Švarūs langai: kaip, su kuo ir kada juos valyti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vis dėlto net tai žinodami tvarkydami kambarius, langus esame linkę šį darbą palikti kitam kartui. Jų valymas užtrunka labai ilgai, blizginimas vargina ir dažnai neduoda norimo rezultato. Paeini metrą į šoną ir vėl nauji rėžiai matosi. Kaip jų išvengti?

Šiam darbui reikės tinkamų įrankių, tinkamų priemonių ir šiek tiek įgūdžių. Išbandykite keletą būdų ir išsirinkite jums labiausiai patinkantį.

Pirmasis patarimas – išsirinkite langų valymui tinkančią dieną. Nesiimkite šio darbo, jei stipriai pučia vėjas, kaitina saulė ar diena labai karšta. Būtent tokios oro sąlygos nulemia, kad ant langų lieka valymo rėžių žymės.

Išsirinkite valymo priemonę. Paprastas drungnas vanduo kuo puikiausiai tiks, jei langai nėra itin purvini. Ypač, jei naudojate mikropluošto šluostes. Pagrindinis paprasto vandens privalumas – nuo jo neliks taip sunkiai nuvalomų rėžių. Jei esate priversti langus blizginti karštą vasaros dieną, naudokite tik paprastą vandenį.

Valant stipriau apsinešusius langus į šiltą vandenį galima įlašinti truputi indų plovimo skysčio.

Langus gerai nuvalys vienos dalies acto ir aštuonių dalių šalto vandens mišinys. Vietoje acto galima naudoti ir amoniaką. Jo reikės dvigubai mažiau nei acto, tad vieną dalį chemikalo reiktų atskiesti šešiolika vandens dalių.

Neblogai langus valo ir parduotuvėse parduodami valikliai. Jei nutarėte nežaisti su actu ar amoniaku, patariame valiklio ieškoti automobilių turėtojams skirtose parduotuvėse. Dažniausiai šis skystis būna kur kas pigesnis nei išpilstytas į mažesnius buteliukus su užklijuota namo langų nuotrauka, tačiau kokybe niekuo nenusileidžia, o kartais net pralenkia.

Jei gyvenate nuosavame name, geriausias būdas nuvalyti lauko pusės stiklus – nušveisti juos vonios ar virtuvės valymui skirtais milteliais, po to gausiai nuskalauti stiklus iš laistymo žarnos.

Įsigykite geros kokybės valytuvą su gumos juostele. Nesitikėkite, kad vos juo perbraukę gausite norimą rezultatą – teks pasitreniruoti juo dirbti. Paieškokite internete profesionalų patarimų.

Jei nenorite investuoti pinigų į papildomą įrankį, valydami langus galite naudoti aukštos kokybės popierinius rankšluosčius arba mikropluošto skudurėlius. Daugelis langus blizgina naudodami laikraščius, tačiau tai nėra pats geriausias sprendimas. Pirmiausia jie ištepa rankas, antra – laikraštinis popierius tikrai prasčiau nei popieriniai rankšluosčiai sugeria vandenį.

Nepurkškite pernelyg daug valiklio ant stiklų. Tik tiek, kad paviršius lygiai sudrėktų. Valykite, kol stiklai bus visiškai sausi. Apžiūrėkite iš skirtingų kampų, kad pamatytumėte visas valymo skysčio liekanas.

Valydami stiklus skirtingose langų pusėse naudokite skirtingus blizginimo judesius. Pavyzdžiui, išorėje braukite vertikaliai, viduje – horizontaliai. Jei taip darysite bus nesunku nustatyti, kurioje pusėje užsiliko rėžių nuo valymo priemonės.

Jei langai apsinešė riebalais, pirmiausiai pavalykite šluostę suvilgę alkoholiu.

Jei naudjate valymo priemones su amoniaku, būkite labai atsargūs. Ne vietoje užtiškęs šis tirpalas gali sugadinti dažus ar laką.

 

Reklama: shop.manjana.lt