Kuo skiriasi karkasiniai ir skydiniai namai ?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ant jo statomi statramsčiai ir sutvirtinami ramsčiais. Paskui uždedamas viršutinis vainikas. Karkasiniai namai yra lengvi, todėl nereikia lieti masyvių pamatų. Anot specialistų, geriausia lieti monolitinius armuotus pamatus. Galima karkasiniams namams naudoti ir pamatinius blokus, tačiau juos reikia kruopščiau apšiltinti.

Karkasas ir sienos

Visi karkaso elementai paprastai daromi iš tašų. Jie sujungiami dygiais, kabėmis, plieninėmis juostelėmis ir kt. Į viršutinį vainiką remiamos perdangos sijos ir stogo gegnės. Karkaso statramsčiai dažniausiai daromi iš 100×100, 150×100 ir 150 x 50 mm tašų, išdėstomų kas 0,6 – 1,5 m. Angų vietose statomi papildomi statramsčiai ir rygeliai.

 

Jie kartu yra ir langų ir durų staktos elementai. Karkasas iš lauko paprastai apkalamas 20-25 mm storio dvigubo pjobvimo lentomis arba 12-18 mm OSD plokštė. Po to paliekamas 20-25 mm oro tarpas ir ant laikančiųjų tašelių kalamos apdailos lentelės.

 

Paklojus platesnį ir tvirtesnį pamatą, karkasinės medinės sienos gali būti apmūrijamos pusės plytos storio sienute. Tarp sienos ir sienutės paliekamas 2-5 cm tarpas vandens garams pasišalinti, o mūro sienelėje apačioje ir viršuje – plyšiai orui cirkuliuoti. Karkasinio namo išorės sieną galima apkalti medinėmis dailylentėmis, naudoti dekoratyvines plytas ar dekoratyvinį tinką.

Tarp išorinio ir vidinio lentų apvalkalo dedamos lengvos mineralinės vatos plokštės ar dembliai, polistirolas ar kitos efektyvios termoizoliacinės medžiagos. Karkasinių namų sienos yra palyginus plonos, bet tinkamai pastatyto karkasinio namo šiluminės savybės yra geresnės nei kitų konstrukcijų namų.

 

Karkasas dažniausiai renčiamas iš spygliuočių medienos. Kartais daromas tašų karkasas yra pripildomas tokių pat tašų, natūralių akmenų, plytų ar blokelių ir tinkuojamas. Kad mažiau sieną prapūstų vėjas, Gali būti klojamos ruloninės medžiagos (polietileno plėvelė, pergamentas ir kt.). Lietuvos klimato sąlygomis karkasinių namų sienas patartina šiltinti trijų sluoksnių, ne plonesniu kaip 15 cm storio akmens vatos užpildu. Perdangoms rekomenduojama kloti dar storesnį – ne mažiau kaip 20 cm storio akmens vatos sluoksnį.

 

Karkasinio namo sienos storis priklauso nuo langų skaičiaus ir matmenų name, kad visa šilumos izoliacija sudarytų uždarą kontūrą. Namo vidaus sienos dažniausiai montuojamos iš gipskartonio plokščių. Tose vietose, kur numatoma kabinti spinteles, po gipskartonio plokštėmis gali būti tvirtinamos medžio drožlių plokštės.

Statybininkai, siūlantys karkasinius namus, pirmiausia pabrėžia, jog tokių konstrukcijų namai labai greitai pastatomi ir gali būti pritaikyti bet kokiam projektui pagal kliento pageidavimus. Karkasiniai namai savo savikaina palyginti su kitų konstrukcijų namais yra apytiksliai 20-25 procentais pigesni. Karkasinių namų išplanavimą statant galima laisvai varijuoti, nedidinant sąnaudų bei sąmatos, o taip pat lengva remontuoti ar rekonstruoti.

 

Skydiniai namai
Mediniai skydiniai namai kilo iš karkasinių namų. Ši pažangi statybos technologija įsitvirtino dėl paprasto ir greito statybos būdo bei ekologiškumo. Tai namai pastatyti iš ceche pagamintų skydų ir sumontuoti statybos aikštelėje. Patobulėjus statybos technologijai, visi skydinių namų elementai gali būti projektuojami specialia kompiuterine programa, kuri užtikrina gerą ir tikslų montavimą. Kiekvienas elementas ceche praeina kontrolę. Kadangi sienos gaminamos horizontalioje padėtyje ir spaudžiamos presais, namas eksploatacijos metu nesideformuoja.

Skydinio namo pamatų konstrukcijų sudėtingumas priklauso nuo pastato paskirties. Jei nedaromas rūsys arba yra aukšti gruntiniai vandenys, tai puikiai tinka gręžtiniai poliniai pamatai. Pogrindžiuose pagal projektą išvedžiojamos įvadinės inžinerinės komunikacijos.

Skydiniai namai dažniausiai būna vieno ar dviejų aukštų su šlaitiniu stogu. Taip pat galima pagaminti gyvenamųjų namų antstatus ir stogo konstrukcijas atskirai, sodo namelius, prekybos kioskus ir kitos paskirties statinius.

Pagrindiniai skydinio namo elementai yra skydai ir rėminės konstrukcijos. Medinio skydinio namo konstrukcijos: išorės ir vidaus sienos, perdanga, stogas, surenkami iš skydų iki pasirinktos dangos. Gamykloje medinio karkaso pagrindu pagaminami sienų ir perdangų skydai. Kadangi skydinės sienos, denginiai ir perdangos gaminamos uždarose patalpose, todėl nepriklauso nuo oro sąlygų. Taip pasiekiama aukšta kokybė, nes yra didesnės galimybės naudoti specialią įrangą, kontroliuoti gamybos ir gaminių laikymo sąlygas. Namo inžinerinė įranga ir apdaila gali būti atliekama gamykloje arba statybos aikštelėje.

Pagamintas sienų komplektas transportuojamas į statybos aikštelę. Montavimas vyksta autokranu tiesiog iš autotransporto, todėl nereikalingos laikinos patalpos ir sandėliai statybvietėse. Surenkamas komplektas ant pamatų vidutiniškai per 2-5 dienas. Montuojant naudojamos šiuolaikinės sandarinimo – hermetizavimo medžiagos, cinkuotos tvirtinimo detalės ir ankeriai (prie pamatų). Stogo konstrukciniai elementai gali būti tiekiami dalimis arba surinktais skydais.

Skydo išorinių sieninių panelių apdaila yra atliekama įvairiomis technologijomis: įvairių profilių dailylentėmis, cementinėmis, drožlių plokštėmis, taip pat sienas galima apmūryti arba tinkuoti. Taip pat namo sienos gali būti paruošiamos gamykloje su išorės apdaila. Namų fasadų apdailai dažniausiai naudojama eglės ir maumedžio mediena. Vidaus apdaila, priklausomai nuo kliento poreikių, gali būti atliekama arba ne.

Namo gamyba trunka 2-4 savaites, o montavimo trukmė statybvietėje gali trukti nuo 2-5 dienų iki 4-6 savaičių, priklausomai nuo namo įrengimo lygio, naudojamos stogų dengimo technologijos ir t.t.

Europos šalyse jau gana seniai yra susiformavęs teigiamas požiūris į medinius karkasinius ir skydinius namus, jų paklausa yra didelė ir stabili. Taip yra dėl to, kad geros kokybės surenkami skydiniai namai techniniais parametrais nenusileidžia plytiniams ar iš blokelių statytiems namams, o jų statybos trukmė trumpesnė ir kaina žemesnė.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.