Žingsnis po žingsnio – idealių langų link

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tikra tiesa – rasti aukso vidurį tarp kainos ir kokybės – nelengva užduotis, bet įvertinus kokybę per laiko prizmę, galėtume pastebėti ir gerokai aplamdytą kainą. Tokia logika vadovaujasi nekilnojamo turto projektų plėtotoja bendrovė Vilmestos projektai. Šios bendrovės samdomi statybininkai šiuo metu Vilniaus Pilaitės mikrorajone ką tik pastatytame namų kvartale montuoja itin šiltus langus, kurie brangesni už įprastinius, bet pasižymi šiluminėmis savybėmis, artimomis sienų savybėms. Taigi, paspęsti spąstai kainų šmėklai !

 

Solidžiam būstui – patikrintos medžiagos
Bendrovė Vilmestos projektai, šiuo metu Naujojoje Pilaitėje baigianti statyti trečiojo kvartalo paskutinio namo konstruktyvinę dalį, pamažu pereina prie apdailos darbų. Diena po dienos tuščiose namo akiduobėse nuo pirmo iki viršutinio aukšto atsiranda nauji langai.

 

Kaip sakė UAB Vilmestos projektai, realizuojančios šį projektą, direktorius Mindaugas Ulevičius, bendrovės statybos politika pagrįsta keliomis kertinėmis nuostatomis – naudojamos tik laiko patikrintos statybinės medžiagos, kainos žemutinė riba neturi daryti įtakos pastatų kokybei, svarstomi tik tie inžineriniai sprendimai, turintys ilgalaikį ekonominį efektą. Vadovaudamasi šiomis taisyklėmis, bendrovė renkasi partnerius, statybų rinkoje užsirekomendavusius kaip gaminančius, tiekiančius ar montuojančius tik kokybišką produktą ir – tik kokybiškai. Naujame name panaudoti laiko patikrinti gaminiai – tinko mišiniai Knauf, keraminės plytos Lode, gipso blokeliai MultiGips ir kitos laiko įvertintos statybinės medžiagos.

Aukštus kokybės reikalavimus atitinka ir sumontuoti langai. Namuose, kuriuose jau gyvenama, yra sumontuoti 5 kamerų ir dviejų selektyvių stiklų paketų langai, o jų šilumos perdavimo koeficientas yra 1,1 W/kv. m K. Galvojant apie ateitį, kai kuriuose butuose buvo panaudoti trigubo stiklo paketų langai. Na, o naujausiame name bus sumontuoti išskirtinai naujos kokybės langai – šešių kamerų, 86 mm pločio profilio ir trigubo stiklo paketo langai. Šių langų šilumos perdavimo koeficientas yra net 0,8 W/kv. m K – tai vienas aukščiausių rodiklių, kuriuos gali pasiūlyti langų gamintojai Lietuvoje.

Šilumą bute lemia montavimas
Langus šiam objektui gamina ir montuoja ilgametę patirtį sukaupę bendrovės Lanreta langų profesionalai. Ši bendrovė yra pripažinta ir vertinama už gaminių bei paslaugų kokybę – jos patikimumą užtikrina narystė respublikinėje langų ir durų gamintojų asociacijoje. Kaip sakė šios įmonės, jau 15 metų gaminančios ir montuojančios kokybiškus langus, direktorius Genadijus Loskutovas, šilumos nuostoliai per langus yra gerokai didesni nei per sienas. Be to, ši namo detalė yra nuolat veikiama šalčio, karščio, agresyvios drėgmės, todėl rinktis atsitiktinių siūlytojų produkciją naujos statybos namams būtų tiesiog nusikaltimas. Taigi, naujam Pilaitės projektui pasiūlyti langai pirmauja visose nominacijose – jie šilti, saugūs, tvirti.

 

Langų gamybai panaudoti bendrovės Rehau sukurti šešių kamerų, 86 mm pločio profiliai, o taip pat trigubų stiklų paketas. Visos naujovės turėjo įtakos kainai, tačiau kokybės požiūriu žengtas nemenkas žingsnis. Nauji langai montuojami pagal statybos taisyklių ST 2491109.01.2008 Langų, durų ir jų konstrukcijų montavimas reikalavimus, tai yra naudojamos visos būtinos tinkamą lango eksploataciją užtikrinančios difuzinės ir hidroizoliacinės juostos, langams skirtos montažinės putos.

