Klinkerinės plytos viena iš dekoravimo priemonių

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Klinkeris pasižymi atsparumu didelėms apkrovoms, šalčiui ir vandeniui, mechaniniam poveikiui. Tokia apdaila nereikalauja jokios priežiūros: nereikia plauti, perdažyti, impregnuoti ir pan. Klinkerio plytos naudojamos kaip apdailos elementas tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Tai ypatingai kietos trinkelės. Jas lengva prižiūrėti, mat nešvarumus paprastai nuplauna lietus.

Pasirinkus namo apdailai klinkerio plytas, galėsite ilgai džiaugtis jų ilgaamžiškumu ir patvarumu. Galite rinktis vieną iš dviejų apdailos būdų: apmūryti namą klinkerio plytomis arba apklijuoti plytelėmis. Vizualiai tokia apdaila nesiskirs, todėl dažniau pasirenkamas antrasis, pigesnis variantas – klinkerio plytelės (tačiau būtina atkreipti dėmesį, jog plytelių klijavimui reikės specialiai paruošti sieną). Jos taip pat gali būti panaudotos terasų, balkonų, takų klojimui, laiptams ar dekoratyvinėms sienelėms.

Mūrijant klinkerį labai svarbu tinkamai pasirinkti specialius mūrijimo mišinius. Naudojant netinkamas medžiagas neišvengsite esminių klaidų, kurios bėgant laikui gali lemti fasado išvaizdos problemas. Pasirinkus tradicinius mišinius greitai pastebėsite, kad siena tarsi „plaukioja“, plytas sunku lygiai sudėti. Taip atsitinka dėl to, kad klinkerio plytų vandens įgeriamumas yra vos 2-4% (tradicinių plytų – apie 12-20%). Būtent dėl to būtina rinktis specialius mišinius, tinkamus klinkerio plytoms. Jiems paprastai reikia mažiau vandens, jie būna sausesni už įprastesnius.

Klinkerinės plytelės naudojamos ne tik namo fasadui dekoruoti, bet ir balkonų, terasų, takų dangoms, laiptams ir t.t. Jas galima naudoti tiek viduje, tiek namo išorėje. Klinkeris gali būti klojamas ant įvairių medžiagų: smėlio, žvyro, skaldos, betono, atsijų ir kt. norint, įvairiais raštais galima išgauti originalų vaizdą.