Kaunietis sukūrė 15 kv. metrų namą iš ekologiškų medžiagų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

„Norvegai verslininkai sumanė, kad reikėtų patobulinti primityvią konteinerinių namų formą. Suteikti jai architektūrines formas, o patį statinį sukurti iš ekologiškų medžiagų", – idėjos ištakas pasakojo kaunietis architektas Julius Baronas.

Gavęs šį užsakymą, J.Baronas sukūrė 6 metrų ilgio ir 2,5 metrų pločio – 15 kvadratinių metrų ploto namą. Namo aukštis yra 2,10 -2,40 metro.

Medžio karkaso namo lauko apdailai naudotos pušies dailylentės. Specialiai pašiaušta mediena dažyta juodai.

Namo vidus apšiltintas 10 centimetrų storio šiltinimo vata, apdailai naudotos fanieros plokštės ir medžio dailylentės.

 

Name įrengtas elektrinis grindų šildymas.

„Besidomėdamas skandinaviškomis tradicijomis sužinojau, kad paskutiniu metu ten labai populiarios gyvenvietės, kurių namai dengti baltos spalvos stogais. Tai kuria mažesnį šiltnamio efektą. Todėl ir aš pasirinkau specialiai apdirbtą baltos spalvos skardą. Jos tiekėjai tikino, kad namo namas – pirmasis Lietuvoje, turintis baltos skardos stogą", – šypsojosi J.Baronas.

 

Name įrengtas kambarys, sujungtas su virtuve. Kambaryje telpa išlankstoma dvigulė lovas, lentynos. Virtuvės zonoje įrengta kriauklė.

Taip pat patalpoje telpa nedidukas tualetas, kuriame yra ir dušo kabina bei kriauklė. Po namu sumontuota speciali ekotalpa fekalijoms.

 

„Specialus elektrinis prietaisas sudegina atliekas. Telieka išmesti tik likusius pelenus", – sakė architektas.

J.Baronas teigė, kad norvegai mėgsta patys įsirenginėti interjerus. Todėl jis tik pateikė kelis pasiūlymus, kaip galima apstatyti mažą erdvę.

Norint pastatyti namą, jam nereikia pamatų.

 

Statinys sveria 3,5 tonos ir telpa į dengtą krovinio automobilio priekabą. Todėl kaunietis samdė tokį automobilį, namas buvo pakrautas kranu ir iškeliavo į Norvegiją.

Norvegijos sostinėje, prie Oslo parodų rūmų stovinčio lietuvio namelio yra sumontuota ir nedidelė terasa, kurioje galima pailsėti šiltuoju metų laiku.

„Pirmieji norvegų atsiliepimai neblogi. Yra žmonių, kurie domisi, ar galima būtų pastatyti visą sujungtų nedidelių namų kvartalą", – sakė J.Baronas.

 

Pavasarį kaunietis architektas savo kūrinį ketina pristatyti tarptautinėse architektūros parodose Skandinavijoje ir Vokietijoje. Ten dabar labai populiaru įsikurti jūrinių konteinerių tipo namuose.

 

J.Baronas yra įkūręs studiją „477". Tai — Lietuvoje pagamintų daiktų brūkšninio kodo pradžia. Skaičiai išduoda, kad prekė pagaminta Lietuvoje.

 

Architektas siekia populiarinti žinią apie mūsų šalį ir joje kuriamus kokybiškus daiktus.

 

 

Bustas.lrytas.lt