Pastatų sienų sausinimo sistema „Wigopol“

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vandeniui garuojant per sienos paviršių, druskos kristalizuojasi ir ardo paviršinį mūro sluoksnį. Po kurio laiko pradeda luptis dažai, byrėti tinkas. Šlapios pastatų sienos praranda savo termoizoliacines savybes, todėl pastato patalpose būna šalta ir drėgna. Drėgmės padidėjimas 4 procentais virš normos dvigubai sumažina termoizoliciją, o tai didina šildymo išlaidas. Kapiliaruose sušalęs vanduo dar intencyviau ardo pastatą.
Drėgmė ne tik gadina pastato sienas, bet daro neigiamą įtaką viduje esantiems daiktams, bei žmonėms.
Ilgainiui ant šlapių sienų atsiranda pelėsis ir grybelis.

Vienas iš šios problemos sprendimo būdų – sienų sausinimas ir apsauga naudojant Wigopol sistemą.
Ši sistema sukurta austrų mokslininkų ir nuo 1980 metų sėkmingai naudojama Europoje. Gamintojas „Wigopol Gesellschaft für Gebäudetrockenlegung mbH“ turi savo atstovybes 18-oje Europos šalių.

Kaip veikia Wigopol sistema?

Ši sistema sukurta remiantis principu, jog vanduo elektriniame lauke visada juda nuo teigiamo poliaus link neigiamo.

Šio prietaiso sukurtas silpnas elektromagnetinis laukas vandens molekules priverčia judėti link neigiamo krūvio, žemės.

Tokiu būdu sustabdomas vandens kilimas sienų kapiliarais ir siena ima palaipsniui džiūti. Prietaisas sukuria 10Hz žemo dažnio elektromagnetginį lauką, kuris nekenkia nei žmogui, nei jį supančiai aplinkai.

Šis elektromagnetinis laukas veikia 12,5m spinduliu. Pagal tai skaičiuojama, kiek prietaisų reikia konkrečiam objektai. Prietaisų veikimui reikalinga 230V/50Hz elektros srovė su įžeminimu. Naudodami elektros energiją prietaisai dirba tolygiai ir išlaiko pasiektą rezultatą. Elektros energijos sąnaudos yra minimalios – iki 8W/h.

Kur ir kaip yra instaliuojama Wigopol sistema ?

Wigopol pastatų sausinimo prietaisai yra montuojami pastato palėpėje. Jeigu nėra galimybės montuoti palėpėje, prietaisai turi būti sumontuoti kaip galima aukščiau virš drėgmės ribos.

Visa sistema sumontuojama per kelias valandas. Nenaudojamos jokios cheminės ir mechaninės aplinkai ir pastatui žalingos priemonės.

Sumontavus ir sureguliavus prietaisus, atliekami sienų drėgmės tyrimai cokoliniame aukšte aba pastato rūsyje. Imami mūro pavyzdžiai iš įvairių pastato vietų ir cheminiu karbido metodu nustatomas paimto mėginio drėgnumo lygis. Po metų ir po dviejų šią procedūra galima kartoti ir taip stebėti vandens judėjimą pastato sienų kapiliarais.

Sausinant pastatą su Wigopol sistema nereikia daryti jokių darbų susijusių su pamatų hidroizoliacija.

Nei įrangos montavimas nei pats sausinimo procesas netrikdo įprastos veiklos pastato viduje ar išorėję.

Sausinimo procesas trunka apie 3 metus. Prietaisai turi būti įjungti visą laiką, net ir pasibaigus sausinimo procesui. Priešingu atveju drėgmė vėl imtų kilti sienomis aukštyn.

Wigopol prietaisams yra suteikiama 20 metų garantija.
1984 m. Niurnbergo parodoje ši sistema apdovanota aukso medaliu. Ji yra originali ir patentuota. Tai liudija keturi patentai išduoti Austrijoje.

Panaudojimo sritys.

Wigopol pastatų sausinimo sistema yra naudojama senų pastatų senoms sausinti bei jų apsaugai nuo nuo kapiliarinės drėgmės kilimo. Didžioji dalis tokių pastatų yra kultūros paveldo objektai. Jų išsaugojimas yra itin svarbus.
Šios sistemos pagalba jau nusausinta daugybė pastatų tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje – Barselonos rotušė, Prahos nacionalinis teatras, Drakulos pilis Transilvanijoje ir daugelis kitų.