SUKURK ERDVĘ-SUTAUPYK ENERGIJĄ

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šilumos bei šalčio laidumas, tame tarpe ir izoliacinės medžiagos viduje vyksta dėl oro sluoksnių susimaišymo su skirtingomis temperatūromis. Be to pats oras nejudrioje būsenoje taip pat turi šiluminį laidumą. Vakuumo sudarymas termoizoliacinės plokštės viduje praktiškai eliminuoja šilumos laidumą kuris vyksta dėl konvekcijos (perdavimo) ir oro šilumos laidumo.

 

 

Vakuuminės termoizoliacijos principas žinomas jau senai. Pažvelkime kad ir į termosą. Erdvėje tarp jo dviejų sienelių sudaromas gilus vakuumas, ko pasėkoje šiluminis laidumas dėl konvekcijos praktiškai pašalinamas. Vakuumines izoliacijos principai buvo panaudoti ir izoliacinių plokščių gamyboje.

 

 

Viena iš jų, panaudojusi šiuos principus Vokietijos kompanija Porextherm gaminanti plokštes VacuporTai ypatingai efektyvios vakuuminės izoliacijos plokštės (VIP). Šis izoliacijos būdas yra efektyvesnis nei įprasti šiltinimo sprendimai 5-10 kartų. Šiluminis laidumas lygus 0,007 W/(m*K). Pritaikomas ypatingai ten, kur reikalinga pašalinti šalčio tiltus ir negalima panaudoti įprastų šiltinimo medžiagų.

VIP susideda iš vidaus užpildo vadinamo „branduoliu“ kuris įkapsuliuotas į apsauginę plėvelę. Kapsulės viduje sukurtas vakuumas nuo 0,001 iki 1,5 mbar. Branduolio medžiaga (SiO2) atlieka 3 pagrindines funkcijas.

Pirma, branduolys palaiko plokščių sieneles. Atmosferinio slėgio jėga branduolyje sukuria apie 10000 kg/m2 jėgą.

Antra, branduolio medžiaga taip pat slopina likusių dujų molekulių judėjimą. Kuo smulkesnės branduolio užpildo dalelės, tuo sunkiau likusioms dujų molekulėms susidurti viena su kita. Porextherm Vacupor branduolys turi smulkiausias SiO2 daleles, ir tuo pačiu geriausią izoliacinį efektyvumą. Dalelių dydis viduje sudaro 0,02μm, palyginimui atvirų porų polistireno putų dalelių dydis 10-30 μm.

SiO2 mikroporinė struktūra.

~1000 kartų mažesnis porų dydis
Trečia, branduolio medžiaga užtikrina apsaugą nuo šilumos nutekėjimo dėl spinduliavimo ir turi savyje specialias medžiagas kurios sugeria bei išsklaido infraraudonuosius spindulius.
 

 

Nužengusios iš kosminių technologijų VIP plokštės yra naudojamos daugelyje pramonės sričių, tokių kaip transportavimas su temperatūros kontrole, namų bei pramoniniuose šaldikliuose, bei atitvarų izoliacijai statybose.

 

Ypatingai naudojamos sistemose kur reikalinga papildoma erdvė, geresnė temperatūrų kontrolė, ilgesni transportavimo terminai išlaikant pastovią temperatūrą, transportavimo tūriui bei svoriui sumažinti bei kur reikalingas padidintas energetinis efektyvumas. Kadangi naudojant šias plokštes sutaupoma erdvė, tai turi ženklią ekonominę naudą renovuojant ir šiltinant pastatus iš vidaus taip sutaupant brangius kvadratinius metrus erdvės ir tuo pačiu efektyviai išsprendžiant šiluminės izoliacijos klausimus.

 

Papildomos medžiagos galimybės atsiskleidžia įmontuojant ją į stiklo paketus pastato fasaduose bei atitvarose, instaliuojant ją aukštos temperatūros metalo bei keramikos lydymo krosnyse. Vacupor plokštės gali būti tiekiamos įvairių formų (Lygių, apvalių, kreivų), tai suteikia lankstumą projektuojant. Projektuojant izoliaciją su šiomis plokštėmis visos techninės kiaurymės yra iš anksto numatomos. Plokščių storiai: 10 mm, 15 mm, 20 mm, 25 mm, 30 mm, 40 mm, 45 mm, 50 mm.

 

Vacupor formų galimybės:

 

Šiltinimo medžiagų storių palyginimas

 

Vacupor grindyse

 

 

 

 

 

Vacupor lubose

 

Vidaus sienose

 

Namų fasadų šiltinimas

 

 

Fasado apšiltinimas su Vacupor Liepojoje/Latvija
Šaltinis: SIA „Arche“.

Vacupor plokštiems stogams

 

 

Vacupor atitvarose ir stiklo paketuose

 

 

Kokybė:

 

UAB “Hota” Kuosų 16, Klaipėda
Tel 868734450
Mob 861610151
www.hota.lt