Oro sausintuvai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Panaudojimas

Buitiniai sausintuvai dažniausiai naudojami vonios kambariuose, plaukiojimo baseinų patalpose, skalbyklų patalpose. Ten, kur didelis oro drėgnumas, gali atsirasti pelėsių, korizoja, bakterijų plitimas. Buitinio naudojimo sausintuvai pakankamai kompaktiški, užima mažai vietos. Šiuose įrenginiuose įdėti drėgmės davikliai. Taip pat tokie oro sausintuvai yra patrauklios išvaizdos, tam, kad jie turi ne tik atlikti savo funkciją, bet ir įsilieti į interjerą.

Pramoniniai ir pusiau pramoniniai sausintuvai naudojami sandėliavimo patalpose vietoje ventiliacinių sistemų.

Sausintuvai ekonomiškesni žiemos metu, sumažina energijos sunaudojimą 20-70%, nes nereikalauja pastovaus oro pašildymo. Pramoniniai įrengimai gaminami atsižvelgiant ne į išvaizdą, bet į atsparumą ir patikimumą. Tokie įrenginiai turi plieninį korpusą, turi ratus ir rankenas patogiam perstatymui.

Pati pagrindinė sausintuvo charakteristika yra našumas – kiek vandens per laiko vienetą gali panaikinti prie tam tikros drėgmės ir temperatūros. Našumas matuojamas litrais per parą. Pusiau pramoninių ir buitiniams sausintuvų našumas būna nuo 12 iki 300 litrų per parą. Pramoninių sausintuvų našumas gali viršyti 1000 l/parą.

Rotorinis oro sausintuvas

Oras praeina pro besisukantį rotorių, kuris absorbuoja (sugeria) drėgmę savo judėjimo proceso metu – panaikina perteklinę drėgmę iš patenkančio oro. Rotoriuje yra dvi oro srovės, izoliuotos viena nuo kitos specialiu tarpikliu.

Išėjimo vietoje gauname optimaliai sausą orą. Šiuo atveju sausinimo procesas yra pastovus ir pasižymi aukštu našumu.

Išgarinimo – kondensuojantis sausintuvas

Tai visa sistema, kuri statoma kanaliniu oro sausinimo pricinpu. Tokio sausintuvo viduje randasi maža šaldymo kamera su išgarintuvu ir kondensatoriumi. Į išgarintuvą patenkantis oras atšaldomas, išgaunama perteklinė drėgmė, kuri po to pašalinama į kanalizaciją.

Kondensatoriuje oras, atvirkščiai, įšyla, o drėgmė sumažėja. Procesas vyksta iki tol, kol drėgmė patalpose pasieka nustatytą normą. Pagrindinis tokio apdirbinimo pranašumas yra šilto oro gavimas, kuris padeda šiek tiek šildyti patalpas. Jeigu tai nepageidaujama, pavyzdžiui, vasarą, tai prie šaldymo prietaiso prijungiamas papildomas vandenį šaldantis kondensatorius.

Kombinuotas oro sausintuvas

Kombinuoti oro sausintuvai savyje suderina du anksčiau aprašytus oro apdirbimo būdus. Sausintuvo viduje yra rotorius ir absorbentas. Oro srovė patenka į sausą rotoriaus dalį, kur absorbuojasi drėgmė. Lėtas rotoriaus sukimasis užtikrina nepertraukiamą sausinimo procesą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai tik temperatūra patalpoje sumažėja, sausintuvo našumas staigiai krenta. Žemesnėje negu 15C temperatūroje, įrenginys nustoja dirbti.