Supernamai.lt skaitytojai išrinko mėgstamiausią šiltinimo medžiagą!
Internetas, žurnalai, televizija ir radijas mirga marga nuo įvairiausių pasiūlymų, kokias rinktis esą geriau. Supernamai.lt gi nusprendė šįkart pakalbinti ne produktus tiekiančias įmones, o Jus, mūsų portalo skaitytojus. Juk kas jei ne Jūs objektyviai galite įvertinti kiekvienos šiltinimo medžiagos privalumus ir trūkumus.
Du mėnesius portalas supernamai.lt vykdė apklausą, kurioje sudalyvavo daugiau kaip tūkstantis lankytojų. Jų buvo klausiama: “Kokią fasado šiltinimo medžiagą rinktumėtės?”: akmens vatą; stiklo vatą; medžio vatą ar polisterinį putplastį. Geriau atsakyti į šį nelengvą klausimą galėjo tie, kurie 2014 m. balandžio 10-13 dienomis lankėsi parodoje “Supernamai 2014”. Čia buvo galima ne tik iš arti apžiūrėti ir pačiupinėti visų rūšių apšiltinimo medžiagas, bei dar daug kitų, būtinų naujai atidarytam statybų sezonui, bet ir sudalyvauti informatyviose konferencijose. Keli pranešimai buvo skirti kaip tik šiam itin aktualiam klausimui: Kuo gi apšildyti statomą pastatą?
Taigi, mūsų portalo skaitytojai, išanalizavę visų šių medžiagų pliusus ir minusus, išstudijavę jų charakteristikas, išsiklausinėję gamintojus ir pardavėjus, paskelbė savo nuomonę. Dėmesio, rezultatai! Nugalėtojo – polisterinis putplastis!
Verta paminėti, kad polistireninis putplastis yra labai populiari pastatų šiltinimo medžiaga tarp mūsų kaimynių bei artimų valstybių. Pavyzdžiui: Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje ir kitose Europos šalyse polistireniniu putplasčiu šiltinama apie 80 – 90 proc. pastatų. Taip daroma todėl, kad polistireninis putplastis yra nebrangi ir patikima šiltinimo medžiaga. Ji Vakarų valstybėse įvardijama kaip sumanios inžinerijos produktas, nes polistireninį putplastį sudaro net 98 proc. oro uždaryto į nedidelio skersmens kapsules, ir tik 2 proc. stireno sudarančio šių kapsulių sieneles.
Apie polistireninį putplastį:
Polistireninis putplastis yra labai lengva ir dirbti patogi medžiaga. Jo tankis 10-35 kg/m³. Polistireninio putplasčio šilumos laidumo koeficientas λ = 0,028 – 0,045 W/(m•K). Į šios šiltinimo medžiagos kapsules neprapučia vėjas, į jas neprasiskverbia teršalai bei drėgmė. Tai yra ilgaamžė statybinė medžiaga, kuri nekeičia savo termoizoliacinių ir mechaninių savybių per visą pastato eksploatavimo laiką.
Polistireninis putplastis neutralus, neradioaktyvus bei netirpsta vandenyje, vadinasi nekenkia gruntui bei gruntiniam vandeniui. Ši termoizoliacinė medžiaga, neturi neigiamo biologinio poveikio žmonių bei gyvūnų organizmams. Taip pat yra lengvai perdirbamaa, tad mažiau kenkia aplinkai.