Patarimai renkantis plastikinius langus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Patarimai, kaip įsigyti kokybiškus langus

Pirmiausia reikia įsidėmėti, kad plastikinio lango kokybę nulemia keturi pagrindiniai komponentai: lango profilis, stiklo paketas, apkaustai ir montažas. Plastikinis langas, pagamintas net ir iš geriausio profilio, nebus sandarus ir kokybiškas, jei jis bus sumontuotas, naudojant nekokybiškas medžiagas ir technologijas.

"Šykštus moka du kartus"

Nekyla abejonių, kad nauji ir kokybiški langai yra ne prabanga, o būtinybė. Vis dėlto kartais neįvertinama tai, kad langai turės tarnauti daugelį metų. Todėl, susigundžius pigiu pasiūlymu, be garantijų ir kokybiško montažo, po kelerių metų (ar net greičiau) langus gali tekti keisti, kadangi jie deformuosis, praleis šaltį ir t.t.

Į ką atsižvelgti, renkantis kokybišką lango profilį?

Pasidomėkite, koks yra langų šilumos laidumo koeficientas, nes nuo jo priklauso, kiek šilumos prarasite pro profilį (galima prarasti net 20 proc. šilumos).

Rinkoje šiuo metu galite įsigyti langų profilių su 3, 4, 5, 6 ar 8 oro kameromis. Daugelis pardavėjų akcentuoja, kad kuo daugiau profilis turi oro kamerų, tuo jis mažiau pralaidus šilumai. Vienok, dėl aukštos kainos, kokybišką daugiakamerinį profilį daugiabučių namų gyventojams paprasčiausiai nenaudinga įsigyti – ar verta mokėti už tai, kad jūsų lango profilis būtų šiltesnis už namo sieną ir stiklo paketą? Kokybiško 5 kamerų profilio pasirinkimas yra optimaliausias, įvertinant kainos ir naudos santykį.

Susigundžius pigesniu, plonesnėmis plastiko sienelėmis daugiakameriniu profiliu Jūs rizikuojate įsigyti langą, kurio konstrukcijos standumas bus nepakankamas, langai gali deformuotis. Konstrukcijos standumą nulemia du veiksniai – plastikinių konstrukcijų sienelės storis ir metalinės konstrukcijos forma. Maksimalų lango standumą užtikrina stačiakampio formos uždara metalo konstrukcija lango profilio viduje.

Būtinai paprašykite Statybos produkcijos sertifikavimo centre išduoto sertifikato plastikiniams langams bei durims. Šis sertifikatas garantuoja, kad Jums siūlomas gaminys atitinka būtinas statybos normas. Būtinai pasidomėkite, ar Jūsų langas bus pagamintas iš to paties profilio, kuris nurodytas sertifikate.

Ką svarbu žinoti renkantis stiklo paketą?

Pagal patvirtintas statybos normas stiklo paketo šilumos laidumo koeficientas negali būti didesnis kaip 1,6 (W/m2K). Tokį laidumą užtikrina paketai su selektyviniu stiklu arba trijų paprastų stiklų paketai. 

Šiuo metu rinkoje populiariausi langai iš 5 kamerų profilio, kurių šilumos perdavimo koeficientas lygus 1,3 (W/m2K). Тоks pasirinkimas puikiausiai tenkina buto gyventojų poreikius. Norintiems gyventi šilčiau ir galintiems investuoti daugiau (ypač nuosavų namų savininkams), rekomenduojame langus iš beveik 2 kartus labiau šilumą sulaikančio 6 kamerų profilio. Tokio lango šilumos perdavimo koeficientas lygus 0,79 (W/m2K).

Bendri patarimai, perkantiems plastikinius langus

Informaciją apie langus pasistenkite surinkti bent iš 2-3 gerai rinkoje žinomų langų gamintojų – galėsite palyginti gautas žinias. Neapsigaukite – reklamoje paprastai deklaruojama tik paties lango kaina (montažo, palangių ir kitos reikalingos paslaugos greičiausiai kainuos papildomai).

Atkreipkite dėmesį į reklamoje nurodytus lango matmenis- nuo jų taip pat priklauso kaina.

Įvertinkite suteikiamą garantinį aptarnavimą (pasidomėkite ar garantija galioja ir langų montavimui, apdailai, lango konstrukcijoms ar tik atskiroms produkto dalims?).

Pasidomėkite, kiek metų gyvuoja langus gaminanti įmonė ir kokiam laikotarpiui ji suteikia savo gaminiams garantiją? Pagalvokite, ar atsakingai elgiasi vos kelerius metus egzistuojančios įmonės, tačiau suteikiančios garantiją langams dvigubai ar trigubai ilgesniam laikotarpiui?

Visa tai įvertinę, neužmirškite pasiteirauti, per kiek laiko bus atliktas užsakymas.

