Betoninių čerpių stogas – ilgaamžiškumo simbolis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Čerpės yra ekologiškai švarus gaminys (betoninės čerpės – tai nedaranti žalos aplinkai natūralios žaliavos danga, keičiant tokią dangą jos nereikės utilizuoti, duženas galima naudoti kitiems statybos darbams – sutvirtinimui, betonavimui, kelio įrengimui).

Svarbus betoninių čerpių stogų privalumas – žemesnė kaina lyginant su keraminėmis čerpėmis. Palyginti su kitomis stogo dangomis, kaina neviršija kitų populiarių stogo dangų kainos. Tokios dangos pardavėjai nurodo 20-30 litų kainą, be konstruktyvo kainos.

 

Betoninės čerpės bet kokiai klimato zonai

Betoninės čerpės labai tvirtos ir tankios, todėl nesunkiai atlaiko šalčius, netrūkinėja, atsparios kaitrai, o viršutinė dviejų akrilinių dažų sluoksnių plėvelė apsaugo nuo drėgmės. Šiuolaikiniai betoninių čerpių stogai jau ne vieną dešimtmetį įrodė, kad tinka bet kurioje klimato zonoje. Dėl ypatingo tvirtinimo jos patikimai laikosi prie stogo konstrukcijų, o didelis tankis ir vandens neįgeriantis paviršius neleidžia joms įmirkti, leidžia gerai vėdintis stogo konstrukcijoms.

Reikia nepamiršti, kad geras ir kokybiškas betoninių čerpių stogas didina namo vertę. Be to, toks betoninių čerpių stogas puošia, natūraliai susilieja su kraštovaizdžiu, sudaro darnos įspūdį.

Stogo dizainas – namo individualumas
Paprastai čerpinius stogus laikome gerai pastatyto namo požymiu. Stogas – tai tarsi penktasis namo fasadas, todėl jis sudaro svarbią bendro įspūdžio dalį. Banguotas čerpių raštas yra įdomus ir patrauklus. Stogo dizainas yra lyg elegantiškas prisilietimas prie namo visumos, todėl architektai stogu visada stengiasi pabrėžti namo individualumą. Šiais laikais galima rinktis čerpių formas, paviršiaus padengimus ir medžiagas. Jomis architektas išreiškia asociacijas ir emocijas. Plokštesnės čerpės sukuria kompaktiškumo, o čerpės nedidele banga sukuria lengvumo įspūdį. Jūsų namas naujai suspindės, kai saulė nutvieks glazūruotą ir spindintį čerpių paviršių. Kuo betoninės čerpės paviršius yra lygesnis, tuo ant jos kaupsis mažiau nešvarumų ar dulkių ir išvengsite papildomų pastangų stogo priežiūrai. Susikaupusios smulkiosios dalelės gali pradėti samanoti.

 

Betoninių čerpių privalumai
Betoninės čerpės praktiškai nesensta – medžiaga tokia patvari ir tvirta, kad jos neįmanoma sugadinti. Jos nesunkiai išlaiko šalčius, kaitrą ir kitas sunkias oro sąlygas. Dėl dvigubo vandeniui nelaidžios emulsijos sluoksnio betoninė čerpė yra ypač atspari bet kokiems atmosferos poveikiams. Betoninėmis čerpėmis dengtas stogas taip pat išlaiko didelį krūvį tokį kaip sniegą. Kadangi čerpių gabaritai maži, o tankis didelis, jos mažai reaguoja į temperatūros pokyčius, todėl stogo konstrukcijos neapkraunamos papildomais plėtimosi ir traukimosi įtempimais. Betoninės čerpės – danga, turinti aukščiausios atsparumo ugniai medžiagos klasės savybės ir tą įvertina draudimo kompanijos, drausdamos pigiau.

Dauguma žmonių prisibijo betoninių čerpių stogo dėl jo svorio, tačiau tai ne trūkumas, o privalumas. Stogo danga ir turi būti pakankamai sunki, kad jos nenupūstų vėjas, kad slopintų triukšmą ir vibracijas, būtų inertiška staigiems temperatūrų pokyčiams. Betoninės čerpės be jokios abejonės, yra sunkesnės už daugumą kitų stogo dangų. Tačiau šis skirtumas mažas ir yra nereikšmingas renkantis konstrukciją. Iš tiesų gegnių skerspjūvis ir atstumas tarp jų priklauso ne tiek nuo laikančiosios konstrukcijos patvarumo, kiek nuo apšiltinimui pasirinktų medžiagų arba reikiamo jų sluoksnio storio.

 

Priežiūra
Prižiūrėti betoninių čerpių stogą nesudėtinga. Jei kelios jų kada ir suskils, jas nesunkiai galima pakeisti užlipus ant dangos, nebijant jų suskaldyti. Betoninės čerpės dėl ypatingos betono savybės laikui bėgant kietėja, skirtingai nuo molinių čerpių.

 

Čerpės yra puikus pasirinkimas ne vien tik dėl ilgaamžiškumo, po betoninių čerpių stogu tylu ir ramu. Tuo pačiu čerpės nekenkia nei jums, nei aplinkai.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO