Ką reikia žinoti prieš atliekant kadastrinius matavimus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
KAdastriniai matavimai

Kadastriniai matavimai tai kadastro ir matavimų poskyris, kurio specializacija – nekilnojamojo turto ribų nustatymas ir atkūrimas. Šie matavimai apima fizinį nuosavybės ribų nubrėžimą ir matmenų, plotų ir tam tikrų nustatymą. Nesvarbu, ar jie yra sausumoje, vandenyje, ar apibrėžiami natūralių ar dirbtinių savybių. Tai svarbi teisėtos nuosavybės kūrimo sudedamoji dalis.

Pagrindinis šio registro tikslas – viešai paskelbti nuosavybės dokumentus, siekiant apsaugoti su minėtais dokumentais susijusias teises. Tai taip pat padeda atlikti vertinimus ir vertinimus, kuriais siekiama nustatyti nuosavybės linijas.

Kiekvienam kadastro žemėlapyje rodomam turtui priskiriamas atskiras sklypo numeris. Tai leidžia tiksliai identifikuoti kiekvieną partiją. Tai numeris, nurodantis kadastrinį identifikavimą, esantį nekilnojamojo turto vietos pažymėjime.

Tačiau kadastro žemėlapio nereikėtų painioti su žemėlapiu, kuris pateikiamas kartu su vietos pažyma, nes juose nėra ta pati informacija. Skirtingai nei vietos pažymėjimo žemėlapyje, kadastro žemėlapyje nėra pastatų. Greičiau tai yra grafinis kiekvieno sklypo vaizdas su jo išmatavimais, plotu, sklypo forma ir padėtimi, susijusia su kaimyninėmis savybėmis.

Kam skirtas kadastro planas?

Kadastro planas ne tik tiksliai identifikuoja kiekvieną tam tikroje teritorijoje esantį turtą, bet ir turi:

  • Įregistruoti savininkų teises į žemę;
  • Padėti nustatyti savivaldybės turto mokestį ir padėti tvarkyti teritoriją;
  • Padedame įrengti viešųjų paslaugų tinklus (dujų, vandens, elektros ir kt.);
  • Taikyti tam tikrus miesto planavimo, kultūros vertybių ir teritorijų apsaugos įstatymus.

Visų pirma, kadastro planas yra informacinio pobūdžio. Su juo namų savininkai gali pasikonsultuoti keliose situacijose, pavyzdžiui, perkant ar parduodant būstą, norėdami vizualiai pamatyti būstą, žemę ir gretimus objektus. Su ja taip pat galima pasikonsultuoti prieš atliekant bet kokius turto išplėtimo darbus.

Kodėl kadastriniai matavimai ir kadastrinis žemėlapis yra svarbūs?

Kadastrinis žemėlapis yra vienintelis būdas pateikti tikslius, teisėtus, išsamius, tikslius ir lengvai prieinamus informacijos apie teisėtas žemės teises įrašus. Titulų nustatymas; miestų planavimas, plėtra ir finansavimas; informuoti apie žemės politiką; suteikimas naudotis nacionaliniu turtu; žemės sutvarkymas, kurio metu netaisyklingos formos sklypai padalijami, siekiant standartizuoti komunalines paslaugas; plėtros teisių perdavimas; nekilnojamojo turto mokesčio surinkimo gerinimas; o neoficialios žemės kartografavimas ir vertinimas – tai tik dalis svarbių veiklų, kurias padeda informuoti kadastrinis žemėlapis.