Karkasiniai namai bei jų statyba

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Skandinavijos šalyse šio pobūdžio namai sudaro 60-70 % visos gyvenamųjų namų statybos. Taip yra dėl to, kad geros kokybės surenkami skydiniai namai techniniais parametrais nenusileidžia plytiniams ar iš blokelių statytiems namams, o jų statybos trukmė trumpesnė ir kaina žemesnė.

Karkasiniai namai – tai lengvi, šilti, sveiki, ekonomiški, greitai pastatomi mediniai namai, mėgstami daugelyje išsivysčiusių šalių. Šių namų karkasas yra surenkamas iš medinių segmentų, o tarpai užpildomi šilumą izoliuojančia medžiaga. Karkasinių namų sienos surenkamos iš gamyklose pagamintų elementų. Jos yra sudėtingesnės nei mūrinių namų. Mūrinei sienai pakanka plytų, skiedinio, tinko, šilumos izoliacijos bei tvirtinimo elementų, o karkasinei sienai reikės ne tik išorinės ir vidaus apdailos su tvirtinimo elementais, laikančio karkaso, bet ir vėjo bei garo izoliacijos.

Karkasinei namų statybai reikia ypatingo tikslumo, nes medis – gyva medžiaga, todėl statant tokius namus verta pasirinkti aukštesnės kvalifikacijos meistrus, kurie turi patirties šioje srityje. Profesionaliai pastatytas namas bus labai šiltas ir jame bus gera gyventi.

Žema kaina

Palyginus su kitų tipų namų statyba skydinį-karkasinį namą galima pagaminti iki 2 kartų pigiau. Santykinį statybų pigumą labiausiai įtakoja greiti gamybos tempai, taupus žmogiškųjų resursų naudojimas ir su tuo susijęs itin trumpas apyvartinių lėšų ciklas, sudarantis 30-60 dienų (nuo medžiagų įsigijimo iki pagamintos produkcijos pristatymo galutiniam vartotojui).

Aukšta kokybė

Broko tikimybės minimizavimas pasiekiamas dėl aukšto automatizacijos lygio ir pažangių gamybos technologijų, taip pat griežtos kontrolės kiekviename gamybos etape. Galimybė gaminti vienodai aukštais tempais nepriklausomai nuo sezono, oro sąlygų ar paros meto, itin ergonomiškas kiekvieno gamybos proceso organizavimas iki minimumo sumažina darbo trūkumų tikimybę.

Trumpas gamybos terminas

Naudojant tradicines technologijas namo statyba užtrunka mažiausiai 5-6 mėnesius. Statant namus Lietuvos klimatinėmis sąlygomis pertraukas statybose tenka daryti ne tik rudens-žiemos sezono metu, bet ir vasarą. Dienų skaičius su įvairaus pobūdžio krituliais (lietumi, sniegu) Lietuvoje siekia 150-200, tuo tarpu net 60 proc. kritulių atitenka šiltajam metų sezonui (pavasariui-vasarai).

 

Reikia pripažinti, kad tradicinėse statybose darbų eiga nemažai priklauso nuo dešimčių tiekimo tarpininkų, taip pat rizikos patirti nuostolių atsitikus stichinėms nelaimėms (uraganai, audros, škvalai), statybinių medžiagų vagystėms, esant nepalankioms oro salygoms ar ribotoms galimybėms atlikti kai kurias operacijas statant „natūraliuoju“ būdu (nepatogūs priėjimas, darbininkų nuovargis ir pan.). Tuo tarpu Įmonės organizuojama konvejerinė medinių karkasinių namų gamyba leidžia pagaminti iki 2 namų per vieną darbo dieną arba iki 500 m2 verslo paskirties pastatų ploto. Automatizuoti procesai ir ergonomiškas gamybos organizavimas iki minimumo sumažina žmogiškųjų veiksnių įtaką gamybos eigai.

 

Gamyba be atliekų

Automatizuotas detalių ir konstrukcijų gamybos procesas leidžia itin efektyviai organizuoti medžiagų panaudojimą. Šiuolaikinė programinė įranga serijinėje karkasinių skydų ir namų gamyboje leidžia iki minimumo sumažinti gamybinių atliekų skaičių.

Programinė įranga automatiškai apskaičiuoja norimo dizaino namo techninį sprendimą, finansus bei atitikimą konkrečios šalies techniniams reikalavimams. Gamyboje naudojama pažangi programinė įranga jau projektavimo metu ne tik sukurs individualius užsakovo reikalavimus atitinkančius dizaino sprendimus, bet ir užtikrins namo atitikimą techninėms normoms, parengs brėžinius, atliks finansinius paskaičiavimus. Programoje esanti saugiklių sistema užkirs kelią konkrečios šalies techninių/įstatyminių reikalavimų neatitinkantiems projektams.

Itin greiti gamybos darbuotojų parengimo terminai

Karkasinių-skydinių namų gamyboje brangiai apmokamų stalių ar dailidžių funkcijas atlieka gamybiniai įrengimai. Aukštas automatizacijos lygis leidžia įtraukti į gamybą net minimalų specialų parengimą turinčius darbininkus. Ergonomiškai organizuotas gamybos procesas numato darbuotojų panaudojimą konkrečioms operacijoms, o kontrolė kiekviename gamybos etape užtikrina aukštą produkcijos kokybę.