Netradicinės ekologiškos šiltinimo medžiagos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kokius klausimus kelti?

„Kalbant apie namo ir šiltinimo sistemų ekologiškumą dera pabrėžti, kad mūsų rinkoje yra tikrai daug naujų, gerų šiltinimo medžiagų“, – sako architektas G. Klimavičius.Iš tiesų, pasidairius galima rasti įvairiausiųšiltinimo medžiagų – nuo visiškai naujų, nanotechnologijomis grįstų iki jau įprastų, naudojamų šiltintine vienai dešimčiai pastatų.

 

Renkantis medžiagas architektas pataria atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į tokiassavybes, kaip patogumas naudoti, sandarumas. „Visos statyboms naudojamos medžiagosnamąturi padaryti sandarų, – tvirtina G. Klimavičius. – Ne tiek medžiagos storis ar varža yra svarbu, kiek sandarumas. Jei negalime užtikrinti sandarumo su šiltinimo medžiagomis, vadinasi, turėsimešalčio tiltųir kitų bėdų.“

Aerogelis – tai gana nauja ir Lietuvoje dar mažai žinoma ekologiška medžiaga, naudojama namams šiltinti. 95 proc.šios medžiagos yra oras, visa kita – speciali gardelė, kuri orą laiko. Nors medžiaga Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurta gana seniai (1936 m.), tačiau ilgai užtruko, kol ji buvo stabilizuota. Dabar ši medžiaga naudojama kosmose ir statyboje. Kosmose ji nuo saulės karščio sugeba apsaugoti palydovus, todėl naudojama nuosaviems namams šiltinti bene bet kokiomisklimato sąlygomis.

 

 

Skaičiuojama, kad centimetras aerogelio atstoja bene penkiolika centimetrų vatos. Aerogelis namams šiltinti parduodamas ritiniais. Medžiagos techniniuose parametruose nurodoma, kad ji gali būti puikiai naudojama kartotinai. Ji ilgaamžė, atspari drėgmei, pelėsiams, lengvai montuojama, beveik nieko nesveria. Be to, turi gerųgarso izoliacijos savybių. Tiesa, ši medžiaga yra gana brangi. Tačiau, lyginant kelerių metų senumokainą ir dabartinę, matyti, kad ji pamažu krinta ir tampa vis labiau įkandama.

Termovata –kanadiečių atrasta naujos kartos, ekologiška, purškiama vata, puikiai tinkanti bet kokiomis klimato sąlygomis. Dėl savo specialios šiltinimo technologijos ji pasižymi itin geru sandarumu. Naudojant specialią įrangą ant šiltinamo paviršiaus užpurkšta termovata iki 100 kartų išsiplečia per maždaug penkias sekundes.

 

 

Ši šiltinimo medžiaga tinka visiems paviršiams ir pastatams (purškiama ne tik ant naujos statybos, bet ir ant senų renovuojamų namų), puikiai užsandarina smulkiausius plyšelius. Nežiūrint į tai, kad termovatos šilumos varža yra gera, tuo pačiu metu tai orui laidi medžiaga, atspari pelėsiams ir puvimui. Dėl savo struktūros (ši vata minkšta ir elastinga) yra sunkiai įkandama graužikams.

Medienos plaušo plokštės – tai ekologiškos, iš medienos gaminamos šiltinimo plokštės, ne tik padedančios išsaugoti šilumą žiemą, bet ir saugančios nuo karščio vasarą. Tai orui laidi šiltinimo medžiaga, gerai praleidžianti oro garus taip pat kaip ir medis, nespagamintos iš medienosplaušo plokštės gerai sugeria, o vėliau atiduoda drėgmę. Tuo pačiu metu ji išsaugo gana gerą garso ir šilumos bei šalčio izoliaciją. Panaudotas plokštes galima perdirbti. Ši šiltinimo medžiaga tinka stogui, sienoms, luboms šiltinti.

 

Poliuretanas – tai naujos kartos skandinaviška namui šiltinti naudojama ekologiška medžiaga, į Lietuvos rinką atkeliavusi maždaug prieš metus.Poliuretanas – ilgaamžis, elastingas, atsparus trinčiai. Ši medžiaga pasižymi gera garso izoliacija ir itin gera šilumos varža. Poliuretano techniniuose parametruose nurodoma, kad pakanka 2,5 cmstorio sluoksnio, kad namas būtų visiškai sandarus ir šiltas. Poliuretanas atsparus drėgmei, yra labai sandarus (tampriai ir tvirtai prilimpa prie šiltinamo paviršiaus). Rinkoje galima įsigyti dviejų tipų poliuretano – atvirų ir uždarų porų. Atvirų porų poliuretano putos tinka garso izoliacijai, palėpėms, lubomsir sienoms šiltinti, vidinei stogo izoliacijai. Uždarų porų poliuretanas pasižymi ypatinga šilumos varža. Kadangi tai naujos kartos medžiaga, ji yra brangesnė už įprastas.

 

Šiaudai – tai bene seniausia ekologiška pastatų šiltinimo medžiaga. Ji laidi šilumai, ilgaamžė, o kadangi šiltinti naudojami šiaudai supresuojami, yra gana tvirta. Šiaudai pagal šilumos laidumą priskiriami efektyviai šilumą izoliuojančiųmedžiagų grupei. Presuoti šiaudai naudojami ne tik naujų namų statybai, užsienyje jais šildomi ir renovuojami namai. Sienoms apšiltinti iš išorės naudojami maži presuotų šiaudų ryšuliai. Ant šiltinamos sienos dedami specialūs mediniai karkasai, kurių lentos atitinka šiltinamo sluoksniostorį, tarp jų dedami pjaustyti presuoti šiaudai. Kad būtų užtikrinamas atsparumas ugniai, tarpai tarp lentų tinkuojamimolio skiediniu.

 

Kodėl verta galvoti apie ekologiją?

„Gaila, bet kalbėdamiapie ekologiją mes turbūt daugiau kaip dvidešimtį metųatsiliekame nuo Vakarų Europos ar Jungtinių Amerikos Valstijų, – tvirtina architektas G. Klimavičius. – Jūs žinote, kad užsienyje jau yra sudarytos tvarių namų vertinimo programos.“ Pasak specialisto, ekologiškas namas – tai ne tik ekologiška medžiaga, tai ekologiška statyba, ekologiškasnaudojimasir galiausiai energinis efektyvumas. „Pagaliau mes išlipome iš pasyvaus namo kelnių, – džiaugiasi architektas. – Yra įsikūrusi Aktyvių namų asociacija. Aktyvus namas ne tik nereikalauja jokios energijos iš pašalies, bet ją atiduoda į aplinką arba parduoda. Tai ir yra ekologija, kai nenaudojame gamtos išteklių. Tačiau tai jau kompleksiniai sprendimai.“

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.