Mediniai langai: privalumai, akivaizdu, niuansus pranoksta

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Akivaizdu, jog žmonių nuomonė apie vieną ar kitą daiktą keičiasi itin greitai. Statybos ir interjeras – ne išimtis. Žinant, kaip šioje srityje darbai „mėgsta“ užsitęsti, tikėtina, jog, pasirinkus vieną ar kitą, tuo metu madingą daiktą, darbų pabaigoje šis jau bus apleidęs savo lyderiaujančią poziciją.

 

Tiesa, yra ir amžinų dalykų, pavyzdžiui, mediniai langai. Šie, atlaikę plastiko „invaziją“ bei konkuruojantys su kitomis alternatyvomis rinkoje, pavyzdžiui, aliuminiais langai, šiandien, galima sakyti, išgyvena tikrą renesansą. Aišku, norintiems būti 100 proc. tikriems dėl savo pasirinkimo, derėtų pastarųjų charakteristiką išanalizuoti atidžiau. Gal ypatybė, kuri kitiems yra visiškai nesvarbi, jums taps reikšmingu argumentu, leisiančiu priimti galutinį sprendimą.

Logiška, jei, kalbant apie vieną ar kitą daiktą, šis būtų idealu, konkurentams, beveik neturintiems jokių šansų, derėtų tik slėptis po „lapais“. Mediniai langai, sėkmingai konkuruodami su plastikiniais bei aliuminiais, turi daug privalumų, susijusių su šių funkcinėmis bei estetinėmis savybėmis. Tiesa, yra ir keli niuansai, kuriuos, prieš atveriant savo namų duris (galbūt taip pat pagamintais iš tos pačios natūralios medžiagos) mediniais langais, derėtų susipažinti.

 

Ilgas tarnavimas

Žmonių norai, ypač kalbant apie interjerą, linkę keistis ne rečiau nei oras. Tačiau, savo kailiu susidūrus su remonto „malonumais“, dažnam norisi kartą ir visiems laikams užbaigti darbus. Jūsų noras mediniams langams – įsakymas! Jei, pasidomėję medinių langų priežiūros ypatumais, šiais vadovausitės, pro medinukus žiūrėsite ir jais džiaugsitės pusšimtį metų ir net daugiau. Medį nesunku atnaujinti, tad, langams paboti, galėsite šiems „apvilkti“ ir naujus „rūbus“.

Draugiškas santykis su gamta

Atrodo, ką, žvelgiant globaliu mastu, gali nuveikti vienas žmogelis. Labai daug, o ypač – kalbant apie gamtosaugos idėjas. Mediniai langai – visomis prasmėmis aplinkai draugiškas pasirinkimas. Visų pirma, jau viena pati mediena yra natūralus, atsinaujinantis gamtos šaltinis, o ir kitos medžiagos, reikalingos medinių langų gamybai, taip pat yra natūralios (bent tokias turėtų rinktis sąmoningi gamintojai). Langus eksploatuojant į aplinką neišskiriamos jokios kenksmingos medžiagos, o ir šių perdirbimas nesukelia problemų.

 

Puikios šilumos izoliacijos savybės

Jei nenorite šildyti lauko (o ar yra, kas gali norėti?), mediniai langai – puikus variantas. Tiesa, galutinės šilumos izoliacinės savybės priklausys nuo konkrečios medienos rūšies, kokybės, profilio storio, lango formos. Galiausiai, būtina paminėti, jog mediniai langai šildo ir…emociškai. Interjeras, kuriame „gyvena“ medis, visada bus šiltesnis, jaukesnis, mielesnis.

Tvirtumas

Mediena – tvirta medžiaga, tad ir iš jos pagaminti langai, lyginant su plastikiniais „broliais“, yra kur kas tvirtesni. Kaip ši savybė pasireiškia praktiškai? Mediniai langai yra pajėgūs atlaikyti sunkesnius stiklo paketus, tad šis variantas populiarus kalbant apie netradicinių formų ar didesnių išmatavimų langus.

 

Pritaikomumas bet kokiame interjere

Nesvarbu, jūsų namuose vyrauja solidžioji klasika ar kuklusis skandinaviškas stilius: mediniai langai idealiai įsilies į bet kokį interjerą. Jei įprastas lango modelis jums nėra priimtinas, „Stalių“ gaminiai“ siūlo galimybę jums susikurti svajonių medinius langus. Mediniai langai, pagaminti pagal individualų užsakymą, gali būti bet kokios formos, dydžio, rėmo spalvos. Stiklas ar rankena – taip pat priklauso nuo konkrečių pageidavimų.

Trūkumai

Arba tiksliau – niuansai.
· Lyginant su plastikiniais, mediniai langai – brangesnė investicija.
· Nors, gaminant medinius langus, ir pasitelkiamos papildomos medžiagos, padidinančios atsparumą drėgmei, tačiau, eksploatuojant langus, derėtų šiuos ir kartkartėmis impregnuoti.
· Kas 5-10 metų derėtų nepamiršti „kapitalinio“ medinių langų atnaujinimo (šveitimas, valymas, impregnavimas, nudažymas, nulakavimas).