Karkasinio namo statybos: nuo nulio iki rakto

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Karkasinių namų privalumai

Karkasiniai namai ypač populiarūs Skandinavijos šalyse, tačiau, populiarėjant minimaliems interjerams, didėjant gyvenimo tempui, vis daugiau lietuvių renkasi patogų ir kompaktišką būstą. Atsisakoma „griozdiškų“ namų su daugeliu erdvių, kurios neturi aiškios paskirties, pirmenybė teikiama privatumui ir patogumui. Daugelyje šalių statomi karkasiniai namai sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Patogu ir tai, kad karkasiniams nameliams, jei jų plotas siekia iki 50 kv. m, nereikia specialaus projekto, o statiniams iki 80 kv. m galioja supaprastinta tvarka. Pakanka turėti nedidelį penkių arų žemės sklypą ir tai jau garantuoja puikias atostogas ar turiningus savaitgalius su šeima ir draugais, o apšiltinus tokį namelį – ir galimybę gyventi ištisus metus.

Karkasinio namo konstrukcija

Specialistai kaip vieną didžiausių karkasinio namo privalumų vertina lanksčią ir greitą statybą. Naudojant medines konstrukcijas, statomi įmantrūs namai, apdailą atliekant pasirinktomis medžiagomis. Pasirinkęs vieno aukšto tradicinį, apkaltą dailylentėmis variantą. žmogus ir pats gali pasistatyti tokį namą, tačiau norint namo su neventiliuojamu fasadu, reikia nemažai specifinių žinių, tad tokiu atveju verta kreiptis į specialistus, o norint įmantresnės ir sudėtingesnės konstrukcijos, pavyzdžiui, daugiau nei vieno aukšto namo, būtinas konstruktorius.

 

Labai dažnai Lietuvoje pastatyti karkasiniai namai turi per silpną perdangą arba išlinkusį stogą, tokių klaidų išvengti irgi padėtų specialistas. Mūsų šalyje labai populiari apdaila yra dekoratyvinis tinkas ir klinkeris. Renkantis šią apdailą karkasiniam namui dažniausiai daromas neventiliuojamas fasadas. Jei neventiliuojamas fasadas įrengiamas ant šlapios konstrukcijos arba į konstrukciją iš vidinės namo pusės gali patekti drėgmė, labai didelė tikimybė, kad konstrukcijoje atsiras pelėsių arba grybelių. Norint karkasiniame name turėti tokio tipo apdailą, prieš statant būtina pasikonsultuoti su specialistu. Su šia apdaila Lietuvoje pastatyta nemažai karkasinių namų ir didžioji dalis nesilaikant technologinių reikalavimų.

Karkasiniams namams svarbus sandarumas

Tik dabar, privalomai artėjant prie A energinės klasės namų, žmonės ima suprasti, kas yra sandarumas ir kam jis namui reikalingas. Paprastai kalbant, esant vėjuotai dienai tarp lauko ir namo vidaus susidaro slėgių skirtumai, dėl to oras skverbiasi į vidaus patalpas. Norint pasistatyti šiltą namą, būtina užkamšyti visas skylutes, kad šaltas oras nepatektų į vidų. Mineralinė vata praleidžia vėją, todėl reikia dėti įvairias plėvelės ir plokštes ant namo elementų. Visas plokščių ir plėvelių sandūras klijuoti specialiai tam pritaikytomis lipniomis juostomis, o suklijavus namo sandarumą patikrinti atliekant namo sandarumo testą.

Sandarumas svarbus visų tipų namams, tačiau karkasinių namų sienos šiltinamos mineraline vata, tad jiems tai ypač aktualu. Blogai sandarinti namai vėjuotomis dienomis visiškai nelaiko šilumos taip smarkiai padidindami šildymo sąnaudas. Ekspertų nuomone, norint pasistatyti šiltą ir tvirtą karkasinį namą, labiausiai reikia kreipti dėmesį į namo konstrukciją, jos šiltinimą ir sandarinimą.

Rūpinasi tik medinės dalies statyba

Dažniausiai karkasinius namus statančios įmonės ruošia tik medinę namo dalį. Jos nerengia namo projekto, netvarko dokumentų, nesirūpina pamatų klojimu ar inžinerinių tinklų – elektros, santechnikos, ventiliacijos. Tokios įmonės neatlieka mūro darbų, neįrengia kamino, neatlieka kosmetinės vidaus apdailos, pavyzdžiui, netinkuoja, nedažo ar neklijuoja plytelių. Taigi klientas nesulaukia viso paslaugų komplekto „iki rakto“ ir didžiąja darbų dalimi rūpinasi bendradarbiaudamas su kitais subrangovais. Dažniausiai į karkasinių namų statytojus klientas kreipiasi jau turėdamas projektą, o įmonė gamina ir stato namą, atsižvelgdama į projekte numatytus reikalavimus.