Langų priežiūra: kokių darbų nepamiršti vasarą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Langai

Plastikinių langų priežiūra skiriasi priklausomai nuo sezono. Atsižvelgiant į šį faktą, galima užtikrinti optimalų namų komfortą ir energinį efektyvumą. Taigi jei žiemą siekiame išsaugoti kuo daugiau šilumos, vasaros metu derėtų efektyviai vėdinti ir vėsinti patalpas. O tai padaryti padeda keletas paprastų, tačiau veiksmingų dalykų.

Kaip prižiūrėti langus vasarą?

Vasaros metu ypač svarbi ne tik langų švara, bet ir oro cirkuliacija, vėdinimas bei saulės kontrolė.

  • Dažniausiai langus valome šiltuoju metų laiku. Tai daryti reikėtų reguliariai. Tačiau atkreipkite dėmesį, jog atlikti šį procesą geriausia apsiniaukusią dieną. Taip yra todėl, kad saulės spinduliai labai greit džiovina valomą stiklo paviršių, o tai suformuoja matomas valymo žymes, kurias reikia pakartotinai nuvalyti.

Valydami langų stiklus, nepamirškite išorinių ir vidinių profilių paviršių, tarpinių bei apkaustų. Čia taip pat kaupiasi nešvarumai. Tam galima naudoti specialias plastikinių profilių valymui, tarpinių ir apkaustų sutepimui skirtas priemones.

  • Kad patalpose aktyviau cirkuliuotų oras, rekomenduojama sumažinti lango varčios prispaudimą prie rėmo (žiemą darome atvirkščiai, t. y. padidiname varčių prispaudimą). Tai padaryti labai paprastas – jums tereikės 4 mm šešiakampio rakto, o visas reikalingas instrukcijas rasite MYNEST by Aradas parduotuvėje.
  • Saulės šilumos ir UV spindulių patekimą į patalpas galima sumažinti termoizoliacinėmis žaliuzėmis arba užuolaidomis. Šilumą atspindinčios medžiagos gali ypač efektyviai reguliuoti patalpų temperatūrą. Tačiau nepamirškite, jog taip į namus pateks gerokai mažiau dienos šviesos.
  • Plastikiniai langai iš Mynest.lt su saulės kontrole padeda ypač efektyviai vėsinti patalpas. Jų stiklai padengiami specialiu sluoksniu, kuris praleidžia pakankamą kiekį dienos šviesos, tačiau riboja karščio patekimą į patalpas. Šis sluoksnis – tai multifuknkcinė, tonuota metalo oksidų danga, kuri filtruoja saulės spindulius. Dėl to vasarą kambariai įkaista kur kas mažiau, o šildymo sezono metu efektyviai sulaiko šilumą patalpose.

Saulės kontrolės danga padengti stiklai taip pat prisideda prie mažesnių energijos sąnaudų, nes vėsesnius namus reikia mažiau kondicionuoti.

  • Atkreipkite dėmesį į langų orientaciją. Pietų ir vakarų pusėje esančius langus saulė veikia daug labiau. Dėl to jiems naudokite efektyvesnes apsaugos nuo saulės priemones. Tai gali būti ir lauko pusėje įrengtos pertvaros ar markizės, kurios neleidžia tiesioginiams saulės spinduliams pasiekti langų stiklo.