Netradicinis ekologiškas namas: sraigės „kailyje“

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šiuo metu ekonamelis, pavadintas Huso1, įkurdintas Švedijos vakarinės pakrantės slėnyje. Užsimanius keliauti toliau, jis užkeliamas ant sunkvežimio ir sėkmingai transportuojamas į bet kurį pasaulio kampelį.

Medinės konstrukcijos namuką suprojektavo ir pastatė Skandinavų architektas Torsten Ottesjö. Ekonamuko dizainas, pagal architekto idėją, neturi išsiskirti iš tradicinio vietos kraštovaizdžio, kad neatkreiptų į save dėmesio.

Mažo namo – mažos energijos sąnaudos, todėl ekologiniu požiūriu šis namelis itin draugiškas aplinkai. Pažvelgus iš finansinės pusės, taip pat rasime didelį privalumą – pastatyti tokį ekonamelį reikia mažai statybinių medžiagų, todėl susiręsti tokį būstą yra ganėtinai pigu. Žiemos metu namelis greitai įšyla, o namų šeimininkės gali džiaugtis dėl mažų laiko sąnaudų jį tvarkant.

 

Architektas prisipažįsta, kad tokia namo koncepcija gimė dėl to, kad jis norėjo namą transportuoti „pilnos komplektacijos“, t.y. neišardytą.

Huso1 pritaikytas gyventi dviems žmonėms, tinkamas gyventi visais metų laikais. Virtuvė, miegamosios vietos, valgomojo erdvė, prieškambaris ir kitos erdvės yra puikiai integruotos į vos 25 kvadratinius metrus gyvenamosios patalpos.

Sprendimą namo statybai naudoti medį įtakojo medžiagos (medžio) tvarumas, jo biodegradacinės savybės bei estetinis patrauklumas. Visos namo sienos ir stogas padengti plėvele, celiuliozės pagrindu, kurios dėka susidaro atsparumas vandeniui ir vėjui, tačiau namas gali „kvėpuoti“ (susidaro mini oro filtrai). Dvipusis drėgmės judėjimas yra naudingas tada, kai namelis yra nenaudojamas arba nešildomas, tokiu būdu jis natūraliai ventiliuojasi.

 

Kaip ir pridera minimalistiniam stiliui, dauguma baldų tiesiog integruoti į namelio gyvenamąją erdvę, taip sukuriant papildomą laisvą plotą.

Vienintelis dalykas, kurio šiame ekonamelyje nėra – tualetas. Greičiausiai namelio šeimininkai „nėra ponai“ ir „pasakų namelį“ susirentė tiesiog kieme.