Plastikinių langų gumų keitimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Plastikinius langus veikia nemažai gamtinių aplinkos faktorių: šaltis, karštis, drėgmė, vėjas, o taip pat jie yra veikiami ir tų, kurie kartais ne itin tinkamai juos varsto.

Plastikinių langų gumos, arba kitaip dar vadinamos tarpinės, tuo greičiau susidėvi, kuo dažniau langas yra darinėjamas arba yra tiesiog nekokybiškos. Todėl, norint, kad žiemą ūžaujant speigui netektų imtis langų remonto, reikėtų pasirūpinti, kad tinkamu metų laiku būtų atliktas plastikinių langų gumų keitimas.

Kokie dažniausi plastikinių langų gedimai?

Langų remonto meistrai kviečiami, kai atsiranda rankenos pasukimo sunkumai, furnitūros traškėjimas, lango uždarymo mechanizmo strigimai, su laiku prarandamas maksimalus lango sandarumas, net pro visiškai užvertą langą jaučiamas skersvėjis, nes tiesiog reikalingas plastikinių langų gumų keitimas.

Vienas iš plastikinių langų gumų saugojimo variantų – prieš žiemą ir po jos su specialiu, silikoniniu tepalu (purškiamu ar tepamu) arba mašinine alyva reikėtų sutepti langų tarpines ir kitus slankiojančius mechanizmus.

Prieš sutepant būtina kuo švariau jas nuvalyti ar nuplauti, kad neliktų jokių nešvarumų. Jei tinkamai šeimininkas prižiūrės savo namo langų gumas, jų keitimo gali neprireikti ilgus metus, nes tuomet langas bus sandarus.

Kas maždaug 3-4 metus rekomenduojamas plastikinių langų gumų keitimas. Per tiek laiko gumos sukietėja bei deformuojasi, nebe taip gerai priglunda prie lango rėmo, todėl langai tampa nebe tokie sandarūs, o kuo jie sandaresni, tuo yra mažesni šilumos nuostoliai, tuo mažiau praleidžia drėgmės (būna, jog susidėvėjusios gumos praleidžia į vidų net lietų ar sniegą).

Renkantis gumas plastikiniams langams reikėtų atsižvelgti į jų minkštumą: kuo kietesnė guma, tuo bus sunkiau sandariai uždaryti langą. Langų serviso meistrai rekomenduoja nepirkti kuo pigiausių gumų, nes jos tikrai po vieno sezono vėl pareikalaus keitimo. Kokybiška guma langams yra laikoma tokia, kuri net ir ilgą laiką buvusi suspausta sugeba atgauti pradinę savo formą.

Specialistai tvirtina, jog kokybiška lango guma gali būti tinkama net iki 10 metų. Nepamirškite, jog prieš klijuojant gumas, plastikinio lango paviršių būtina kuo geriau nuvalyti.