Skandinaviški langai – kuo jie ypatingi?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Skandinaviški langai mėgiami tų namų šeimininkų, kurie juos vertina dėl kokybės, patogaus ir išskirtinio darinėjimo, ilgaamžiškumo, šilumos patalpose sutaupymo bei išskirtinės išvaizdos.

Kai reikia nuspręsti, kokius langus parinkti vienokio ar kitokio dizaino pastatams, tenka nemažai pavargti ne vien dėl išvaizdos, bet ir dėl teigiamų bei neigiamų savybių požiūrio. Juk labai nuo daugelio faktorių priklauso, ar nepigiai kainuojantys langai patenkins gyventojų poreikius.

 

Tačiau skandinaviški langai bus ne tik kitokio dizaino, bet ir išskirtinio patogumo nei esame įpratę Lietuvoje. Kad skandinaviški langai įvardinami tokiu pavadinimu, dar nereiškia, kad jie yra gaminami kažkur svetimoje šalyje.

Lietuvoje medienos darbus atliekantys meistrai geba pagaminti aukštos kokybės skandinaviškus langus. Belieka tik atidžiau jais pasidomėti, įvertinti privalumus ir trūkumus bei pasirinkti gamintoją, kuris papuoš namą visiškai kitokiais, nei įpratę mūsų tautiečiai, langais. Kadangi medis pasižymi išskirtine išvaizda, tokie mediniai langai bus nuostabi puošmena mediniuose, rąstiniuose namuose, sodybose ar vasarnamiuose.

 

Skandinaviški langai gali būti mediniai arba plastikiniai, yra galimybė juos apkaustyti aliuminiu, kas garantuotų ilgo vartojimo laikotarpį. Tuomet langas bus iš medžio (iš dygiuotos arba ne pušies, maumedžio, ąžuolo ar raudonmedžio) arba klijuotos medienos, o išorėje bus padengtas aliuminiu (pastarasis apsaugo langą nuo nepageidaujamo atmosferos poveikio).

 

Tačiau medinio lango išorinę pusę rekomenduojama padengti dažais. Aliuminio profiliai gali būti nudažomi milteliniu būdu bet kokia pageidaujama spalva. Tokių langų stiklo paketo plotas yra didesnis nei europietiško tipo lango, į jį montuojami dviejų arba trijų stiklų paketai (stiklai čia tinka pagal šeimininkų pageidavimus: įprasti, tonuoti, reflektiniai, kontroliuojantys saulę, saugūs ir kt.).

 

Skandinaviški langai pasižymi išskirtiniu dizainu – jų rėmas yra siauresnis nei įprastinių mums langų, o tai vizualiai suteikia didesnio, lengvesnio lango vaizdą.

 

Pirmiausia skandinaviški langai pasižymi neįprasta lietuviams savybe – atsidarymu į lauko pusę, o ne į kambarį, kaip dažniausiai būna mūsų tautiečių pastatuose. Toks langų varstymas sutaupo nemažai erdvės viduje, kai yra poreikis laikyti atidarytus langus, niekas už jo neužklius, tai nesukels nepatogumų vaikštantiems aplinkui.

Be to, lango darinėjimas į vidų sukelia nemažai problemų ant palangės esantiems daiktams, užuolaidoms ir kt. Taip pat skandinaviškus langus galima atverti visiškai arba tiek, kiek norisi (gausu varstymo galimybių: į šoną persukami (Side swing), į viršų (Top hung), apsukti ar atversti 180° kampu langai (Top swing), prašliaužiantys 90 laipsnių kampu (Top sliding).

 

Tokios lango funkcijos itin patogios juos valant, taigi šią savybę labiausiai įvertins šeimininkės. Beje, galima rinktis ir visiškai nevarstomų skandinaviškų langų variantą. Šaltuoju metų laiku, kai už lango stūgauja nejaukūs vėjai ir pūgos, toks darinėjimas yra naudingas, nes atidaromoji lango dalis nepraleidžia oro ir, neprarandant sandarumo, yra tiesiogiai spaudžiama prie staktos.

O kuo langai sandaresni, tuo namuose galima tikėtis didesnio šilumos išsaugojimo. O argi ne tai yra viena iš pagrindinių priežasčių namuose keisti langus?..