Garo izoliacija – šiltinimo medžiagos apsauga

Šis vanduo įsigeria į šilumos izoliacijos medžiagas, didina jų šilumos laidumą (prastina šilumos izoliacines savybes), susidaro sąlygos pelėsių ir grybų susidarymui.
Kur ir kaip įrengti garo izoliaciją?
Ji visuomet įrengiama po vidine atitvaros apdaila arba šilumos izoliacinės medžiagos sluoksnyje.
Sienose garo izoliacija įrengiama iš vidinės pusės tarp šilumos izoliacinės medžiagos ir vidinės apdailos. Garo izoliacinė plėvelė gali liestus su šilumos izoliacine medžiaga. Tačiau, jeigu įmanoma, siūloma palikti oro tarpą tarp garo izoliacijos ir gipskartonio plokštės. Kai plėvelė liečiasi su gipskartonio plokštėmis, patalpose, kuriose momentais būna didelis sąlyginis oro drėgnumas (vonios kambaryje), toks sprendimas yra naudingas – nesiliesdama gipskartonio plokštė sugeria ir išskiria drėgmę – nesusidaro pelėsiai.
Kas naudojama garo izoliacijai?
Garo izoliacijai naudojama garams beveik nelaidi medžiaga, t.y. polietileno plėvelė. Polietileno plėvelė turi būti kuo storesnė ir su stabilizatoriais nuo UV spindulių, kurie suteikia ilgaamžiškumo plėvelei.
Dažniausiai naudojama 200 mikronų (0,200mm) storio stabilizuota polietileno plėvelė. Vietoj šios plėvelės gali būti naudojama aliuminiu dengta polietileno plėvelė, kuri dar papildomai atspindi ir infraraudonuosius šiluminius spindulius.