Tinkuotų namų privalumai ir trūkumai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tinkuotų namų privalumai

Tinką sudaro cementas, kalkės, ir kvarcas, ir jis yra pilamas sluoksniais. Kadangi šie sluoksniai iš esmės suformuoja kietą kiautą aplink namą, tinkuoti namai žiemą geriau laiko šilumą, o vasarą – vėsą.

Tinkas taip pat gali sulaikyti garsą. Tai didelis privalumas tiems, kurie turi triukšmingus kaimynus arba netoliese yra greitkelis. Tinkas nėra degus, ir yra buvę situacijų, kai jis apsaugojo namus degant miškui ir žolei. Jis netgi atsparus puvėsiui ir pelėsiui.

 

Nepaisant didelių išlaidų tinkuojant namą, tai jums netrukus atsipirks dėl lengvos priežiūros ir ilgaamžiškumo. Tinkas gali tarnauti daugiau kaip 50 metų, priklausomai nuo vietos klimato ir priežiūros.

 

Tinkas yra paklusni medžiaga ir tinka daugeliui namų tipų, taip pat tinkas yra ir dekoravimo priemonė. Nors tinkas tepamas keletu sluoksnių, tinkavimo darbai gali užtrukti vos dieną ar dvi. Ši medžiaga yra ypatingai universali, nes gali būti tepama tiek ant betono, tiek ant medžio. Nutinkuotą namą galima nudažyti pasirinkta spalva. Kitos išorinės apdailos medžiagos jau turi spalvą, o tinką galima dažyti bet kokia pasirinkta spalva. Tinkas tinka netgi freskų tapybai. Tinkas suteikia namui stilių, ir pritraukia dėmesį į kitas namo detales, tokias kaip langų puošyba, turėklai, medinės sijos, stogo danga, ir pan. Tai vienas iš išorinės apdailos tipų, kuris, atrodo, niekada neišeis iš mados.

 

Tinkuotų namų trūkumai

Vienas iš pagrindinių tinko apdailos trūkumų yra didelė kaina, lyginant su kitomis medžiagomis, tokiomis, kaip cemento pluoštas ar viniplastas. Didžiąją išlaidų dalį sudaro darbo jėgos samdymas, nes tinkas dedamas keletu sluoksnių.

 

Tinkas toleruoja drėgmę tik iki tam tikros ribos. Jis nėra geresnis už viršutinį plytų sluoksnį ar viniplasto apdailą, kurie sulaiko vandenį, kad jis nepatektų ant išorinių sienų esant stipriam lietui. Jis apsaugos nuo vandens vidutinio klimato sąlygomis, bet nerekomenduojamas itin lietingose vietovėse. Apskritai jis geriau tarnauja esant sausam, saulėtam klimatui. Jei jūsų namo pamatai yra linkę slinkti ir sėsti (ypač, kai žemė yra nuolat drėgna) arba jei jūsų gyvenamai vietovei yra būdingi žemės drebėjimai, tinkas gali greičiau imti byrėti nei tikėjotės. Tinkas yra trapus ir neprisitaiko taip kaip viniplasto apdaila.

Pagaliau, tinkas reikalauja, kad iš anksto suplanuotumėte kokia spalva dažysite. Nors, kaip minėjome, jūs galite pasirinkti praktiškai bet kokią spalvą, pirmą kartą spalvą rinkitės labai atsakingai. Tinką galima perdažyti, tačiau nusprendę pertinkuoti namą, turėsite nuskusti dažus, kad naujas tinko sluoksnis priliptų prie senojo.