Šiltinimas ekovata- efektyvus būdas apšiltinti namus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ekovata yra šviesiai pilkos spalvos, jossudėties pagrindą sudaro celiuliozė.Šios medžiagos sudėtyje yra ir antrinės celiuliozės, taip pat 12 procentų ekovatos sudaro boro rūgštis.

 

Tai yra tarsi antiseptikas, kuris neleidžia šios medžiagos viduje daugintis bakterijoms ir kitiems organizmams. Šiltinimas ekovata tai yra apsauga nuo graužikų. Šis privalumas yra priskiriamas praktiškai visoms ekovatos rūšims. Kai kada ekovatos sudėtyje yra specialūs impregnantai, kurie išgąsdina gyvūnus, todėl jei savo namuose turite problemų graužikais, tokiu atveju būtinai sužinokite kokie impregnantai yra naudojami ekovatos sudėtyje.

 

Praktika rodo, kad dažniausiai ekovata yra gaminama iš perdirbtos makulatūros ir dažniausiai tai yra perdirbtos medienos likučiai. Taip pat į ekovatos sudėtį įeina ir kitos papildomos medžiagos, kurios suteikia apsaugą nuo užsiliepsnojimo. Nuo užsiliepsnojimo sauganti medžiaga vadinama antipirenu, užtikrina aukštą ekovatos saugumo lygį. Praktine patirtimi buvo įrodyta, kad kai ekovatą paveikia liepsna ji taip ir neužsidega, o tik palaipsniui dega. Jei liepsnos šaltinis buvo pašalintas, tokiu atveju medžiaga pradeda savarankiškai labai greitai užgęsti.

Kokius pagrindinius privalumus jums gali suteikti pastato šiltinimas ekovata? Ši medžiaga rinkojenaudojama jau apie 20 metų. Per tą laiką medžiaga labai aktyviai plečia savo galimybes ir yra naudojama įvairiose srityse. Prie pagrindinių šios medžiagos privalumų gali būti priskiriamas ekologinis saugumas.

 

Celiuliozės vata savo sudėtyje neturi jokių pavojingų komponentų, ekovatos sudėtyje yra labai mažai chemikalų. Todėl, kai sienos yra apšildomos naudojant šią medžiagą tai gali būti daroma net tokiose vietose, kurios turi atitikti sanitarinius reikalavimus. Medžiaga nesąveikauja su jokiais metaliniais komponentais, todėl neverta bijoti, kad susidarys rūdys. Ekovata pasižymi puikiomis naudojimo savybėmis. Medžiaga yra labai puri, pasižymi žemu šilumos pralaidumu. Apšiltinant pasirinktą pastatą specialistų skaičiavimai rodo, kad šilumą izoliuojantis sluoksnis turėtų būti 4-5 cm.

Apšiltinus pastatą ekovata, galite nesirūpinti dėl praleidžiamų garų, kadangi ekovata nepraleidžia garų, todėl galimybių susidaryti kondensatui nėra. Jei yra tam tikrų problemų su ventiliacija, bijoti, kad sluoksnis sudrėks jums tikrai nereikės.

Taigi kaip gali būti atliekamas apšiltinimas ekovata? Galite rinktis sausą, drėgną apšiltinimo būdą arba apšiltinimą atliekamą rankiniu būdu. Sausasis šiltinimas ekovata yra aktualus, kai darbai yra atliekami horizontaliuose ir vertikaliuose paviršiuose. Naudojant ekovatą gali būti šiltinamos grindys, stogas ir kitos perdangos. Visas šiltinimo procesas yra atliekamas specialiu būdu ir pritaikyta technika. Jei paviršius yra horizontalus yra montuojamas hidro izoliuojantis sluoksnis.

 

Vėliau yra įpučiama sausa ekovata. Erdvės, kurios yra tarp gegnių nereikia labai stipriai tankinti, kadangi priešingu atveju šilumą izoliuojantis efektas labai stipriai nukentės. Stenkitės, kad medžiaga būtų įpučiama su tam tikru pertekliumi, kadangi su laiku ekovata nusėda. Sausojo montavimo metodo privalumai yra tokie, kad ekovata gali būti naudojama šiltinimui visus metus. Jums nereikės laukti, kol bus sudarytos optimalios sąlygos.

Kasdieninėje praktikoje labai populiaru, kad įmonės, kurios gamina ekovatą taip pat atlieka ir jos montavimo darbus. Jei jūs norite savo namus apšiltinti naudodami šią medžiagą ir norite padaryti tai savo rankomis tokiu atveju, savarankiškiems darbams jums labiausiai tiks supresuota celiuliozė, kuri transportuojama briketais.