Prabangus namas suprojektuotas ir pastatytas Sentosa saloje, Singapūre

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Namo architektūra, kaip stilius – turėtų būti belaikė ar amžina, tuo būdu tapdama nepriklausoma nuo sparčiai besivystančių kitų objektų artimesnėje ir tolimesnėje aplinkoje bei laike.

Kaip tai pavyko įgyvendinti, matome nuotraukose.

Amžinumo, nekintamumo laike idėją simboliškai įkūnija sala su dviem medeliais baseine, priešais namą. Panašu, kad šioje vietoje “darbuojasi” feng šui principai. Namas pastatytas saloje – makropasaulis. Sklype, priešais namą esančiame baseinėlyje, salelė su nuostabiais medžiais – mikropasaulis. Viena nuo kitos priklausančios, bet tuo pačiu ir savarankiškos sistemos. Namas savo eksterjero idėja įgyja mikropasaulio statusą.

 

Vyksta vizualinis apsikeitimas tarp vidaus ir išorės, žmogaus kūrėjo ir gamtos kūrėjos. Mainus įgalina atviras fasadas ir aukšti langai iki lubų.

 

 

Ilgais balkonais, stiklo sienomis nuo grindų iki lubų, siauromis, vertikaliomis betoninėmis ir medinėmis fasadų konstrukcijomis rodomas išskirtinis dėmesys linijai, lyg ir pabrėžiamas žmogaus, kaip namo aplinkoje kūrėjo statusas. Medžiai savo vertikaliais kamienais neatsilieka, perteikdami gamtos kūrėjos idėjas.

 

 

 

 

 

Netvarkingai išsimėtę akmenys perduoda judesio estafetę laiptų pakopoms, vedančioms link baseino.

 

 

Dar viena namo išplanavimo idėja – sukurti “besiūlį” perėjimą iš namo vidaus į lauką, iš namo atviros erdvės į kiemą ir sodą. Einama linkme, sukuriant lengvumą, vientisumą ir ramybę.. ir namo architektūros ir dizaino detalėms ištirpstant gamtoje – amžinumo pojūtį…. Amžinumo idėja toliau gvildenama tik kitu rakursu.

 

 

Augalai ir medeliai augantys namo sklypo teritorijoje, nejučia įsilieja ir tampa aplinkui esančių džiunglių gyventojais. Namas – augalai – džiunglės. Transformacija į natūralumą tęsiasi..

 

 

Namo antrame aušte suprojektuota didelė svetainė, virtuvė ir terasa, pirmame aukšte – trijų miegamųjų blokas, viršutiniame aukšte – šeimininkų miegamasis ir poilsio kambarys.

 

 

Namo apdailai panaudota tiko mediena, metalas. Betonas daugiausia yra be apdailos, tik keliose vietose šiek tiek sublizga savo paviršiumi. 

 

 

Namas yra pritaikytas atogrąžų klimatui. Kryžminė ventiliacija yra svarbus elementas, projektuojant namus šiltesniuose kraštuose, tai leidžia lengvam jūros vėjeliui lengvai keliauti po namo erdves. Tai suteikia daugiau komforto namuose.

 

 

Virtuvinė įranga yra paslėpta spintelėse. Praktiška buitis “transcenduota” į švarią estetiką.

 

 

Saulės spinduliai tai dar vienas dekoro elementas, kurį architektas, nesipriešindamas gamtinei stichijai ir leisdamas šviesai tekėti laisvai, mielai panaudoja. Šviesa lyg ir atsidėkodama, sukuria puikius ornamentus ant grindų, sienų, lubų.