Nauji plastikiniai langai gali išspręsti eilę problemų: šilumos, garso izoliacijos, saugumo, estetikos ir t.t. Perkant langus reikia apsispręsti kokios langų savybės Jums svarbiausios. Artėjant žiemai daugelį labiausiai domina įsigyti kuo mažiau šalčio praleidžiančius langus, todėl šiai langų savybei ir skirsime daugiausia dėmesio.

PVC gaminių rėmų valymas

Nuo langų rėmų montavimo praėjus ne vėliau kaip mėnesiui turi būti nuimta apsauginė plėvė. Išteptas plastiko paviršius nuvalomas vandeniu su švelniu skalbikliu. PVC rėmus galima valyti priemonėmis pagamintomis tensidų pagrindu (Ajax, Fewa, General, Meister Proper, Persil, Pril ir t.t.), amoniako spiritu, vandeniu su muilu ar soda. Kai langai sutepti rūdimis, suodžiais, impregnuojančiomis medžiagomis, klijais, aliejiniais dažais ar laku, naudojami cheminiai valikliai ir poliravimo priemonės, kurios tinka PVC gaminių priežiūrai. Langų rėmų negalima valyti šiurkščiu šepečiu, priemonėmis turinčiomis abrazyvinių ar agresyvių komponentų pvz. skiediklių, tirpiklių, benzino. Medžio imitacijos plėve dengtų profilių negalima apdoroti alkoholiu, nitrolakais, lakų skiedikliais ir organiniais tirpikliais, tokiais kaip acetonas, etilo acetatas, benzolas, chloro angliavandeniai, minkštintojai ir kt.šių priemonių neturi būti ir stiklų valikliuose. Profiliai taip pat neturi kontaktuoti su minkštintojų turinčiomis sandarinimo medžiagomis. Tarpinės negali kontaktuoti su koncentruotais valikliais ar aliejinėmis substancijomis. Kilus abejonėms būtina pasitarti su pardavėju.

Atliekant sumontuotų langų apdailos darbus, arba bendrus būsto remonto darbus, plastikinius gaminius būtina uždengti taip, kad statybinės medžiagos ir mišiniai (tinkas, cementas, dažai ir pan. ) nepatektų ant plastiko, stiklų ar furnitūros.

Furnitūra. Priežiūra ir reguliavimas

Būtina įsidėmėti, kad visais naudojimosi rankenėle atvejais (langą atveriant, palenkiant ar užveriant) sąvara turi būti prispausta prie staktos.

Furnitūros priežiūra

Tam, kad langas būtų tinkamai ir lengvai varstomas, reikia kartą per metus nuo visų paslankių furnitūros dalių kruopščiai nuvalyti dulkes ir ištepti jas alyva, tepalu arba techniniu vazelinu.

Atskiru susitarimu, furnitūros priežiūrą gali atlikti gamintojas ar jo įgaliotas atstovas.

Patalpų vėdinimas

Iš PVC profilių pagaminti gaminiai yra sandarūs (sandarumas atitinka Statybos Reglamento reikalavimus), todėl pirkėjas privalo užtikrinti savo būsto vėdinimo, mikroklimato parametrų palaikymą. Kitu atveju gali atsirasti problemų, susijusių su santykinės oro drėgmės padidėjimu. Tinkamas patalpų vėdinimas ne tik leidžia palaikyti gerą mikroklimatą, pašalinti vandens garų perteklių ir išvengti drėgmės kondensavimosi ant langų stiklų bei šaltesnių vietų patalpos viduje.

Norint išvengti minėtų problemų ir siekiant užtikrinti efektyvų būsto vėdinimą, rekomenduojame rinktis langus su orlaidėmis. Kitu atveju patartina 3-4 kartus per dieną 10 – 15 min. atverti visus langus ir išvėdinti patalpą. Jei Jūsų languose sumontuoti mikroventiliaciniai priedai, patalpa gali būti vėdinama, pasukus lango rankeną 45 laipsnių kampu – taip langas yra išhermetizuojamas. Dėl atsiradusio tarpelio tarp lango rėmo ir varčios lango viršūnėje kartais pakanka, kad patalpa pastoviai vėdintųsi.

Pastabos

PVC langų negalima dažyti jokiais dažais ar lakais, dengti kokiais nors apsauginiais sluoksniais. Iš PVC pagaminti langai jokiu būdu neturėtų liestis su karštais daiktais (lygintuvais, šildytuvais ir pan.) Eksploatuojamų patalpų mikroklimatas turi atitikti Higienos Normų reikalavimus.

Laminuotas palanges, pagamintas iš impregnuotų medžio drožlių plokštės, būtina saugoti nuo ilgalaikio drėgmės poveikio ir mechaninio laminato pažeidimo. Šios palangės naudojamos vidinei patalpų įrangai ir montuojamos atlikus visus vidaus apdailos darbus.

Išorines skardines palanges būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų.