Antikorozinė apsauga

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Rūdijimo procesas tuo greitesnis, kuo stipriau veikia stimuliatoriai, tokie, kaip chloridai ir sulfatai. Reakcijos rūšis ir greitis priklauso nuo vietos, kur yra pastatas ir nuo aplinkos sąlygų.

Sąveikoje su deguonimi ir drėgme susidaro geležies oksidas (tai cheminis rūdžių pavadinimas), kuris ne tik gadina optinį plieno konstrukcijų vaizdą, bet ilgainiui mažina ir jų stabilumą. Rūdys yra suvartotas plienas, t.y. agresyviomis sąlygomis pirminis plieno konstrukcijos storis gali sumažėti iki 200 µm, o tai atitinka 1,5 kg/m² svorio.

Nelegiruotas ir mažai legiruotas plienas nuo rūdijimo gali būti apsaugotas. Po terminu artikorozinė apsauga slepiasi daugybė veiksmų, kurie mums padeda sustabdyti plieno rūdijimą. Visi jie yra – tik tikslingai ir teisingai pritaikyti – labai veiksmingi. Tačiau klaidinga būtų apie koroziją galvoti tik tada, kai konstrukcija jau pastatyta. Dažnai yra teisingai sakoma: “antikorozinė apsauga prasideda nuo kertinio akmens”. Daugybės priežasčių, dėl kurių vėliau atsiranda korozija, galima išvengti dar konstrukcijų gamybos metu.

Viena svarbiausių antikorozinės apsaugos priemonių yra dažymas. Šiuo atveju atsiveria galimybė iš didžiulės pasiūlos išsirinkti būtent tuos produktus, kurie labiausiai atitinka konkrečiam paviršiui keliamus reikalavimus. Dažymas taip pat suteikia galimybę pakeisti optinį konstrukcijos vaizdą pagal savo norą arba tam tikrą reikalavimą (pvz.: ženklinimas). Antikorozinė dažymo sistema – priemonių ir medžiagų sistema, padedanti apsaugoti metalus nuo korozijos juos dažant. Žodis sistema pabrėžia, kad tai nėra vien dažai. Sistemą sudaro gruntas, dengiamasis sluoksnis bei įvairūs tarpiniai sluoksniai. Naudojant tik vieną iš paminėtų sistemos dalių gautume tik labai trumpalaikį rezultatą. Taip yra būtent todėl, kad gruntas (tiksliau jame esantis cinko fosfatas) saugo metalą tik iš apačios, o dengiamasis sluoksnis tik iš viršaus. Tarpiniai sluoksniai suteikia sistemai papildomo tvirtumo. Dažymui reikia surasti nebūtinai geriausias, bet geriausiai tam tikram paviršiui tinkančias dažymo sistemas.

Negalima sudaryti sąrašo, iš kurio būtų galima išsirinkti tinkamiausias medžiagas. Kvalifikuotai žvelgiant į antikorozinės apsaugos problemą, reikalingos žinios apie korozijos priežastis ir antikorozinės apsaugos principus. Šia tema yra išleista įvairių leidinių, tačiau jie jokiu būdu neatstos kvalifikuoto specialisto patarimo.