Kaip nuspręsti, kokio ploto namą statyti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

„Prieš dvidešimt ir daugiau metų buvo madinga statytis milžiniškus namus, 3-4 aukštų, šimtų kvadratinių metrų.

 

Ši mada šiandien blėsta, tačiau žmonėms vis dar sunku įvertinti, kiek gyvenamojo ploto reikės. Pasistačius per didelį ar per mažą namą ateityje vietoj komforto kartais tenka susidurti su kasdieniu erzeliu“, – pranešime spaudai cituojamas medinius namus statančios bendrovės vadovas Darius Koklevičius.

 

Didelio namo priežiūra užima laiko Didelis namas reikalauja priežiūros: kuo daugiau kvadratinių metrų – tuo daugiau darbo, finansų jį prižiūrint ir remontuojant. Anot pranešimo, optimalus gyvenamojo namo plotas yra iki 80 kv. m, nes jį nesunku tvarkyti ir prižiūrėti. „Kartais žmonės norėdami kuo didesnio namo pamiršta, kad investicijų prireikia ne tik statant, bet ir gyvenant jame. Reikia įvertinti, ar turėsite pakankamai laiko valyti didžiulį plotą, ar pakaks lėšų remontui, kurio kartas nuo karto prisireiks“, – sako D.Koklevičius.

 

Norint suprasti, kiek laiko teks skirti skirtingo dydžio namui sutvarkyti, galite pasinaudoti labai paprasta formule: pagalvokite, kiek valandų tvarkotės dabartinį gyvenamąjį plotą ir padauginkite jį iš norimo namo kvadratų skaičiaus.

 

Pavyzdžiui, jei 40 kv. m ploto butą tvarkote 4 valandas kartą per savaitę, tuomet 80 kv. m ploto namui, tikėtina, prireiks 8 valandų darbo.

 

Suskaičiuokite šeimos narius Statant namą reikia įvertinti, kiek šeimoje yra narių. Jei šeimoje vos trys asmenys, galima patogiai gyventi mažesniame name. Jei šeimą sudaro keturi ir daugiau žmonių, kvadratinių metrų skaičius išauga.

 

„Svarbu atsižvelgti į tai, kad bendrosios erdvės turi būti didesnės, jog tarp visų gyventojų nebūtų trinties. Žinoma, labai patogu turėti ne vieną, o bent porą skirtingų vonios ir dušo kambarių – taip sutaupoma laiko ruošiantis rytais į darbus ir mokyklas“, – patarimais dalijasi D.Koklevičius. Kad būtų lengviau įsivaizduoti plotą, patariama prieš braižant projektą nuvykti į sklypą ir žymėtis erdvių ribas.

 

Sodybos turi būti mažos

Kiek kitaip yra statant sodybą ar namą poilsiui. Pastarajam erdvės gali reikėti ir labai nedaug, tačiau čia dėmesį reikia atkreipti į tai, kad sodyboje šeimos paprastai turi daugybę įvairių daiktų, skirtų jos priežiūrai bei laisvalaikiui.

 

 

„Greta nedidelio sodo namelio ar mažos sodybos rekomenduojame statyti medinius sandėliukus, stogines – patalpas, kuriose galima laikyti visus sodo daiktus. Taip sutaupoma vietos pagrindiniame name, dažniausiai skirtame miegui bei maisto gamybai, išvengiama netvarkos ir chaoso“, – pasakoja D. Koklevičius.
 

Šaltinis: 15min.lt