Bituminė stogo danga ir jos pasirinkimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ypač daug dėmesio reikėtų skirti konstrukcijai. Skirtingai nei interjero, namo dalių negalime keisti ar atnaujini vos tik panorėję – tai reikalauja daug investicijų, darbo ir laiko.

 

Daugelis sako, kad namo pagrindas yra pamatai, ir jie yra teisūs. Tačiau tam tikri paskutiniai statybos etapo štrichai taip pat gali būti lemtingi. Puikus pavyzdys – stogas.

 

Yra begalė skirtingų medžiagų, iš kurių galima statyti stogą. Kažkur pietuose jie gaminami iš molio, yra vietų, kur žmonės vis dar gyvena po šiaudiniais stogais. Visgi Lietuvos oro sąlygos reikalauja kiek patvaresnių sprendimų. Vienas populiariausių – bituminė stogo danga.

Ši danga labiausiai tinka plokštiems stogams, ją galima dažnai išvysti ant daugiabučių, pramoninių ar kitų panašių pastatų stogų. Ruloninė bituminė danga yra laikoma hidroizoliacine ir gali būti naudojama ne tik stogų dengimui, bet ir remonto darbams, klojant pamatus ar prireikus inžinerinių sprendimų hidroizoliacijai.

 

Bet kuriuo atveju didžiausią įtaką turės tai, kokią dangą pasirinksite ir pritaikysite konkrečiam projektui. Kadangi rinkoje vyrauja didelis bituminės stogo dangos pasirinkimas, pasidalinsime keliais patarimais, į ką atkreipti dėmesį. 

Visų pirma reikėtų apžvelgti pagrindinius bituminės stogo dangos požymius, kurie padės suprasti, ar jums reikalinga būtent tokia medžiaga. Ši stogo danga yra ilgaamžė ir gali tarnauti ne vieną dešimtį metų. Dar viena gera savybė – didelis bituminės stogo dangos pasirinkimas spalvų paletėje. Rinkoje prieinama daugiau nei 50 skirtingų atspalvių ir tonų, todėl savo namui tinkamiausią variantą ras kiekvienas.

Kalbant apie šios medžiagos paiešką, reikėtų žinoti, kad tai pakankamai lengvai prieinamas produktas, kurį galite įsigyti kone kiekvienoje statybinių prekių parduotuvėje. 

 

Visgi svarbu negriebti pirmos pasitaikiusios opcijos ir pasidomėti apie gaminį. Svarbus turėtų būti ne tik didelis bituminės stogo dangos pasirinkimas, bet ir kitos jos savybės: atsparumas aplinkos poveikiui, šilumos, garso izoliacija, medžiagos degumas ir atsparumas gaisrui bei kitos specifikacijos.

 

Gerai išsiaiškinkite visas savybes prieš užsakydami. Tai ne ta vieta, kur turėtumėte sutaupyti…