Konstrukcijų šiltinimas naudojant atspindinčiąją plėvelę

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Veikimo principas

Saulės ar kito šilumos šaltinio spinduliuojama šiluma pasiekia stogą ar sieną, įsigeria ir virsta šilumos energija. Šiltuoju metų laiku spinduliai turi būti sulaikyti išorėje, kad nekaistų gyvenamoji patalpa, o šaltą žiemą šiluma turi būti išsaugota patalpų viduje. Įprastinė šilumos izoliacija šilumos judėjimą tik pristabdo – jį sugerdama įšyla, o vėliau tą šilumą perduoda į šaltesnę pusę, ir taip patiriami šilumos nuostoliai. Naujos kartos šilumos izoliacijos medžiagos kuriamos šilumos atspindėjimo principu (termoso efektas). Šios izoliacijos paviršiaus funkcija – atspindėti. Atspindima nuo plono 99 proc. gryno aliuminio poliruotos folijos sluoksnio. Plėvelė su oro burbuliukais oro tarpais atskiria aliuminio foliją, kad šiltoji pusė nešildytų šaltosios, ir atvirkščiai. Medžiagoje esantis putų polietilenas pagerina garso izoliacines savybes. Atspindinčioji izoliacija atspindi iki 97 proc. šilumos spindulių ir kadangi yra plona, nesulaiko šilumos energijos.

Ši plėvelė visiškai nesugeria ir nepraleidžia drėgmės, todėl veikia ir kaip garo izoliacija. Derinant su tūrine termoizoliacija plėvelė Reflex A3X apsaugo įterptą izoliaciją nuo drėgmės ir pagerina jos termoizoliacines savybes. Taip pasiekiamas optimalus atitvarų apšiltinimo rezultatas.

Montavimo specifika pagrįsta fizikiniais dėsniais
Montuoti labai paprasta, tam nereikia specialių įrankių ar darbo apsaugos priemonių. Visus kraštus ir sujungimo vietas būtina izoliuoti lipnia aliuminio folijos juosta, kad neliktų jokių ertmių orui ir drėgmei judėti. Kadangi šiluma atsispindi tik į skaidrų paviršių, pagrindinis reikalavimas montuojant − palikti oro tarpus iš abiejų atspindinčiosios plėvelės pusių. Nustatyta, kad optimalus oro tarpas yra 2 cm, nes oro tarpe iki 2,4 cm nevyksta konvekcija. Tai galima iliustruoti pavyzdžiu – senuose languose tarpas tarp stiklų būdavo apie 10 cm, todėl apie šilumos taupymą buvo galima tik svajoti, nes tarpe tarp langų šiltas oras kyla aukštyn, šaltas – leidžiasi, ir taip šiluma perduodama nuo vieno paviršiaus iki kito. O stiklo paketuose oro tarpas būna iki 2,4 cm, nes tada oras nebecirkuliuoja, o šiluma perduodama tik per molekulių judėjimą. Teisingai sumontavus, prie sienos galima pridėti dar dviejų stiklo paketų teikiamą šiluminį efektyvumą.

Plėvelė grindims
Specialiai grindims bendrovė Komex sukūrė plėvelę Reflex A4X. Ši medžiaga ypatinga tuo, kad aliuminio folija iš abiejų pusių padengta po plėvele su oro burbuliukais. Tokia plėvelės struktūra sukurta tam, kad tarp aliuminio folijos ir betono liktų oro tarpas, į kurį aliuminis atspindi šilumą, o taip pat apsaugo nuo betono kalkių. Naudojant kitas atspindinčias izoliacijas su aliuminio plėvele paviršiuje, prarandamas atspindžio efektyvumas − šiltos grindys prisiglaudžia ir tiesiogiai sušildo aliuminį, taigi jis šilumos neatspindi.

Atspindinčiosios izoliacijos naudojimo sritys
Viena arba su kitomis standartinėmis izoliacinėmis medžiagomis šilumą atspindinčioji izoliacija gali būti naudojama ir naujiems pastatams izoliuoti, ir seniems rekonstruoti ar atnaujinti. Ypač veiksminga naudoti plėvelę, kai neįmanoma apšiltinti iš išorės ar naudoti įprastą tūrinę izoliaciją tiesiog nepraktiška dėl vietos stokos. Šios izoliacijos naudojimo sritys labai įvairios – statant ar rekonstruojant gyvenamuosius, komercinės paskirties namus, žemės ūkio pastatus, šiltinant sienas, rūsius, grindis, lubas, stogus ir kitas statybines bei technologines ertmes, izoliuojant vandens šildymo įrenginius, paukščių ir gyvulių laikymo patalpas, įrenginius pastogėms, vamzdžius, poilsio vagonėlius.

 

Parengta pagal UAB "Komex" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Atspindinčioji plėvelė, Plėvelė grindims, Termoizoliacija, Izoliacinės medžiagos.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.