Betoninio audeklo palapinės VIDEO

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pastaraisiais mėnesiais Rytų pusrutulyje suaktyvėjus seisminės kilmės stichijoms, prisiminta prieš kelerius metus sugalvota betoninio audeklo („Concrete Canvas“) technologija.

Šias tvirtas, vėjui, lietui atsparias, nedegias „betoninio brezento“ konstrukcijas statyti įmanoma beveik visur. Iš jų minimaliomis infrastruktūros sąnaudomis galima ręsti ir nedidelius pastatus. Šios statybinės medžiagos gamybai naudojamas audeklas beveik niekuo nesiskiria nuo medžiagos, iš kurios siuvamos palapinės. Esminis skirtumas – toks audeklas prisotintas sauso betono dalelių. Betoninio audeklo viena pusė yra dengta orui nepralaidžia plėvele, atliekančia pūslės funkciją.

Į „statybvietę“ pristatytą audeklą tereikia išpakuoti, išlankstyti ir tarsi balioną pripūsti oro. Susidarius pastato formai, betono prisotintą audeklą iš išorės reikia suvilgyti vandeniu – tam tinka ir nešvarus vanduo. Per parą betonas sustings ir jūsų žinioje – kietu betono lukštu dengtos keliasdešimties kvadratinių metrų ploto patalpos.

 

Kaip ir bet kurią kitą betoninę konstrukciją, betoninį audeklą galima gręžti ir iš jo suręstame statinyje instaliuoti elektros įrangą bei įrenginėti visa kita, ko tik gali prisireikti. Tvirtinama, jog du žmonės tokį pastatą gali pastatyti vos per valandą (žinoma, sienų išdžiūvimui reikės 24 val.). Betoninio audeklo konstrukcijas galima naudoti kaip atskirus statybinius vienetus ir juos jungti į stambesnius, erdvesnius pastatų kompleksus.

Tad kai spaudžia laikas ir kalba eina apie žmonių gyvybių ir sveikatos išsaugojimą, greitai surenčiama betoninio audeklo pastogė turėtų būti visai neblogas sprendimas.