Tradicinis namo konstrukcijos tipas- fachverkas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vakarų Europoje, kur fachverko statyba yra populiari nuo ankstyvųjų viduramžių, tokios konstrukcijos namais užstatytos ištisos gatvės ir net ištisi miestų centrai.

 

Pastaraisiais dešimtmečiais šis stilius vis labiau žavi ir mūsų tėvynainius. Priminsime, kad fahverko pagrindą sudaro laikančiųjų vertikalių atramų ir horizontalių bei įstrižų sijų konstrukcija, kurios tarpus užpildo užsakovų estetinį skonį ir klimato sąlygas atitinkančios medžiagos. Tai gali būti tiek šiluminės izoliacijos blokai, tiek dekoratyvios lakštinės medžiagos, kurių mechaninis tvarumas nėra svarbus – juk apkrovos veikia statinio konstrukciją, o ne užpildą.

 

 

Be to, išryškintos karkaso konstrukcijos, dalijančios sienas į skirtingų geometrinių formų fragmentus, suteikia namams papildomo estetinio išraiškingumo, išskiria juos iš aplinkinių statinių konteksto.

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo vadinamasis stiklinis fachverkas. Skaidrios sienų plokštumos priartina medinių konstrukcijų stilių prie neokonstruktyvizmo ir šiuolaikinių technologijų (high-tech).

Nepaisant vizualinio skaidrumo ir trapumo, net atšiauriausią žiemą viduje būna šilta, nes stiklo paketai gerai išlaiko šilumą. Specialios medžiagos užtikrina kokybišką garso izoliaciją ir priešgaisrinį saugumą. Vienas klijuoto medžio konstrukcijos privalumų, lyginant su rąstiniais statiniais, yra menka deformacija, be to, statybos terminas yra gana trumpas, o tai aktualu daugumai nekantrių užsakovų.

Kaip vykusį stiklinio karkasinio namo pavyzdį galėtume pateikti nedidelį kotedžą, pastatytą vienoje iš Pamaskvio gyvenviečių greta Kijevo plento. Šio namo patalpų paskirtį ir jų išdėstymą lėmė užsakovų – jaunos šeimos su dviem vaikais – gyvenimo būdas.

 

 

Pirmame namo aukšte yra svetainė, sujungta į didelę bendrą erdvę su virtuve ir valgomuoju, taip pat svečių WC ir darbo kambarys; antrame aukšte – du vaikų miegamieji su tualetu prie laiptų ir pagrindinis miegamasis, iš kurio per drabužinę galima patekti į šeimininkų vonios kambarį. Iš jo galima išeiti tiesiai į holą prie laiptų arba pasukti į platų balkoną.

 

Bet pagrindinis namo privalumas visgi yra plati panorama, atsiverianti pro pirmo aukšto stiklines sienas ir sustiprinanti namo vidaus susiliejimo su aplinkine gamta įspūdį. Be abejo, tam padeda ir vientisa pirmo aukšto erdvė, ir įspūdingos daugiau nei 3 m pločio stiklinės slankiosios durys, vedančios į lauko terasą.

Projektuodamas interjerą, architektas tikslingai išryškino konstruktyviąją namo dalį, kartu sukurdamas subtilią jaukumo atmosferą. Teko atsižvelgti į tai, kad fachverkas kelia specifinių reikalavimų interjero formavimui, dėl to spalvinio sprendimo pagrindu tapo tamsiai ruda medinių sijų ir balta sienų spalva.

Virtuvės zonoje erdvumo pojūtis buvo kuriamas iš dalies atsisakant viršutinės pakabinamųjų spintelių juostos. Apatinių spintelių blokas priderintas prie bendrojo stiliaus, kad netrauktų per daug dėmesio, visa buitinė technika suslėpta baldų viduje. Galinė siena uždengta dekoratyvaus akmens plokštėmis, kurias, be kita ko, labai lengva prižiūrėti.

 

 

Virtuvės centre įkomponuotas ruošos stalas su tamsiai rudu stalviršiu, kuris taip pat gali būti naudojamas ir kaip baro stovas; greta jo pastatytos dvi kontrastingų šviesių atspalvių baro kėdės. Valgomajame lakoniškų formų pietų stalo komplektui oponuoja ištaigingas lubų šviestuvas, apkabinėtas gausybe dekoratyvių elementų ir kiek prasklaidydamas aplinkos griežtumą.

 

Svetainėje, kaip ir kitose namo dalyse, aiškiai jaučiamas minimalistinio bendrumo siekis. Plati odinė sofa, žurnalinis staliukas ir plazminis televizorius ant sienos – tai bene visas šio kambario apstatymas. Tiesa, baldai nėra perdėm paprasti, jie turi įdomių funkcinių detalių.

 

Pavyzdžiui, medžiu įrėminto stiklinio staliuko viršuje gali būti išskleista papildoma stalviršio sekcija smulkiems daiktams bei indams pasidėti.

Antrame aukšte kone pusė ploto yra skirta tėvų miegamajam su drabužine ir vonios kambariu. Netgi jame visa siena yra įstiklinta nuo grindų iki lubų. Čia taip pat „nedaugiažodžiaujama“, kaip ir pirmame aukšte, stengiamasi naudoti kuo mažiau smulkių detalių. Skaidriosios erdvės koncepciją atitinka net vonios spintelės, pagamintos iš skaidrių segmentų.

 

 

Savo ruožtu šeimininkų miegamajame nerasime mums įprastų spintelių prie lovos – jų funkciją atlieka integruoti galvūgalio segmentai.

Žiūrint iš šalies, grakštusis statinys sujungia klasikinės Europos, Tolimųjų rytų ir šiuolaikinių technologijų (high-tech) architektūros bruožus, o natūralios šviesos gausa interjere suteikia jam ypatingo jaukumo.

Straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su žurnalu „Современный дом“ (Rusija)

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.