Kaip apsaugoti terasą nuo išorinio poveikio?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Mediena – kuo ilgaamžiškesnė

Dažniausiai terasoms naudojamos impregnuotos pušies lentos – pigiausias variantas, išlaikantis gerą kainos ir kokybės santykį, tačiau ne pats ilgaamžiškiausias. Optimalus ilgaamžiškumo, kainos ir kokybės derinys – Sibiro maumedis. Su maumedžiu sėkmingai konkuruoja termiškai apdorota mediena ir medienos kompozitas – medžio, plastiko ir tam tikrų cheminių elementų derinys, itin atsparus atmosferos poveikiui, išlaikantis spalvą bei formą bet kokiomis sąlygomis.

Prie dangos gerai būtų priderinti ir patį terasos karkasą: tarkim, jei jis taupiai surinktas iš paprastos pušies medienos, o pati terasa dengta termomediena, galite nejučia praleisti momentą, kai pušis pradės gesti, ir vieną dieną papuvę gulekšniai tiesiog įlūš nuo žmogaus svorio. Tad karkasui verta rinktis tokią pat (ar net ilgaamžiškesnę) medieną, kaip ir dangai.

 

Terasas populiariausia alyvuoti

Tradiciškai terasų mediena dengiama natūraliomis alyvomis. Alyvos sluoksnis apsaugo lentos paviršių nuo drėgmės ir purvo, UV spindulių, padeda išvengti medienos skilinėjimo. Idealu, kai produktas specialiai skirtas grindims: tokie apsauginiai sluoksniai atsparesni vaikščiojant atsirandančiai trinčiai.

WOCA, medienos apsaugos priemones gaminantis Danijos koncernas, teigia, kad gera terasų mediena pati savaime jau yra pakankamai stipri ir patvari, tad jos nereikia papildomai keisti iš vidaus ‑ nei terminiu apdorojimu, nei kompozito pridėjimu. 

 

Atnaujinti – visiškai paprasta

Terasų atnaujinimo koncepcija atspindi technologijos paprastumą: „Atgal prie pagrindų“, atgal prie įsitikinimo, kad mediena tiesiog turi būti pakankamai švari, jog į ją įsigertų alyva. Iš esmės, žingsniai tėra du, kartais, labai išrankiems klientams – trys. Pirmiausia terasą reikia kruopščiai nuplauti, po to – išalyvuoti ir, galiausiai, jei norite „RollsRoys sprendimo“ – nupoliruoti.

Pirminiam plovimui tereikia daug, daug vandens tiesiai iš sodo žarnos. Antriniam plovimui galima panaudoti terasų medienos ploviklį, atskiedus jį vandeniu santykiu 1:2, ir šepečiu trinti medieną plaušų kryptimi, kol ji taps švari.

Terasa perplaunama švariu vandeniu, ir mediena paliekama džiūti apie parą. Minkštą, spaudimu neapdorotą medieną prieš alyvuojant dar vertėtų papildomai gruntuoti terasų medienos gruntu.

 

Alyvuojant mediena turi būti visiškai išdžiūvusi, uždengta nuo tiesioginės saulės šviesos. Lentos alyvuojamos, paskirstant produktą plonu sluoksniu aplikatoriumi arba šepečiu/teptuku. Terasų alyvos, kol sluoksnis dar drėgnas, turi šiokį tokį kreminį atspalvį, o vėliau, produktui įsigėrus į medieną ir išgaravus likutiniam vandeniui, paviršius įgauna prabangų, su niekuo nesulyginamą natūralų matinį švytėjimą.

Per 5 minutes po alyvavimo dar galima nušluostyti pasitaikantį ant paviršiaus alyvos perteklių, ypač kruopščiai pašalinant jį iš jungčių ir rievių. O jei mediena neatrodo pakankamai prisotinta alyvos – alyvavimo procesą galima pakartoti. Priklausomai nuo aplinkos temperatūros ir oro sąlygų, alyvai visiškai susigerti į medieną gali užtrukti nuo 24 iki 48 valandų.

Išalyvuotą terasą dar galima poliruoti. Poliravimas suteikiantia alyvuotos medienos paviršiui papildomo glotnumo ir atsparumo. Visiškai išdžiūvusi mediena poliruojama naudojant specializuotą poliravimo mašiną ar šepetį.

Paskutinis, maloniausias, terasų medienos priežiūros žingsnis gali trukti ir visą gyvenimą. Tai kasdienis mėgavimasis medienos – gražiausios gamtos sukurtos statybinės medžiagos – nekintančiu natūraliu grožiu ir kokybe.