Įdomus dalykas – kvartale sumontuoti langai iš tamsios spalvos profilių, taigi tokie langai labiau įkaista, o tai reiškia, kad eksploatacijos sąlygos yra sudėtingesnės nei įprastai. Tačiau, anot G. Loskutovo, langus po poros metų reikėjo tik pareguliuoti, o problemų, susijusių su lango konstrukcijos deformacijomis, nekilo. Kalbant apie kainos ir kokybės santykį, reikėtų paminėti, kad namo laiptinėje sumontuoti 5 kamerų ir dvigubo stiklo paketų langai. Tai gerokai viršija reikalavimus daugiabučių statyboje, o tai reiškia, kad komforto naujame name tikrai bus daugiau.

Techninę priežiūrą atliekanti užsakovo samdyta įmonė jokių gamybos ir montavimo defektų iki šiol nėra užfiksavusi. Dėl išskirtinių naujo tipo langų savybių šios srities specialistas G. Loskutovas rekomenduoja pasidomėti naujais gaminiais, ieškant langų pasikeisti individualiame name ar daugiabutyje.

Profilių konstrukcija gerina lango savybes
Naujame name Naujojoje Pilaitėje langų gamybai panaudota moderniausia langų profilių sistema – Vokietijos bendrovės Rehau produktas Geneo®. Vokietijoje šie profiliai į gamybą įdiegti prieš dvejus metus. Bendrovės Rehau projektų vadovas Mindaugas Veiveris pasidžiaugė, kad naujausia langų sistema Rau-fipro® iš aukščiausios klasės Rau-fipro® produktų jau taikoma Lietuvoje ir naudojama naujuose statybos objektuose.

Kaip sakė M. Veiveris, daugiausia energijos prarandama per nesandarius langus ir fasadų elementus. Bendrovės Rehau pasiūlyta išeitis – langams gaminti naudoti aukštesnio technologinio lygio energiją taupančius langų profilius. Šių gaminių rezultatas – iš pluošto junginių medžiagos Rau-fipro® pagamintas profilis Geneo®, su kuriuo tvarkingai sumontuoto lango šilumos perdavimo koeficiento vertė siekia net 0,8 W/kv. m K. Ši langų sistema užtikrina šilumos vertę būste, prilygstančią pasyviosios energijos namo standartui.

 

Šis puikiai šilumą sulaikantis 86 mm pločio profilis beveik visada naudojamas be plieno armuotės.Taigi, galima užmiršti šiluminius tiltelius, susidarančius dėl įprastai naudojamų metalo dalių. Analogiškos sistemos su dengtomis armatūra yra net iki 40 proc. sunkesnės. Tai reiškia, kad naują Rehau produktas Geneo® lengviau gaminti, transportuoti ir sumontuoti. Kaip sakė M. Veiveris, su naujo tipo plastikiniais profiliais, be stabilią geometriją užtikrinančio dengimo armatūra, galima pagaminti net 220 cm aukščio ir 100 cm pločio balkono tipo langus arba 140 cm aukščio ir 140 cm pločio virtuvės tipo langus.

Itin geros šių langų savybės slypi bendroje sistemų sandaroje, kuri aprėpia visus langams keliamus reikalavimus: garso izoliaciją, šilumos sulaikymą būste ir apsaugą nuo įsilaužimų. Geneo® langų sistemų garso izoliacija siekia 5-ą klasę, įsilaužimo apsaugos – 2-ą. Profiliuose Geneo® panaudotas aukščiausios klasės Rau-fipro® produktas – sustiprintų pluoštų audinys, įvertintas lėktuvų gamybos pramonėje ir Formulė-1 boliduose.

Dar vienas langų iš Geneo® profilių privalumas – jie lengvai varstomi. Naujausia izoliacijos sistema sumažina spaudimo poreikį, uždarant langą. Patikimą sandarumą užtikrina languose naudojamos itin elastingos ilgai apkrovą išlaikančios į profilį įveriamos tarpinės iš EPDM.

Šešių kamerų, 86 mm pločio profilio langai su trigubų stiklų paketais atitinka A energijos taupymo klasę, įvertinus šilumos perdavimo koeficientą. Pateikti standartinio 1 230 x 1 480 mm lango dydžio duomenys.
U (stiklo) vertė = 0,5 W/ kv. m K
U (rėmo) vertė = 0,91 W/ kv. m K
Bendra U (lango) vertė atitinka pasyviosios energijos namo rodiklį = 0,73 W/kv. m K

Parengta pagal UAB "Lanreta" informaciją

UAB Lanreta
Justiniškių g. 138, Vilnius
Tel.: +370 5 246 1461, 246 1462
Mob. tel.: +370 65 055 575.
Faks.: +370 5 246 1463
El. p.: info@lanreta.lt, www.lanreta.lt

 

Raktiniai žodžiai: Langai, Plastikiniai langai, Langų montavimas, Geriausi langai, Šilčiausi langai, Idealus langai, Lanreta.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.