Ką pasirinkti: skydinį SIP, karkasinį ar mūrinį namą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Paplitimas. Žmonės tampa atviresni pasauliui ir labiau remiasi faktais, o ne kaimyno nuomone. Tai, kad virš 85 proc. JAV ir Kanados, virš 70 proc. Skandinavijos ir virš 50 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų renkasi medinę-skydinę namų konstrukciją negali būti sutapimas. Juo labiau, kad lyginant su Lietuva, tai gerokai tvirčiau ekonomiškai stovinčios šalys.

Tvirtumas. Dažnas vis dar sudvejoja, ar karkasiniai namai atlaikytų vėtras ir škvalus, žemės drebėjimus ir kataklizmus? Skubame nuraminti. Mūrinių namų stogai pagaminti iš medinės konstrukcijos. Ir būtent ji, dėl nekokybiško sumontavimo nukenčia esant stipresniam vėjui. O karkasiniai skydiniai namai yra nepalyginant tvirtesni už mūrą. Tuo įsitikino Japonijos inžinieriai, atlikdami bandymus su SIP skydiniu daugiaaukščiu imituodami žemės drebėjimą:

Šiluma. Nuo 2016m. lapkričio mėnesio visi gyvenamieji namai turės atitikti A energetinio efektyvumo klasę, nuo 2018m – A+klasę, o nuo 2021m – jau A++ klasę. Namai turės būti papildomai projektuojami, kad atitiktų reikiamą naudingumo klasę, bus atliekami faktiniai sandarumo matavimai, tikrinama šalčio tiltelių rizika. Medis, kaip žinia, nėra šalčio laidininkas, ko nebūtų galima pasakyti apie gelžbetonį, metalą ir betoną. Todėl konstrukciškai medžio ar sip skydų konstruktyvą izoliuoti nuo grunto ir lauko temperatūrų yra kur kas paprasčiau ir patikimiau.

Greitis. Laikantis visų technologijų, mūriniai namai iki įkurtuvių statomi bent 8 mėnesius. Medinė karkasinė statyba įmanoma kiaurus metus, SIP skydinių namų statyba vykdoma iki -10 laipsnių šalčio. Mūrinė statyba reikalauja teigiamos lauko temperatūros, todėl nuo lapkričio iki balandžio darbai tampa sunkiai įmanomi. Statybų laiką ilgina betono džiūvimas (pamatai, betoniniai žiedai, sąramos, vidaus tinkavimas). Karkasinė/ sip skydinė statyba neturi „šlapių“ darbų, Pamatai negaunantys tokios didelės apkrovos kaip mūro atveju, jau gali būti apkraunami praėjus 1 savaitei po išliejimo. Todėl medžio konstrukcijos namą nuo pamatų iki apdailos galima pastatyti per 1-2 mėn.

Lengvai transformuojami. Karkasiniai ir Sip skydiniai namai labai lengvai gali būti papildomi priestatais, angomis langams ar durims, aukštinami ar ilginami.

Natūralumas ir jaukumas. Medienos konstrukcijos namai nepalyginamai šiltesni ir jaukesni. Jie neįgeria drėgmės ir šalčio, todėl sienos name visada šiltos. Interjere paliekant atidengtas medžio sijas ir kolonas, nuolat galima jausti švelnų miško aromatą.

Jūs verti gyventi jaukiuose, šiltuose ir natūraliuose namuose.