Mūrinių namų statyba- populiariausias statybos būdas Lietuvoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Privalumai:

1.  Mūrinis namas yra tvirtas ir ilgaamžis. Remiantis statybos normatyvais teigiama, kad mūrinio namo gyvavimo amžius yra apie 100 metų, tačiau net iki šių dienų yra išlikusių senovės Graikijos, Romos, Pietų Amerikos mūrinių architektūros paminklų.
2.  Tinkamai pastatyti mūriniai namai pasižymi puikia garso ir šilumos izoliacija.
3.  Šiam statybos būdui galime pritaikyti ekologiškas medžiagas.
4. Mūrinius namus galima rekonstruoti, pritaikant metalines sijas, kolonas ir pan.

5.  Statant šiuo būdu, galima įgyvendinti nestandartinius projektus bei jų konstrukcines dalis.

 

 

6. Mūrinių namų apdailai galime rinktis daug ką: fasadines plytas, dekoratyvinį tinką, medines dailylentes, pakabinamą fasado apdailą ir kt. Galimi netikėčiausi dizaino sprendimai, nes rasime plačiausią statybinių medžiagų įvairovę.
7.  Mūriniai namai nepūva, nerūdija, nebijo graužikų. Tokiame name nesiveisia parazitai, tam nereikia jokių papildomų priemonių. Svarbiausia statant visus statinius laikytis statybinių normų ir nepalikti nereikalingų ar nesandarių tarpų, plyšių.
8.  Mūriniai namai pasižymi gerais priešgaisriniais duomenimis.
9.  Teigiama, kad mūriniai namai „sėda“ 3 metus, tačiau jei namas tinkamai pastatytas, šis procesas būna minimalus ir geresnis nei rąstinių namų. Taip išvengiama nereikalingų rūpesčių, susijusių su namo plyšių atsiradimo panaikinimu. Galimi tik nežymūs sienų įtrūkimai, kuriuos lengva pašalinti.

 

 

Trūkumai:
1.  Priklausomai nuo namo projekto šis statybos būdas gali būti brangesnis, palyginti su kai kuriais kitais būdais, tačiau tokių namų gyvavimas ilgesnis, jie tvirtesni ir patikimesni.
2.  Mūrinis namas jautrus išorinei drėgmei. Ypač reikia atkreipti dėmesį į tinkamą namo apšiltinimą ir laikytis mūrijimo technologijų, kitaip drėgmė skverbsis į plytas, blokelius ir sumažins jų šiluminę varžą.

 

Ekologija
Mūriniai namai taip pat gali būti ekologiški namai, žinoma jei statybų metu naudojamos statybinės medžiagos.