Kaip apšiltinti namo rūsį?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Rūsiai, kuriuose yra tik ūkinės patalpos, įprasta, silpnai šildomi arba visai nešildomi. Tokiais atvejais apšiltinimo medžiagos storis gali būti apie 5cm. Izoliacija, padaryta ant rūsio sienų, turi susijungti su antžeminių namo sienų izoliacija. Kitaip tarp jų susiformuos šalčio tiltai. Nešildomuose rūsiuose turi būti apšiltintas bent jau cokolis, t.y. bent jau 50cm žemiau perdegimo, ir perdengimas tarp pirmo aukšto ir rūsio.

Apšiltinimas iš išorės

 

Rūsio sienas galima apšiltinti įprastu arba ekstrudiniu polistirenu, mineraline vata. Pats patogiausias variantas – tankus polistirenas su iš vienos pusės užtepta klijuojama mastika, kuri užtikrina gerą sukibimą ir apsaugo sujungimus nuo šalčio tiltų. Ekstrudinis polistirenas labiau atsparesnis mechaniniams pažeidimams. Mineralinė vata rekomenduojama tiktai rūsio apšiltinimui su daugiasluoksnėmis sienomis.

Tokiu atveju reikia pasirinkti akmens vatą, kurios tankis ne mažiau kaip 110 kg/m3. Geriausias būdas apšiltinti rūsį – tai padaryti iš išorės. Jeigu reikia atkasinėti rūsį, tai reikia daryti specialistams arba su jų priežiūra.

Polistirenas prie sienos tvirtinamas naudojant klijuojančią mastiką. Mastika turi būti be organinių tirpiklių, kad nepažeistų polistireno. Klijavimui ant rūsio sienos iš išorės negalima naudoti statybinio mišinio, nors jis ir yra skirtas polistirenui klijuoti. Kadangi nuolatinis grunto spaudimas gali suskaldyti jį. Apšiltinant rūsį, patartina, padaryti drenažo sistemą.

 

Perdengimo apšiltinimas

 

Šildomuose rūsiuose nebūtina apšiltinti perdengimą, jeigu ten bus ne žemesnė temperatūra nei name. Nešildomuose rūsiuose perdengimą apšiltinti – būtina. Paprasčiausiai tai padaryti naudojant polistireną (užtenka apie 5cm storio). Reikia klijuoti ir naudoti tvirtinimo smeiges. Priklijuotą polistireną dar galima užtinkuoti plonu tinko sluoksniu. Nors šitas šiltinimo būdas pažemina rūsio lubas, tačiau tai daryti verta.