestis brigadai. Ar tai blogai? Vienareikšmiško atsakymo nėra. Jei Jūs užimtas ir turtingas žmogus, Jums tikrai patogu, kai viskuo pasirūpins statybininkai. O jei norite gauti geriausią rinkoje kainą, geriau ieškokite stogo dangos patys.

Kitas niuansas su „statybininkais- pardavėjais“, kad jie dažnai „pameta“ faktūras, o pas juos lieka tik ant balto popieriaus lapo atspausdintos sąmatos, kurios neturi jokio juridinio pagrindo. Taip būna dėl to, kad pardavėjas galėtų paslėpti stogdengio „atkatą“ nuo pirkėjo. Ar tai blogai? Taip, jei jums reikia turėti garantiją.

 

Natūraliai kyla klausimas, kaip padaryti, kad būtų sutaupytas Jūsų laikas ieškant stogo dangos ir turėti visas juridines garantijas? Mano atsakymas paprastas: žaiskite atviromis kortomis. Susitarkite su statybininkais, kad jiems „atkatą“ sumokėsite JŪS. Tai bus mokestis už stogo išmatavimą, sąmatos padarymą, stogo geriausio kainos ir kokybės suradimą. Tai gali būti suma nuo 50-100€, viskas priklauso nuo to kokio dydžio ir sudėtingumo stogas. Taip Jūs gausite visus oficialius dokumentus su geriausiomis kainomis.

Mano nuomone, kai visas stogas kainuoja nuo 2000€, o Jūs esate užimtas žmogus, tikrai galima truputi sumokėti meistrams ar vykdytojui už stogo geriausios kainos ir kokybės santykio suradimą.

Bet stogdengiai ne visada nori ieškoti stogo dangos, todėl Jums telieka rinktis tarp specializuotų stogų firmų ir stambių statybinių prekių parduotuvių. Jei nuspręsite rinktis specializuotą stogų firmą, būtinai paanalizuokite įmonės istoriją, o tai nėra sudėtinga atlikti šiais laikais. Jei įmonė įsikūrusi prieš 2008-ųjų metų nekilnojamo turto krizę ir gyvą iki šiol, tai yra didelis pliusas. Kuo įmonė senesnė, tuo daugiau šansų, kad ji prekiaus kokybiška produkcija, nes jai rūpės įmonės įvaizdis.

Esu girdėjęs nuomonių, kad reikia stogą pirkti iš stambių įmonių, nes jos nesubankrutuos. Teisybės tame yra, bet… Atsimenate tokią stambią firmą „Sabonio langai“, kurios jau nėra? Kaip manote, ar lengva klientams bus su langų garantinių aptarnavimu kai įmonės nėra…? O ši įmonė buvo tikrai stipri ir didelė.
O ar atsimenate tokią didelę statybinių prekių prekybos centrą „Bauhof“? Jos jau nėra nuo 2013 metų. Įdomu, kas perėmė „Bauhof“ parduotų stogų garantinius įsipareigojimus?

Kaip matote, įmonės dydis dar negarantuoja jos ilgaamžiškumo. Toliau telieka kiti pasirinkimo faktoriai, kurie yra gana subjektyvūs ir šiandien Jų neminėsiu.

Šiandien su Jumis pasidalinsiu savo video įrašu, kuriame pasakoju kaip reikia palyginti stogų sąmatas:

O jei kils daugiau klausimų, kviečiu drąsiai man skambinti arba apsilankyti mūsų tinklalapyje www.stogodanga.lt

Eugenijus Mačiukas
mob. 8 656 29133