Kodėl Velux stogo langai yra teisingas pasirinkimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Iš anksto pabrėžiu, kad šio straipsnio Velux įmonė nefinansavo, tai yra tikra mano asmeninė nuomonė.

Sumontuoti stogo langą yra sudėtingiausias ir daug kruopštumo reikalaujantis darbas. Mano manymu lengviau yra apskardinti kamino sijoną nei sumontuoti stogo langus. Kad ir kokie brangūs ir kokybiški bus stogo langai, nekokybiškai atlikti montavimo darbai viską sugadins. Todėl netaupykite ir rinkitės patikimus, daug patirties turinčius stogo langų montuotojus.

Šiuo metu Lietuvoje stoglangį galima pasirinkti iš penkių skirtingų gamintojų. Pasirinkimas stogo langų labai didelis, todėl paprastam žmogui labai sunku apsispręsti. Daugelis žmonių mano, kad Velux stogo langai bus brangiausi, bet tai netiesa. Velux stoglangių kainos labai konkurencingos, iš didelio pasirinkimo rasite ir standartinių, ir „premium“ klasės stogo langų modelių.

Visi Velux stogo langai skirstomi į tris pagrindines grupes: „standard“, „standard plus“ ir „premium“. Kuo aukštesnė stogo lango klasę, tuo jis šiltesnis ir sandaresnis. Taip pat kai kurie „Premium“ klasės stogo langai gali atsidaryti varčios viršuje, o ne per vidurį rėmo, kaip dauguma stogo langų.

 

Jei stogo langą planuojate montuoti į virtuvę ar vonios kambarį, visada rekomenduoju modelius su balto poliuretano dengtu rėmu. Taip medinis rėmas apsaugojamas nuo drėgmės. Poliuretano danga neturi matomų siūlių, todėl stoglangio rėmas iš vidau atrodo moderniai ir estetiškai. Likusieji Velux stogo langai yra su pušiniu mediniu rėmu, kuris yra nulakuotas net tris kartus.

Velux stoglangiai gali būti su rankena apačioje arba viršuje rėmo. Jei stogo langas bus montuojamas aukštai lubose, rekomenduočiau rinktis modelį su rankena apačioje rėmo. Kitais atvejais tiks rėmas su rankena viršuje rėmo.

Sutikite, stogo langas niekada taip gerai neizoliuos šilumos patalpoje kaip 30cm storio vata, sumontuota į stogo konstrukciją. Todėl visada pasirinkti modelius su dvigubu stiklo paketu. Šilumos laidumo koeficientas stoglangių su dvigubu stiklo paketu lygus 1. Velux įmonė yra sukūrusi stoglangį (GGU 008230), skirtą pasyviems namams, kurio šilumos laidumo koeficientas yra 0,51. Šiuo metu, kai rašomas šis straipsnis, tai geriausias šilumos laidumo koeficientas. Tokio stoglangio kaina prasideda nuo 1282€. Į šią kainą įtrauktas ir elektrinis stogo lango valdymas, kuris naudoja saulės energiją.

 

Su Velux įmone man patinka dirbti dar ir dėl to, kad ši įmonė turi atestuotą techniką. Jis ne tik konsultuoja montuotojus, bet ir gali operatyviai atvažiuoti į objektą ir išspręsti visus klausimus susijusius su montavimu.