Tradicinės ir modernios architektūros namas Pirėnų kalnuose, Ispanijoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tradicinės ir modernios architektūros jungtis

Rekonstruodami šį namą architektai visų pirma stengėsi išsaugoti išlikusius autentiškus akmeninius senojo pastato fasadus, kurie prieš šimtmečius buvo sumūryti iš sausų akmenų, pagal vietinės statybos techniką, suformuotą katalonų ir prancūzų architektūros tradicijų.Mat vietovė, kurioje stovi namas, yra visai netoli Prancūzijos ir Ispanijos pasienio,jos reljefas akmenuotas ir kalnuotas.

 

Pats namelis yra įsiterpęs Pirėnų kalnų viršukalnėje, nuo kurios matyti vaizdai iškart į abi Val d'Aran slėnio, per kurį teka vaizdinga Torano upė, puses. Iš namo atsiveria plati panorama į apačioje išsidėsčiusį senąjį Canejano kaimelį.

 

Šiame kalnų kaimelyje gyvena tik vos daugiau nei 100 žmonių, todėl idilė ir ramybė čia garantuota net šiltuoju metų laiku, kai čia pailsėti atvyksta turistai. Žiemą šioje vietovėje būna gana šalta ir sninga, o rytais ir vakarais tvyro įspūdingi rūkai.Kad gėrėtis didingais gamtos vaizdais būtų paprasčiau, prie pat namo architektai įrengė apžvalgos aikštelę, į kurią patenkama tiesiai iš pirmojo aukšto. Ši akmenimis grįsta aikštelė yra ir kaip terasa, o iš jos nusileidus akmeniniais laipteliais žemyn iškart patenkama į siaurą pagrindinę kaimelio gatvelę, vedančią prie senosios miestelio varpinės.

 

Naujasis namo anstatas, kuriame įrengtas antrasis aukštas ir pastogė, grįstas modernios architektūros principais. Šiuolaikinė architektūra darniai susilieja tiek su senaisiais akmeniniais fasadais, tiek su reljefu ir gamta. Naująjį anstatą sudaro dvi didelės plokštumos, formuojančios dvišlaitį stogą, kurį laiko horizontalios pertvaros. Šios pertvaros formuoja ir interjero erdves. Plokštumų šonuose įrengti stiklai, siekiantys nuo grindų iki pat lubų, visiškai atveria vaizdą į lauką, kurdami nesibaigiančios erdvės įspūdį ir užpildydami vidines erdves natūralia dienos šviesa.

 

Interjero koncepcija – gyventi kartu, bet atskirai

Tai atostogų namas, priklausantis tėvui ir sūnui, todėl čia specialiai buvo įrengti tarsi du namai viename, kad namų šeimininkai jaustų ir privatumo, ir bendrumo jausmą, turėdami galimybę dalytis bendromis atostogų namo erdvėmis. Kitaip tariant, gyventi atskirai, bet kartu. Štai kodėl name įrengtos dvi svetainės, du miegamieji, du virtuvės ir valgomojo blokai, du židiniai, o štai vonios kambarių yra net trys. Trečiasis vonios kambarys su miegamuoju,skirtas šeimininkų svečiams, buvo įrengtas autentiškame namo rūsyje.

 

Viso namo interjere dominuoja balta lubų, sienų ir pertvarų spalva, natūralaus medžio grindys ir interjerus paryškinantys intensyvios, geltonos spalvos, funkciniai virtuvės ir laiptų blokai.Geltonieji blokai, besimatantys pro didžiulius stiklinius langus, ypač įspūdingai atrodo naktį, kai dirbtinis apšvietimas išryškina trikampę namelio struktūrą, apsuptą kalnų didybės.

 

Minimalistinis dizainas ir integruoti baldai

Beveik visi name esantys baldai sumaniai integruoti į skirtingas namo erdves.Jų dizainas –minimalistinis, todėl erdvės ir švaros pojūtis yra nuolatinis palydovas būnant šiame name. Pavyzdžiui, spintos visiškai integruotos į pertvaras, per visą namo perimetrą besitęsiančios baltos atviros knygų lentynos suformuotos išilgai po palangėmis, visi virtuviniai prietaisai integruoti į virtuvės blokus, kurie yra ir kaip struktūrinis elementas, atskiriantis virtuvės zoną nuo svetainės ir laiptinės.

 

 

Būnant antrame namo aukšte, gėrėtis gamtos vaizdais galima net neišėjus į lauką, viskas matyti pro didžiuosius trikampius vitrininius langus ir mažesnes langų angas, įrengtas per visą fasado, atsukto į slėnio pusę, perimetrą. O štai iš pirmo aukšto atsiveriantys langai su moderniomis stumdomosiomis langinėmis yra kartu ir durys, vedančios tiesiai į didžiąją akmenimis grįstą terasą ir šalia esančią pievelę.

 

 

Beje, rekonstruotas namas buvo įvertintas 500 000 eurų suma. Pusė milijono eurų už namą kalnuose tarp šiaurės Ispanijos ir vakarų Prancūzijos – išties tai palyginti nedidelė kaina už tokį visomis prasmėmis vaizdingą nekilnojamąjį turtą.

 

 

 

 

 

 

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.