Fasado šiltinimas polistirolu ir struktūriniu tinku

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Putų polistirolo plokščių tvirtinimas: Šiltinimo pradžioje tvirtinamas cokolinis profilis. Profilis padeda išlaikyti tolygų pirmos ir sekančių putų polistireno eilių horizontalumą, sutvirtina sistemos apačią. Profilis tvirtinamas ant pastato cokolio, ne žemiau 30 cm nuo grunto. Toks atstumas neleidžia ardyti sistemos, saugo tinką nuo užteršimo, kai lietaus lašai krenta ant grunto.

Polistirolas yra klijuojamas polistirolo lapo perimetru tepant klijus ir per vidurį dedant ,,saujos,, dydžio klijų taškus, išklijavus polistirolą būtinai reikia palaukti apie 1-2 paras (priklausomai nuo temperatūros) po to polistirolą papildomai tvirtinti smeigėmis ,smeigės yra tvirtinamos polistirolo lapo kampuose, bei per vidurį.

Dažniausiai naudojamas polistirolas yra EPS70 Markės su špuntu lapo ilgis 1000mm, plotis 500mm, o storis priklauso nuo kliento kokios šilumos jis pageidauja išgauti po pastato šildymo, dažniausiai naudojama yra 50mm, 100mm, 150mm storis.

Atsiradusius oro tarpus tarp polistirolo siūlių reikia užpildyti mažai plečiančiomis montažinėmis putomis.

šklijavus sieną polistirolu, reikia statyti armavimo kampus, tada visas sienas užarmuoti. STIKLO AUDINIO armavimo tinklelis turi būti įspaustas į armavimo mišinį. Prieš tai reikia nušlifuoti nelygias putų polistireno plokščių vietas, jų sujungimus. Po to sutvirtinami visi pastato kampai, angokraščiai kampiniais profiliais, o langų ir durų kampų sandūros su 20×30 cm dydžio armavimo tinkleliu, pasuktu 45° kampu ir įspaustu į klijus.

Armavimo sluoksnis – tai tolygus klijų paskirstymas ant putų polistirolo su jame įspaustu armavimo tinkleliu. Tinklelis įspaudžiamas taip, kad nesiliestų su putų polistirenu ir nesimatytų iš išorės. Armuotas sluoksnis turi būti vientisas – tinklelių kraštai suleidžiami min. 10 cm, kampuose – min. 15 cm. Tinklelio sujungimai neturi sutapti su putų polistireno plokščių sujungimais. Šiek tiek sluoksniui pradžiūvus, likę nelygumai nušlifuojami, nes nutinkavus plonasluoksniu (1,5 mm, 2 mm, 3 mm) dekoratyviuoju tinku nelygumai gali trukdyti tinkuoti.

Užarmavus sienas reikia būtinai palaukti maždaug apie 2-3 paras (priklausomai nuo temperatūros lauke). Užarmuotas sienas prieš dedant struktūrini tinką būtinai reikia nugruntuoti (rekomenduojama gruntuoti su spalvotu gruntu( spalva analogiška arba tokia pati kaip struktūrinio tinko). Spalvotas gruntas yra praktiškesnis tuo, kad dedant struktūtinį tinką jei jis bus per daug pritrintas gali pradėti matytis pilkas armas.

Struktūrinių tinkų rūšys: MINERALINIS, AKRILINIS, SILIKONINIS

Mineralinis tinkas Mineralinis tinkas yra vienas patvariausiu – laikui bėgant šis tinkas tvirtėja. Atsparus biologiniai korozijai, apaugimui grybeliais bei pelėsiais. Dažyti reikia tinką fasadiniais dažais. Dažyti galima jau po 3-4 parų nuo tinko uždėjimo, dažai mažina tinko laidumą garams, įsigėrę į tinko struktūrą dažai papildomai jį sustiprina.

Akrilinis tinkas Šios rūšies tinkas elastingas, todėl atsparus įvairiems temperatūros pokyčiams, mažai įgeria vandens, todėl ilgiau nei mineralinis išlieka švarus, jo nereikia perdažyti.

Silikoninis tinkas Kai kurie silikoniniai tinkai vadinami savaiminio išsivalymo, nes lietaus vanduo nuo jo nuplauna dulkes ir užteršimus. Tai dažniausiai pasireiškia kai šios rūšis tinkas yra naudojamas daugiaaukščių pastatų fasado darbams atlikti. Silikoniniai tinkai yra ganėtinai elastingi atmosferos pokyčiams ir mechaniniams pažeidimams.

Jei naudojat jau paruoštą tinką (kibiruose) prieš tepant ant sienos reikia būtinai tinką kibire permaišyti. Struktūrinio tinko grūdelių frakcija gali būti: 1,5mm 2mm 2,5mm 3mm. Tinkas ant sienos yra dažniausiai tepamas su metaline mentele (rekomenduojama su 30-40cm pločio mentelė) tepant tinką ant sienos reikia mentelę spausti ypač atsargiai iki tokio lygio, kokio yra tinko grūdelio dydis. Užtepus tinką ant sienos reikia išgauti tinko struktūrą (raštą) (LIETUTIS,SAMANĖLĖ) .

Tinko struktūra yra išgaunama trinant plastikine trintuve. Jei norima išgauti samanėlės struktūra, tada trintuve reikia tinką trinti trintuvę sukant ratu, o jei norima išgauti lietučio struktūrą tada trintuvę reikia trinti iš viršaus į apačią(vertikalia kryptimi).