Namai iš dujų silikato ir keramzito blokelių

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Namai iš dujų silikato blokelių
Tokių namų statyba yra ekonomiškai naudinga: namai iš dujų silikato blokelių kainuos kur kas pigiau nei namai iš plytų, tačiau jie tarnaus taip pat ilgai.

Naudojant įvairias sudėtingas formas ir dizaino elementus, iš dujų silikato blokelių galima pastatyti įvairių architektūrinių stilių namus. Dažnai jų išorę papildomai apmūrija plytomis, tinkuoja ar naudoja kitas išorės apdailos medžiagas. Akytas betonas yra porėta medžiaga. Jis labai patvarus ir yra nuostabi šilumos izoliacija. Taigi, betonas turi ir akmens, ir medžio savybių. Sienos iš tokių blokelių ne tik gerai išlaiko šilumą, bet ir nepraleidžia triukšmo. Akytas betonas yra lengvesnis už įprastąjį, todėl statant pastatą iš tokių silikato blokelių nereikalingi sunkūs ir gremėzdiški pamatai.

Deja, ši medžiaga negali išlaikyti  gelžbetonio perdengimų, todėl  naudojant gelžbetonio perdangas  būtina namą apjuosti papildomu  betoniniu „diržu“ arba naudoti  medžio perdangas. Tokia  metodika pasitelkiama užmiesčio  mažaaukštėms statyboms. Akytas betonas yra paprastai ir lengvai  apdailinama medžiaga, todėl iš jo galima išgauti įvairias sudėtingas konstrukcijas (arkas ir pan.), konstruoti blokus įvairiais variantais – kitaip tariant, namų statyba iš dujų silikato blokelių suteikia galimybę planuoti bet kokio tipo ir konfigūracijos pastatą.

Lengvas akytasis betonas skirstomas į du tipus: putų polistireno betoną ir dujų silikato betoną. Putų polistireno betonas gaunamas sustingus cemento, smėlio, vandens ir putų polistireno skiediniui. Visiškai skiediniui išdžiūvus susiformuoja poros – prisipildę oro koriai. Paprastai putų polistireno betoninis pastatas statomas iškart statybvietėje naudojant specialią įrangą.

 

Namai iš dujų silikato blokelių statomi greitai, lengvai ir ekonomiškai: paruošti blokeliai sujungiami cemento ar klijų skiediniu, todėl gaunama patikima ir tvirta surenkamoji konstrukcija, savo patvarumu nenusileidžianti monolitinei. Namų iš dujų silikato blokelių apdailai naudojamas tinkavimas, įvairus dažymas ir apmūrijimas plytomis. Šiuolaikinės namų statybos iš betono yra pats populiariausias užmiesčio statybų variantas.

 

Dujų silikato blokeliai neriboja jokių namo planavimo ir pastato konstrukcijos galimybių. Iš dujų silikato blokelių galima pastatyti gražų ir tvirtą namą, kuris stovės labai ilgai.

Namai iš ir keramzito blokelių
Paprastai iš keramzito blokelių statomos namų sienos, tačiau juos galima naudoti ir kitoms konstrukcijoms – pamatams ir perdangoms. Keramzito, kaip ir dujų silikato, blokeliams būdinga didelė šilumos inercija. Tai reiškia, kad keramzito blokelių sienos lėčiau įšyla, bet ilgiau išsaugo šilumą. Namams, kuriuose gyvenama ištisus metus, taip pat ir per šildymo sezoną, ši savybė labai svarbi, todėl daugelis statydami namus šeimai kapitalinėms konstrukcijoms renkasi šią medžiagą.

Nors keramzito blokeliai turi geras šilumos izoliacijos savybes, išorės sienos paprastai apšiltinamos specialiomis šilumos izoliacinėmis medžiagomis, kad netektų mūryti labai storų sienų. Šilumos ir garso izoliavimo konstrukcijose blokelius rekomenduojama nors iš vienos pusės nutinkuoti arba nudažyti (neparuoštų blokelių izoliacinės savybės kur kas prastesnės). Pamatų blokai atsparesni šalčiui, jei jie nebūna apsemti vandens.

Keramzito blokeliai tinka pačių įvairiausių architektūrinių sumanymų įgyvendinimui – su apdaila, ar be jos. Šie blokeliai tikslesnės formos ir dydžio, todėl jų paviršių galima palikti ir be dekoratyvios apdailos. Keramzito blokelius galima pjaustyti, gręžti, glaistyti, tinkuoti, dažyti.

Keramzito blokelių siena turi geras priešgaisrines savybes. Didelė sienos dalis išsaugo savo savybes net gaisro metu, todėl ją lengva atnaujinti.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO