FAHOUSE: modernus pasakų namelis Hemloko miške

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vietovė

Pasakiškasis juodasis FAHOUSE vasarnamis stovi Hemloko miško glūdumoje, Eastern Townships regione, Kvebeko provincijoje, Kanadoje. Įspūdinga gamta pasižymintis regionas yra JAV ir Kanados pasienyje, kur susijungia Šv. Lauryno žemumos ir Apalačių kalnai. Kadaise čia gyveno paskutiniai indėnų mohikanai – abenakių gentis, pirmieji įsikūrę šiose vaizdingose teritorijose. Taigi, įdomi vietovės istorija prideda dar daugiau mistikos juodajam vasarnamiui.

Dabar Eastern Townships laikomas kurortiniu regionu, mėgstamu turistų ir slidininkų, o daugiausia čia gyvena prancūzakalbiai ūkininkai, kilę iš buvusios prancūzų kolonijos ir turintys čia savo sodybas. Taip pat savo vasaros rezidencijas čia statosi Monrealio gyventojai. Vienas iš tokių vasarnamių ir yra 2016 m.miškingame sklype ant nedidelio šlaito pastatytas juodasis FAHOUSE.

 

Architektūra

FAHOUSE (angl. Family House –šeimos namas) vasarnamį sudaro du tūriai, skirti tėvams ir jų vaikams. Identiški, lyg siamo dvyniai, tūriai susideda iš trijų aukštų. Pats architektas namą dar vadina dviem spygliuočiais dėl itin smailių jų stogų. „Projektuodamas šį namą norėjau iliustruoti vaikystę, todėl buvo pasirinkta archetipinė trikampė namo forma, primenanti miško trobelę iš vaikiškų pasakų, kuri išsivystė į dvigubą trikampę, modernią prizmę“, – pasakoja architektas.

Namo stogai ir fasadai dengti juodo gofruoto plieno lakštais, juos papildo stiklo fasadai pirmame namo lygyje bei skirtingų aukščių ir dydžių langai, išmėtyti, rodos, atsitiktine tvarka kaip pasakų namelyje. Priekinis nukirstos A raidės formos fasadas atrodo lyg nuleistas ant stiklo dėžutės, kur įrengta erdvi medinė terasa, dengiama stogo konstrukcijos.

 

Interjeras
Užeikime į pasakų namelio vidų. Į jį patekti galima keliais būdais – pro stiklines fasadines duris arba palypėjus laiptukais. Iš pradžių patenkame į jau minėtą „stiklo dėžutę“ – pirmąjį FAHOUSE aukštą su erdvia svetainės ir virtuvės zona, apsupta didelių vitrininių langų, atsiveriančių tiesiai į terasą ir mišką. Taip tarsi ištrinama riba tarp architektūros ir gamtos.

Namo interjerui kurti pasirinktas minimalistinis stilius. Svetainėje įrengtas modernus židinys, parinkti mediniai, kuklaus skandinaviško stiliaus baldai. Išraiškingesnis sprendimas tik virtuvės zonoje, kur šalia modernios virtuvės salos stovi masyvus, sendintas, rustikos stiliaus valgomojo stalas, o prisėsti galima ant ryškaus avietinio lauko suoliuko. Šie baldai tarsi pasiskolinti iš kaimo stiliaus tavernų.

 

Viso vasarnamio viduje susijungia trys konstrastingi atspalviai: neutrali balta, ryškus miško uogų – aviečių atspalvis ir visame name dominuojantis šviesus medis. Vidaus apdailai, taip pat ir spintelių bei lentynų paviršiams buvo panaudotos šviesios faneros plokštės, išskyrus namo prieškambarį, kuris buvo nudažytas ryškiais avietiniais dažais. Iš avietinio koridoriaus šviesiais mediniais laiptais lipame į antrą aukštą, kuriame įrengtas didysis tėvų miegamasis, esantis priekiniame namo tūryje, ir vaikų miegamasis, įrengtas antrame tūryje. Būtent čia namas skyla į du „namus“ – vaikų ir tėvų.

 

Vadinamasis tėvų namas suprojektuotas kaip avilys, sukomponuotas iš eilės ląstelių, skirtų skirtingiems ritualams atlikti – tai miegamasis, vonia, dušas, tualetas ir drabužinė. Miegamasis ir atviras vonios kambarys iškalti faneros apdaila, o juodi masyvūs, modernaus dizaino praustuvai ir balta vonios bei dušo keramika kontrastuoja su šiltu ir jaukiu medžiu. Miegamojo ir atviros vonios erdvės suprojektuotos veidrodiniu principu ir pro šiose erdvėse esančius didžiulius langus atsiveria kone įspūdingiausi vaizdai į miškingą kraštovaizdį.

 

 

„Vaikų name“ suprojektuota didelė dviaukštės lovos konstrukcija, jos apdailai naudojant tą pačią šviesią fanerą. Itin organiškai į namo tūrį įsiliejanti lova yra panašesnė į paties namo tęsinį nei atskirą baldą, o štai vaikų žaidimų aikštelė įrengta mansardiniame aukšte. Taigi, čia pakylame į pačią „spygliuočio“, arba A raidės, viršūnę, kur atsiveria baltai dažytos medinės sijos ir, žinoma, dar vienas langas į paslaptingą mišką.

 

Mansardiniame lygyje taip pat yra svečių kambarys, taigi savo erdvę FAHOUSE vasarnamyje atranda visi poilsiautojai.

 

„Užuot kūręs didelę, atvirą, lofto stiliaus palėpę, aš ją suskirsčiau į mažas ląsteles, skirtas skirtingoms funkcijoms. Taip vaikštant po nedideles erdves, lyg miške tarp medžių sukuriamas magiškas atradimų jausmas“, – užbaigia Jeanas Verville.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.