Pasidaryk pats: kaip pastatyti namelį medyje ?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pirmiausiai todėl, kad toks statinis labiausiai primena pasakų personažų namelius, antra vertus – išskirtinumo tokiai konstrukcijai suteikia tai, kad namelis yra tam tikrame aukštyje, čia vaikas jaučiasi apsaugotas bei gali pabūti vienas.

 

Vaikiškas namelis ant medžio taps viena mėgstamiausia žaidimų bei poilsio vieta. Jūsų vaikas kur kas daugiau laiko galės leisti gryname ore.

 

 

 

Turinys:

Statinio vieta;
Namo brėžinys;
Instrumentai namelio statybai;
Namelio statybos procesas.

Kaip pastatyti namelį medyje savo rankomis ? Pirmiausiai – tokios pasakiškos konstrukcijos statybą – labai užburiantis procesas tiek vaikams, tiek suaugusiems. O labiausiai intriguojantis momentas – namelio projekto apmąstymai.

 

Jus galite liepti savo vaikui nupiešti busimo namelio ant medžio projektą, tokios užduotis paskatins vaiko kūrybinius sugebėjimus bei vaizduotę. Antra vertus namelio ant medžio konstrukcija tiesiogiai priklauso nuo tuo medžio savybių, ant kuriuo jis bus statomas. Būtent todėl kiekvieno namelio konstrukcija yra unikali.

 

 

Vieta namelio statybai

 

Namelio ant medžio projektą neįmanoma realizuoti, jeigu šalia nėra tinkamo medžio. Tinkamas medis namelio statybai turi turėti masyvų kamieną bei storus šaknys, kurie pasiskirstę dideliame plote po žemę. Medžio šakos, ant kurių bus pastatytas namelis, taip pat turi būti pakankamai stori. Labiausiai tinkami vaikiško namelio statybai medžiai yra ąžuolas, liepa ir alksnis O beržas, ieva ar tuopa neturi tinkamų savybių realizuoti tokio pobūdžio projektą.

 

Puiku, jei tinkamas medis auga Jūsų sklype. Jei tokio, deja, nėra, tinkamo medžio galite paieškoti šalia vandens telkinių, kur mėgstate maudytis arba miške šalia Jūsų sklypo. Tik nestatykite namelio miško glūdumoje, nes ten vaikų gali tykoti įvairus pavojai. Jei vis gi neradote tinkamo medžio, namelį Jus galite pastatyti šalia medžio, o ne ant jo. Net esant tokiai situacijai galima pastatyti labai savitą ir originalų namelį.

 

Namo projekto rengimas

 

Kai tinkamas medis rastas – pereiname prie pačios įdomiausios namelio ant medžio statybų dalies – projekto rengimas. Turėkite omeny, kad namelis ant medžio turi būti maksimaliai saugus, juk jame žais vaikai. Namo konstrukcija turi būti stipri, bet tuo pačiu ir lengva, nes mes statome namą medžio viršūnėje, masė, kuria ji gali išlaikyti nėra begalinė.

 

 

Apie tai, kaip teisingai pasirinkti statybinės medžiagas mes pakalbėsime šiek tiek vėliau. Be to namelis turi būti įdomus vaikams. Idealus variantas, kad namelis turėtų balkoną, langus, laiptelius. Galima taip pat išskirtinai apipavidalinti ir vietą prie pačio medžio, ant kuriuo statysime namą. Įsidėmėkite, kad vaikų namelį reikia projektuoti ne aukščiau nei 2 metrai nuo žemės paviršiaus, kitu atveju Jūsų statinys bus pavojingas vaikams. Juk kuo aukščiau nuo žemės – tuo medžio šakos yra plonesnės ir tuo labiau juos supa vėjas.

 

Projektuojant namelį pasitelkite į pagalbą nuotraukas jau pastatytų namelių, kurių gausu internete. Šios nuotraukos ir video gali sužadinti Jūsų vaizduotę ir įkvėpti įdomių minčių. Pasistenkite kuo maksimaliau į šį procesą įtraukti ir savo vaiką.

 

Jei Jūsų konstrukcija bus miške – apgalvokite ir patogų takelį prie jo. Patartina kokiais nors būdais pažymėti takelį, kad vaikai jokių būdų nepasiklystų, o ir Jus neklaidžiotumėte po mišką ieškodami savo statinio.

 

Kokių įrankių reikės namo statybai.

 

Kad pastatyti namą ant medžio nereikia naudoti kažkokių sudėtingų instrumentų, tačiau į statybas reikia žiūrėti atsakingai – statinis turi būti tvirtas ir saugus žaisti vaikams. Naudinga būtų peržiūrėti video, kuriuose yra išvardinti reikalavimai konstrukcijai, tai padės padaryti vaikų namelį maksimaliai saugių.

 

Atkreipkite dėmesį, kad elementų sujungimą geriausia daryti ne su vinim, o su varžtais ir veržlėm, visas galvutės reikia būtinai paslėpti konstrukcijoje, kad vaikai bežaisdami nesusižeistų. Kas liečia pačias namelio medžiagas, Jus turite stengtis namelį padaryti kaip įmanoma tvirtesnį, bet tuo pačių ir lengvą.

 

Todėl namo grindys, o taip pat laiptus bei balkes reikia konstruoti iš aukštos kokybės medienos, o štai namo sienom ir stogui geriausiai panaudoti lengvas nenatūralias medžiagas. Jei nesatę gerai susipažinę su medžiagų gausą – skirkite laiko ir apeikite kelias statybinių medžiagų parduotuvės, taip pat peržiūrėkite nuotraukas bei video internete.

 

Dabar išsiaiškinkim, kokių įrankių Jums reikės namo statybai:

 

Metro;

Plaktuko;

Gulščiuko;

Pjūklo;

Gražto;

Oblio;

Visrakčio.

 

Be viso to Jums reikės švitrinio popieriaus, kad pabaigoje padaryti visų detalių poliravimą, priešingų atveju vaikai gali apsidraskyti ar prisirinkti rakščių. Taip pat reikia gerai apskaičiuoti, kokių ir kiek statybinių medžiagų Jums prireiks.

 

 

Namo statybos procesas.

 

Dabar pereiname prie pačio namelio statybų.

 

Pirmiausiai reikia pastatyti tvirtas grindys, o taip pat stiprinančius elementus, kurie padarys namelį dar tvirtesnį ir saugesnį. Namo pagrindų turi būti sujungti tarpusavyje brusai. Kaip atrodo namelio grindys pradinėje stadijoje – galite pamatyti nuotraukoje. Šioje nuotraukoje taip pat pavaizduota, kaip atrodo sujungti tarpusavyje stambus elementai busimo namelio.

 

Nepamirškite, kad Jūsų konstrukcija turi remtis į medį, kaip į pasirinktą pagrindą, o taip pat į žemę. Padaryti namelį dar stipresnių padės sijos. Neverta pamiršti, kad pirmiausiai mes montuojame stambias konstrukcijos detales, o tik po to ant gauto karkaso tvirtiname mažesnes ir lengvesnes.

 

Kai grindys baigtos pereiname prie sienų bei stogo statybų – tai pagrindas mūsų namelio vaikams. Viską padarius galime pagražinti namą balkonu ar kitais dekoro elementais. Ir be abejo prie namelio ant medžio turi vesti patvarus, patogus bei saugus laiptai.

 

Saugaus ir smagaus žaidimo!